Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (13)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Balbina

Aime, e o chestie recenta de tot, de azi chiar. Mi-a placut fraza de la sfirsit din anuntul adminilor: Have some fun
Chiar ca!



Eu m-am distrat copios azi... Nu stiam ca a fost facut si un anunt oficial...


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Aime,ai vazut ca nici Amandina ta nu-i placu?


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by Balbina

Aime, e o chestie recenta de tot, de azi chiar. Mi-a placut fraza de la sfirsit din anuntul adminilor: Have some fun
Chiar ca!



Eu m-am distrat copios azi... Nu stiam ca a fost facut si un anunt oficial...





Este, da, chiar aici.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Aime,ai vazut ca nici Amandina ta nu-i placu?


noooo, nu mai spune, nu-i placu? pai daca-mi placu mie si sotului si chiar copilului si prietenilor ce mai conteaza o parere?

EDIT: mey, m-ati facut curioasa si m-am uitat si eu la subiectele cu stelute...mda, e cam greu de multumit, intr-adevar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Hildeeee....

Hai ca la mancarea japonicilor iti mai acord circumstante atenuante,ca nici mie nu-mi plac mancarurile exotice dar cu prajiturile Nataliei,pe care fie vorba intre noi le ai salvate in calculator,ce-ai avut soro?


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

zapacite sunteti.
Dar nu mi se pare corect sa nu se pastreze "istoricul" votarii. De exemplu eu am votat la capitolul anterior, mi se parea normal sa se "propage" votul si aici, ca doar e acelasi subiect dar alt capitol.(ce exprimare am ).
Oricum asta e printre subiectele mele preferate, ca dovada ca intru aici si cand sunt la dieta .Da` nu deschid pozele

Editez sa va zic un banc pe care tocmai l-am primit pe mail si m-a distrat...
Miezul noptii. Un betiv se leagana din gard in gard, cand e oprit de un politist.
- Va rog frumos, actele dv. si sa-mi spuneti unde mergeti!
- Ma duc la o conferinta despre efectele nocive ale alcoolului si despre riscul betivilor de a deveni ratati.
- La ora asta? Cine tine o conferinta despre asa ceva la miezul noptii?
- Nevasta-mea si, mai mult ca sigur, e si soacra-mea."


bumbacel ingerasului Tudor (9.12.2004)


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">ajutati-l pe mihaita!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Na, c-am votat si eu! Ca n-am facut-o pana acum si chiar merita Natalia noastra!
Hilde draga, rusinicaaaaa!!!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Creatii culinare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ortansa spune:

Natalia,felicitari,sarcina usoara si bebe sanatos tun.Doamne,ce veste frumoasa:-)

mai,eu sunt cam suparata-sunt somera de vreo luna de zile,de cand sotul meu mi-aduce saptamanal acasa cate 2-3 pachete de prajituri-are un prieten care are o cofetarie si se tot cadorisesc,al meu cu capsuni,respectivul cu delicatetzuri dintr-astea.ahhh,si stau pe bara asa,imi frang mainile de ciuda.m-a lasat fara "job".ieri tocma' ce pregatisem un brownies cappucino (adaptat,in loc de crema am pus o budinca de cappucino) si 'mnealui mi se prezinta acasa cu o duzina de prajituri babane.de la forest blanc la donuts cu frisca si alte cele.sa nu te urci pe pereti?ce viata mai e si asta?si-am pus si fo 5 kile pe mine

I've gt you under my skin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Va citesc cu mare sarg si sunt fan krem a la krem.
Aseara am avut de prestat un tort in regim de urgenta, m-am gandit la voi si la retetele voastre din care m-am inspirat si uite ce am facut:
Blatul - o punga mare de piscoturi Savoiardi inmuiate in capucino.
Crema - o cutie de lapte condensat fiarta in apa conf instructiunilor Babinei + un pachet unt frecat + 400 gr frisca Dorna rosie . A iesit o crema divina deci a rezultat un tort facut pe fuga absolut delicios.
Multe multumiri Balbinei pentru crema de lapte.




























#351;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

offf n-as fi crezut ca poate ajunge si la bucatarie rautatea unorada eu chiar ma amuz....natalia nu pune la suflet ca oricum jumate de forum face prajiturile tale si 3/4 din iasi a gustat faimosul krem a la krem asa ca stai linistita eu am pus 5stelutze

apropo in weekend fac iar krem a la krem(stii tu ca eu am stoc de krem ole de la craciun)

INGRID

Mergi la inceput