Ai nostri, ca brazii! ian-feb2005 ( 39)LMA

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

La Multi Ani!
Bianca Maria
Albert-Adrian

Kris sa-ti traiassca papusica si sa te bucuri de ea mereu!!!


Raportam febra de doua zile azi in sfarsit a fost mai bine am reusit sa o tinem in frau si nu a mai trecut de 38.3. Ieri a fost naspa si cu antitermice trecea de 39. Nu are nici un alt simptom manaca si e vesel, doar ca daca trecem de 39 e carpitza. Doforita a zis sa steptam pana maine sa vedem daca nu erupe un pui de varicela. Mai scriu sa va spui cum stam....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Salutari de la Magga, care nu mai apuca sa scrie pe forum.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Crinuta, nici eu nu zic ca e imposibil, insa pana la succes deplin e drum lung. Daca e sa fac totusi o comparatie copil-adult, e clar ca mai usor e sa corectezi copilul.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si 21s cu baby-boy2

Forum despre Flori Presate (3)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Simona nu stiu ce sa ti zic daca merita sau nu luat....la noi scria de la inceput pe hartie cu pix sau creion,de vreo 2 ori fara sa vrea a mazgalit canapeaua....la inceput nu a interesat-o deloc ,acum a descoperit niste stampilute cu forme (casa,caine,etc) si le pune in tusiera(cu apa) si se joaca pe panza.dar de desenat pe ea inca nu se omoara ,tot pe hartii si cu pix sau carioca.Dar la fel cu puzzle nu a interesat-o deloc si acum le face singura si pe de rost....erai din iasi ti le imprumutam si verificai ca nu are ce sa strice la ele....
Multumesc de intrebare,bb e bine si sper sa fie asa mereu.
Pt Raisa am luat Septilin,de care a spus Bubu...poate va merge.
Crinuta eu il am pe cel de pe amazon,simplu,nu stiu ce sa ti zic de celelalte....in principiu nu e decat o panza care la contactul cu apa se face albastra si apoi cand se usuca apa devine iar curata de asta poti desena pe ea iar si iar....Banuiesc ca celelalte difera dimensiunile si ce au scris pe margine,la noi e din 4 pasi cum sa desenezi un om si casa...
Kris ,multumesc pt meniu la noi de vreo 2 luni nu vrea decat lapte cu paine,unt si miere sau dulceata sau ou dimineata.Refuza altceva ...si seara la fel.

In privinta cuvintelor,la noi inca nu a spus nimic interzis dar probabil o va face curand....in schimb cand vrea ceva sau da,spune NA si probabil tot de la noi a auzit....

Ana Maria multa sanatate lui Vladut,poate scapati usor.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Liviana, garantie 100% iti da numai Dumnezeu, in rest totul e probabil/posibil dar noi macar sa ne facem datoria.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaT spune:

Kris,Simona,Lavinia,Crinuta,Ubi,alipiticot,Tomasa,Amaya,Patricia,Liviana(scuze daca am omis pe cineva)va multumesc mult pentru urari.
Aseara au plecat tarziu musafiri si apoi m-am pregatit pentru prima zi de servici si nu am avut timp sa mai intru.

Noi am sarbatorit ieri ziua Alexiei cu copii la McDonald's unde a fost foarte frumos,si dupa amiaza cu bunici si sora mea.A primit aproape numai hainute,fffff frumoase toate,carti depovesti si bani.Am sa va pun si poze,dar acum fug sa pregatesc ceva de mancare,ca am venit de la servici ,am mancat si m-am culcat.Mi-a fost fff greu de dimineata sa plec de acasa la ora 6:30,dupa atata vreme de stat acasa langa pui.mai ales ca a simtit cand m-am trezit si a inceput sa planga dupa mine,hai ca revin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Shobo, uite aici http://a.foto.radikal.ru/0606/925e74b0a0d7.jpg linkul cu schema pt. tortul-masinuta. Am deschis eu un subiect la bucatarie si acolo sunt mai multe modele, se numeste chiar "Tort-masinuta".

Despra papa inainte de baie: nu e nici o problema ca face baie cu burtica plina, pt. ca pe la 21-21:30 mananca un castronel cu lapte si ciniminis de la Nestle, sau fidea cu lapte sau piure cu un ficatel, depinde ce am pt. seara respectiva, apoi la ora 22 ii fac baie si apoi direct la nani.

Revin dupa ce apuc sa mai citesc.



Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Fetelor, sint ingrozita!!! Ia uitati ce a scris JA aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93059

este una din mamicile de ianuarie-februarie 2005, era la inceputuri pe listele noastre ...incredibil!!!



Leta si un bebe
poze 2005
poze 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Liviana, eu ii fac baie in fiecare seara, pe cap la 3 zile, dar musai umplem cada cu apa zilnic sa se balaceasca vreun sfert de ora, apoi direct in pat, pe la 10:30 deja doarme dus.

Crinuta, felicitari pt. olita! Incet-incet va invata! Ma bucur mult!

Ana-Maria, multa sanatate lui Victoras!

Urez si eu LA multi ani pt. Maria si Alexia, sarbatoritele de ieri si pt.Bianca si Albert, sarbatoritii de azi!

Kris, sa-ti traiasca papusica dulcica, ca o mananc, nu alta!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Leta...am ramas fara cuvinte....nu pot sa cred....

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput