Bucurii de sept - oct 2006 (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Buna ziua Bucurii,

LA MULTI ANI BUCURIILOR NASCUTE INTR-O ZI DE 18!!!!

Am vazut si eu nasterea Irinei, dar sincera sa fiu, mie nou-nascutii mi se par urati. Chiar ii povesteam mamei aseara cum ma uitam la Deea dupa ce am nascut-o si mi-a adus-o in salon. Mi se parea uratica si sifonata rau. Nu mai pun ca era si roscata si imi era frica sa nu fi facut un copil roscat. Am observat insa ca Irina seamana bine cu taticul ei mosuletz la frunte si nas.

De ieri am trecut pe Humana 2 si aseara am avut o surpriza mare din cauza careia am visat urat. Dupa ce am introdus treptat noua formula, am ajuns sa papam numai Humana 2. Prima masa a fost ok, apoi la a doua masa a dat un pic de laptic afara cand a eructat iar aseara dupa ce a papat tot biberonul, dupa ce a eructat, a varsat in jet tot lapticul. Pana dimineata la 5 n-a mai cerut papa. La 5 a papat fara intamplari nedorite, la 8 la fel. Ce s-o fi intamplat oare??? Voi ati patit asa?

In alta ordine de idei, azi mergem la vaccin. Asa emotii am...Nu mai suport s-o vad suferind si plangand.

Alina, bine ai venit printre Bucurii!!!

Fetelor, vad ca ati format gashca mare in Sebastian. Bravo voua!!! Noi suntem o gramada in Titan si nu am fost in stare sa ne intalnim niciodata. Eu m-am intalnit doar cu Monique o singura data din intamplare.

Adriana, sper ca problemele noastre sa fie doar inchipuite. Multa sanatate lui Dudu.

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Multumesc pt incurajari.

Dori, ii vom face cu siguranta analize, doar ca nu m-amultumit pedepli atitudinea expeditiva a pediatrei noastre (am incercat sa ii dau telefonic toate detaliile despre starea lui Dudu, dar parea ca nu are rabdare sa asculte toata povestea) si ne gandeam sa mai consultam inca un medic, sa vedem daca nu este cazul sa facem mai multe teste, exact cum ai spus si tu. Vreau sa te mai intreb ceva: cand Raducu avea reflux, mai avea si alte simptome sau doar regurgita dupa masa? La masa de la ora 9, Dudu a mancat cat de cat mai bine (lua 2 guri de lapte, incepea sa suspine, iar eu incepeam sa cant, dupa cateva minute alte 2 guri si tot asa vreo 40 de minute), dar spre final s-a inecat foarte rau (am avut impresia ca i-a venit ceva inapoi pe traiect, chiar in timp ce inghitea) si vreo careva secunde aproape ca nu a putut respira. Si alte dati am mai patit, dar nicioadata atat de nasol.

Itzy, si Dudu mananca de vreo 2 saptamani putin dimineata; pana ieri, cand a mancat cu dificultati toata ziua.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web
Mai multe pozici ... si www.dropshots.com/apreutu" target="_blank">filmuletze haioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy
Ma duc sa ma mai rog de asta mik sa manance...nu a supt decat 50 ml...am cantarit-o inainte si dupa...de la 6 nu a mai mancat si acum alerg cu tzatzele dupa ea sa mai pape ceva..noroc sa spre dupa amiaza recupereaza...Vi s-a mai intamplat...la mine e cam a 2-3 oara cand face asa dimineata...




A mea dupa ce se scoala de dimineata nu are chef sa mamance decat dupa vreo ora. Dar e ghiftuita de la memele de noapte....Dimineata pampersul ei cantareste in jur de 300 gr

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

adica de la mesele....de noapte

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simoky spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

Smoky la mine dupa ora 14 mananca cel mai bine ...si toata dupa amiaza si seara la fel de bine...insa dimineata ar fi in stare sa manance si dupa 6 ore aidk de la 6-7 dimi la 12 abia...o las asa...ca daca o fortez vomita si nu vreau...

odihneste-te mai mult...ceaiuri pt lactatie, stii bine...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA


Itzy am incercat de toate, ceaiuri de toate natiile, Galactogil dar la fel e cu laptele seara…in medie acum vad ca manca in 24h cam 700 ml…o fi bine,n-o fi…in seara asta il cantaresc ca vreau sa stiu cat are exact la 3 luni.

El are 5 mese in 24h, dar daca manaca la 3 ore sanii nu se unplu asa bine. Cel mai bine papa cand trec peste 4 ore. Eu asa am observat la mine.
Iar de odihnit cand?Ca trebuie sa spal, sa calc, sa-l scot la plimbare, sa stau cu el in brate cand se plictiseste(ca acum de ex…)asa ca ccc cu odihna mai greu!
Va las acum, ma duc sa-l imbrac, sa plecam afara, la BCR si dupa in parc.

V-am pupat!
PS. Pentru fetele din Sebastian: am o geaca lunga maro!






Simona mamica de David Mihai (18 octombrie 2006)
DAVID MIHAI
O familie fericita
Uite cum cresc...
Poze din tinerete
La fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Aha...ei..inseamna ca nu tre s aimi fac griji...si eu daca arunc cupampersul de dimi dupa unul...sigur ii sparg capul' mananca cam 1 sau de 2 ori pe noapte si f bine inainte de culcare...o fi ghiftuita fata

Adriana mai bine cere si alta parere daca zici ca aia expeditiva

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cri19, ti-am trimis pm.

Mephala-Zuzilici-Sigrid-Nastad

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank"> Doi baieti frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Neata!
Wow, am de recuperat un capitol intreg.
La multi ani bebeilor nascuti intr-o zi de 18
Ralu, m-am stricat de ras la cele 2 filmulete!
Noi suntem bine, Maria n-a facut febra dupa vaccin asa ca m-am calmat.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume
www.onetruemedia.com/shared?p=1ed9dc09af787d238db6f1&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulet Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Adrina si sfatul meu e sa te duci sa-i faci toate analizele,nu stii de ce dai si e mai bine sa previi sau sa iei din timp,pe mine nu m-a ascultat nimeni si toata lumea a zis ca sunt paranoica,ca baiatul arata super bine,dar eu zic ca o mama simte cand cu copilul e ceva ce nu merge.Nu vreau sa te panichez si eu mai tare de cat esti,dar e mai bine asa si ptr bebe si ptr tine sa te linistesti.

Mi-a placut si mie Monica,bravo ei,adevarul e ca e si tanara si se modifica altfel organismul.Dar eu cand am vazut-o cat de bine arata,mi-am adus aminte in ce hal aratam eu.M-am dus si eu aranjata,dichisita,machiata,frumusica foc,si dupa 4 ore aratam ziceai ca-s muma padurii,asa mi-a trebuit daca am vrut sa nasc 100% natural.

Pregatesc un filmulet si ieri alegand pozele ptr el am dat de Matti in primele zile,Doamne ce urat mai era,si ziceam atunci cat e de frumos si toata lumea la fel.Bhhhh cand m-a gandesc imi vine sa plesnesc de rusine,probabil si acum il vad frumos dar e de fapt alt fel.Asa e cu cioara......

Io mami de Matteo

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

MEPHALA si mie imi pare rau ca n-am gasit mai devreme,dar efectiv n-am stiut de unde sa cumpar si pe la toate farmaciile la care am intrebat toti dadeau din umeri.Sper ca nu e prea tz si ca o sa se rezolve si la noi.Pot sa-i pun si alte picaturi in paralel cu tratamentul asta?


Mergi la inceput