Bucurii de sept - oct 2006 (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gracie spune:

Neatza, fetele!

Io m-am uitat la Moni mai mult de dragul de a imi aminti de locul si medicul cu care s-a nascut fii-mea! Sa stiti ca atmosfera de acolo chiar e 'real', nu era fabricata pt show-ul MONI si IRI.... m-a lovit o melancolie!

Alina1976, bine ai venit la Bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

'neata fetelor,

moamaaaaaa lipseste(motivat) omul o zi si acum are de recuperat.
se vede ca v-a inspirat nasterea Irinei mi-a placut ca a ales sa nasca natural, a fost frumoasa, dar s-a facut (parerea mea ) prea mult tam-tam, dar am si o ciuda pe moni sa se ingrase doar 7kg!?




`````````````````````
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b79c6db5823c80b0c0da8&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> filmulet cu omulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RO ANA spune:

'Neata.
Vin cu intarziere la cafeluta ca a durat ceva prepararea suculetului si a ceaiului.Cred ca trebuie sa ma organizez mai bine ca altfel nu mai apuc sa va citesc.

Mamica de bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simoky spune:

Alina1976 bine ai venit printre Bucurii!
Adriana multa sanatate lui Dudu! O sa vezi ca o sa fie bine.Pupici

Astazi cred ca ma duc pana la BCR sa-mi fac si eu un card pentru orice eventualitate, sa nu ma trezesc cand imi depun dosarul ca zice aia de la primarie ca nu poate sa-mi puna banii pe card BRD sau ING. Imi iau toate masurile de precautie!
Eu de pe 29 ianuarie 2007 ar trebui sa intru in concediu de crestere al copilului.O fi tarziu daca depun actele saptamana viitoare?






Simona mamica de David Mihai (18 octombrie 2006)
DAVID MIHAI
O familie fericita
Uite cum cresc...
Poze din tinerete
La fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

La Multi Ani Bucuriilor nascute intr-o zi de 17 (pt ce ieri am lipsit) si celor din 18! sa cresteti mari, sanatosi, voiosi, voinici!



`````````````````````
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b79c6db5823c80b0c0da8&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> filmulet cu omulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Eu i-am facut branzica de vaci Anei asa:

2 l de lapte (Covalact sau unul care sa aiba valabilitate cat mai mica) pusi intr-o cratita si lasati undeva mai la cladura, langa calorifer, de ex, pana a doua zi sau pana cand se prinde (se ingroasa, se branzeste....) Apoi se incinge cuptorul bine, se baga cratita cu lapte pentru 10 minute cu cuptorul deschis (adica cu focul deschis) dupa care se inchide focul si se mai tine cratita acolo macar 10 minute (dar cel mai bine e sa o lasati pana se raceste, daca nu aveti nevoie de cuptor pentru altceva). Apoi se strecoara prin tifon si e MIAM MIAM, ca o crema. Asa branzica buna n-am mancat niciodata din comert. Dar conteaza si laptele din care o faci, ca poate iesi si aspra daca iai un lapte necorespunzator. Dupa mine, care am incercat multe firme, Covalactul a mers cel mai bine.
Banzica insa dr. mi-a recomandat sa i-o dau abia pe la 8-9 luni.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

neataaa!!

Mamma mia ce spor ati avut...ati dat gata un capitol intr-o zi... cred ca suntem cele mai harnice la scris...

RUGAMINTE PT FETELE DIN SECTORUL 3

Vreau sa ma duc azi sa imi depun dosarul de indemnizatie. Cum au aia programul azi? Aveti idee? Sau poate un nr de tel...?

Ma duc sa ma mai rog de asta mik sa manance...nu a supt decat 50 ml...am cantarit-o inainte si dupa...de la 6 nu a mai mancat si acum alerg cu tzatzele dupa ea sa mai pape ceva..noroc sa spre dupa amiaza recupereaza...Vi s-a mai intamplat...la mine e cam a 2-3 oara cand face asa dimineata...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simoky spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

neataaa!!

Mamma mia ce spor ati avut...ati dat gata un capitol intr-o zi... cred ca suntem cele mai harnice la scris...

RUGAMINTE PT FETELE DIN SECTORUL 3

Vreau sa ma duc azi sa imi depun dosarul de indemnizatie. Cum au aia programul azi? Aveti idee? Sau poate un nr de tel...?

Ma duc sa ma mai rog de asta mik sa manance...nu a supt decat 50 ml...am cantarit-o inainte si dupa...de la 6 nu a mai mancat si acum alerg cu tzatzele dupa ea sa mai pape ceva..noroc sa spre dupa amiaza recupereaza...Vi s-a mai intamplat...la mine e cam a 2-3 oara cand face asa dimineata...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA


Itzy la mine asa face seara…se pare ca productia de lapte scade spre seara la mine si adoarme mancand doar 70-80 ml…nu stiu ce sa fac sa am mai mult lapte seara!!!
Dimineata e OK, pentru ca se trezeste noaptea la 4-5 si mai mananca dimineata pe la 9-9:30 si se strange lapte destul. Azi dimineata de exemplu a supt 180 ml.

La mine seara e o problema…nu stiu ce sa-ti zic…






Simona mamica de David Mihai (18 octombrie 2006)
DAVID MIHAI
O familie fericita
Uite cum cresc...
Poze din tinerete
La fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

hai ca a adormit...voia suzy si nani...ce sa-i fac...creste si dormind..nu?ma duc sa citesc din urma

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Smoky la mine dupa ora 14 mananca cel mai bine ...si toata dupa amiaza si seara la fel de bine...insa dimineata ar fi in stare sa manance si dupa 6 ore aidk de la 6-7 dimi la 12 abia...o las asa...ca daca o fortez vomita si nu vreau...

odihneste-te mai mult...ceaiuri pt lactatie, stii bine...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput