Bucurii de sept - oct 2006 (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

NEATZA!

GETY, succes, sa fie bine fetitza!.

SIMO, da, e de apreciat, dar uiti un lucru, si anume banii pe care-i are, daca o femeie normala(nu zic saraca), ar vrea sa se prezinte ca ea, munca aleia ar fi de 3 ori mai mare, pentru ca se machiaza singura, pentru ca nu ar avea cine sa o plimbe sa-i distraga atentia atunci cand ii e foame, pentru ca ...etc In mod cert banul rules!!!

Chiar asa CATA from AUSTRALIA, voi ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Gety, eu ziceam de Vitalact. Zic si eu ce-am auzit. Bafta la spital!


Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

buna dimineata....

o cafea veau si eu daca se poate....
GETY bafta la spital..tin pumnii sa vii cu vesti cat mai bune.
In legatura cu Mosu'Virinel....nici nu stiu ce sa mai zic...nici cand a nascut baba aia cu FIV nu a fost atat tam tam.......insa sunt sigura ca aseara BITV a avut audienta maxima...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

'Neata fetelor!
ELOISE sau MEPHALA va rog frumos mai explicati-mi si mie o data cum procedez cu remediul homeopat pt. ochisori ( d'abia acum am reusit sa-l gasesc cu ajutorul fetelor de la naturiste si homeopate).In ce fel de lapte sa-l dizolv?O singura data pe zi?Si in zilele in care nu-i pun,pot sa-i pun Nettacin?E saracutul plin de puroiel la ochisori;abia poate sa-i deschida dimineata.Sper sa-i treaca si lui cu asta,ca nu mai suport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simoky spune:

La Multi Ani puiul meu drag!!!La Multi Ani David!
Exact acum 3 luni ai aparut ca o raza de soare in viata noastra..TE IUBIM!!! Sa cresti mare si frumos, sa fii sanatos si sa ai o viata frumoasa plina numai cu bucurii!

La Multi Ani Sarah-Rebecca, Luciana-Maria, Maia, Serena! Va doresc si voua ce-I doresc bucuriei mele!

Si acum va invit si eu la o cafea!




Simona mamica de David Mihai (18 octombrie 2006)
DAVID MIHAI
O familie fericita
Uite cum cresc...
Poze din tinerete
La fel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata si de la noi,

Desi azi ar fi trebuit sa recoltam pipi pt analize, tati ne-a convins sa mai asteptam o zi: sa vedem cum evolueaza si sa mai cerem parerea unui medic (este drept ca pediatra noastra este cam repezita, are multi pacienti si intre 2 consultatii, mai raspunde si la apeluri pe mobil). Teama noastra este ca ar putea sa iasa analizele prost fara ca Dudu sa aiba nimic (trebuie mare atentie sa nu se contamineze proba in procesul de recoltare. Eu am patit-o in sarcina, de a trebuit sa repet o urocultura de 3 ori; in final a iesit negativa, si, desi am fost acuzata ca nu am recoltat eu bine primele 2 dati, am aflat ca multe centre medicale private "insamanteaza" prea tarziu probele, si de aceea dau rezulatate eronate!).

Una peste alta, am amanat pana maine tot procesul, timp in care mai cerem inca o parere avizata. Ceea ce ma ingrijoreaza pe mine este cresterea in greutate (doar 300gr in aproape 4 saptamani) si faptul ca in ultimul timp vasele de sange sunt mai pronuntate in anumite zone (tample si pleoape) si astea ar putea fi din cate am mai citit si eu pe forum, semne de infectie urinara. Dar pe de alta parte sotul meu are dreptate (asta dupa ce m-a acuzat ca sunt paranoica si ca i-am "sugerat" doctoritei sa ne trimita la analize): Dudu nu a manifestat ieri lipsa de pofta de mancare, ci un disconfort cand manca (la burtica?), iar spre seara, dupa ce a facut un kk mare, verzui si cu aspect neomogen (ce-o mai fi insemnand si asta?!), a parut c s-a mai linistit si chiar a papat binisor. O fi mai degraba o problemutza de natura digestiva? Dupa ce i-am introdus suculetul, a avut cateva zile cand parea balonat (eructa cat era ziulica de lunga, sughita des si regurgita cantitati mici de lapte). Acum ii dau (la indicatia pediatrei) Sab Simplex la 3 mese din 6, si parea ca s-a mai ameliorat. Dar poate ca totusi nu ii face bine suculetul (desi ieri asta a fost singurul aliment pe care l-a acceptat cat de cat).

Scuze ca v-am povestit toata istoria, dar sunt destul de agitata. Sper pana la urma sa gasim un raspuns la aceste intrebari pe care ni le punem, caci este cumplit sa iti vezi copilasul cum sufera si sa nu stii ce sa faci (ieri plangea pur si simplu cu suspine, ca un om mare, si se ghemuia tot la pieptul meu atunci cand incercam sa ii dau de mancare. Imi era ata de mila de el!)

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web
Mai multe pozici ... si www.dropshots.com/apreutu" target="_blank">filmuletze haioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

ADRIANA MICA uite de la noi un pentru Dudu,sa treaca repede toate problemele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

ADRIANA, eu in locul tau as face analize, si nu numai urina, ci si din kkutz as lua probe, mai bine sa stai linistita, dar daca e un microb cum a descoprit SEPHORA? sa nu fie ceva digestiv, zic si eu, nu stiu, dar mai bine stati linistiti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri19 spune:

Mai fetelor,ieri "ne calcam pe picioare" pe aici si acum e liniste si pace; v-au obosit taclalele de ieri sau va resimtiti dupa nasterea Irinei?!sau poate ati baut cu Iri azi noapte in cinstea evenimentului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Neata si de la noi.
Am avut o noapte destul de alba,bebvicul s-a sculat din doua in doua ore sa pape,eu cred ca din cauza antibioticului,dandu-l la 21 cu toate ca mananca 150 ml lapte cu cereale, l-oroade stomacutu si are nevoie sa manance,nu stiu tre sa sun pediatra sa-mi spuna daca e normal.Sunt chiauna.
A mancat iar ditamai castronelul cu cocktail de fructe.Tare-i mai plac,dar sunt si bune zau.
M-a duc sa citesc din urma si revin

Io mami de Matteo

http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/angelsro2002/my_photos

Mergi la inceput