Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

pai dak avea aer in burtika, il avea si daca o tin in bratze, nu?
Ea se foieste numai cind o las in pat - de unde am dedus ca nu adoarme beton, deci nu e obosita.

Acu' adaugam si asta la progam: obosirea bebelului .

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

asiza, mai am o informatie din sfera orl : bebeii hraniti pe spate, complet la orizontala (in special cei hraniti asa cu biberonul) risca sa faca otite (explicatia stiintifica nu o mai stiu, ceva cu presiunea )... de aceea se recomanda ca bebeii sa fie tinuti pe o parte sau pe spate dar cu capul un pic ridicat cand sunt hraniti

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Originally posted by dianocica

matei de biabaus, alexandra de carla, andrei de m-monique si maya si ingerasa

legat de vaccin. r mi-a zis ca mi-l recomanda pe ala de la stat, cu pcaturi pe gurita antipoliomielita. ca cica celelalte, care sunt tz in 1, desi au efecte adverse mai rare (aceleasi dar se fac mai rar) nu au eficacitate 100%. si ca in state se dezbate reintroducerea vacc sub forma de picaturi ca au mai aparut cazuri de polio si dupa vaccin. eu am crezut-o si il facem pe ala de la stat.

cris, ti-a venit batista de pe net?ai folosit-o?

fetele, cum faceti? puneti ser si dupa cat timp ii trageti?il ridicati cand ii trageti? si cat ser puneti? nu se ineaca?

eu declar ca dmic nu mai adoarme pe zi decat inj brate.si seara.doar noaptea doarme bine...sper sa l tina...eu nu mai am spate...si nici timp de nimic.noroc ca acum a adormit cand ma asezam la calculator ca altfel...incerc sa ma

miro ce mare a crescut kara...sa va traiasca!


diana fericita de davidutz 03.12.06
david diana



mi-a zis dr ca atunci cand ii dai vaccin pe gura, o luna nu i9 se poate face nici o interventie copilulkui, in caz ca are nevoie.

nu am luat batista, ci un aparat, care in principiu isi face treaba. spun in principiu pt ca nu avem productie crescuta, ci doar ocazional.partea buna e ca e autonom, nu trebuie aspiratorul pe langa, ci doar baterii.
ser ii pun cam 1 cmc in fiecare nara, si dupa aia o ridic putintel, sa se intoarca toate chestiile care pot fi acolo, sa nu o ia in jos.

chris + alexandra 07.12.2006
bebe alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Ingerasa!
Maya de Ingerasa,
Andrei de M_monique,
Matei de Biabaus,
Alexandra de Carla2005

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

am mai pus poze noi

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Buna fetelor.....!!!!!
Ingerasa si Maya ....multa fericire si sanatate...!
Andrei de M_monique
Matei de Biabaus
Alexandra de Carla2005
Bambo...ai reusit sa vezi pozele?...
Miro...am vazut poze cu KARA....doamne cat e de scumpica...si ce tare e poza in care i-a ramas urma de la suzeta......!
Asiza....bafta la medic.....
Kokorina...
Aelita....
Chris....multumesc de raspuns..


alexandra de Mark Andrei 23.11.2006

poze cu Mark
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Alex-am vazut pozele erau in all my photos de asta nu le gaseam f faine pozele si ce tort fain a-ti avut Mark e un cavaler

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 nov 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
Poze Antonia-Gabriela
varsta Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

almo Felicitari pt cele doua lunisoare ale lui Nicole! te mai asteptam pe aici.
seamana cu tati! ce par areee!
Ingerasa si pentru Maya Maria!
Alexandra Maria de Carla
Andrei de Monique.
Matei de Biabaus
sraluca pai daca vad ca swe ajunge la 20 de pag,si colo si colo,si nu e nimeni,schimb eu capitolul
ruxandra,ce faci,mami,cu peruca?
dianarus ceai pt ce?? daca e vorba de ceaiul special pt colici,scrie pe cutie,sau iti spune farmacistul,pediatrul.daca e vorba de ceai de ceai,asa degeaba,nu-i da,au mai spus fetele,copilul nu creste cu apa fiarta.laptele praf are apa in el destula,ceaiul e medicament.
roxanica
nustiam la ce card de botez te referi! e vorba de invitatie,nu? e foarte frumoasa !! ce idee misto!!
roxanica
mamicilor care te intrebau "cum tu nu dai ceai?ca eu dau cisterne" le rapundeam: "nu,eu ii dau direct bere la cutie!"
si mananca si unt pe paine .
asiza
eu nu am pus ser pana acum in nasuc,sa imi zici si mie cum i-l pui,cu ce,cum se duce..
asiza
eunu stiu ed ce se uita asa cele care dau ceai.pt ca ideile de NU CEAI,nu sunt scoase de noi,de mine,de tine..dar,mai,daca peste tot am citit,si peste tot ni s.a spus in soitale(nu un pediatru,ci tot spitalul) ca numai in lumea a treia,PE BUNE!!!,se mai da ceai la copii si apa (bine ca ei nu stiau sa mentineze ca si in Romania se mai face asa ceva),ca in lumea atreia se da asa nu din cauza mamelor,ci pt ca asa le invata din spitale,si ca Europa lupta sa duca acolo (pe langa apa,papa,etc) programe de informare sanitara.
si iarasima apuca spumele,nu pt mamici,ca nu ele sunt de vbina,ci pe ministerul sanatatii ca nu da buzna in spitale sa scuture dracului odata pediatrii aia care nu se mai trezesc la realitate,care tot traiesc in secolul trecut si nu vor sa citeasca noile carti.
si profesorii care probabil predau inca asa ceva in scoli,si in practica,si in stagiatura....
in afara Romaniei merg toti snur dupa aceeasi regula,nu se abat.daac ei au diorective clare sa spuna asa,asa spun toti,nu fac pe desteptii ca vezi doamne din vaaaaaasta mea experienta te sfatuiesc sa faci asa ca mine,ca eu sunt mai destept.
hai ca iar ma vars aici.

o sda fac miting: CEAIUL E MEDICAMENT! CEAIUL E MEDICAMENT!

DIA
Pozele noi sunt cele de pe 9 ian?manc-o mami pe ea de scupa si grasuna!
dar ce frumoasa esti tuuuuu !!!mama ce ochi misto ai,si tot.
alexandra felicitari pt botrez!!! am vazut pozele ,SUPERBE! FRUMOASA SI TU SI MARC SI SOTUL.

Gata ,se trezeste mandra pe maracini.
m-a lasat estul pe forum!



S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

AELITA ai dreptate cu ceaiul. Eu ii dau putin ceai ca trebuie sa ii dau medicam pt icter. Ma cert cu barbat-miu care a luat de buna ce i-a zis pediatra si cum prinde biberonul cum baga ceai in el.Noroc ca cica ar trebui sa ii dam intre mese si nu avem cu cine discuta intre mese ca se doarme bustean.
Azi l-am scos 10 min afara. Era cam vant dar sper sa nu fi patit nimik. L-am infofolit ca pe mos craciun. Faza haioase e ca dormea bustean, a dormit cat l-am infofo, cat ne-am plimbat, cand am coborat panta de carucioare de la intrarea din bloc care e facuta de un "destept", e la 45-60grd,cat l-am dezfofo, si s-a trezit la cateva minute dupa ce l-am pus in at ca ii era foame .
Asta ziua ca azi noapte s-a trezit la 12 sa manance si pe la 2.30 ne jucam cu el ( il pasam de la unul la altul poate il pacalim sa doarma)

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Aelita, ziceam de ceai anticolici, de-ala medicamnet, nu de ceaiul apa fiarta de-l beau englezii la 5pm... Si tot nu stiu cat ii pot da si nu-mi dau seama daca are efect. De marait tot maraie, de schimonosit tot asa, se aduna si se inroseste saracutzul...

Diana & Co
Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii lui Ianis



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1" target="_blank"> Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag

Mergi la inceput