Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

buna dimineata,

Oare are ceva daca combin Humana cu Baby drink?ca de la feniculul din Humana se stramba,l-am gustat si eu si parcae pasta de dinti cu eucalipt.Baby drink iiplace,dar v-am auzit ca are glucoza si nu e asa bine.Sau am inteles aiurea?Oricum am dat banii degeaba pe humana?

Mutlumesc Asiza de compplimente.. l-am admirat si pe Denis al tau..e deja mare..al meu abia acum are 60 cm.Sa ne traiasca!


"minunea mea"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Aelitoooooooo, sa stii ca ieri, in parc, unde intalnesc zilnic multe mamici, le-am tras o cearta zdravana legata de ceaiul in cantitati industriale dat copilului. Cred ca le-ai fi luat de par daca le-ai fi auzit:"copilul meu bea cisterne de ceai! Cum??? Tu nu-i dai ceai??"
Adevarul e ca David nu vrea nici in ruptul capului sa bea ceai, de nici un fel, asa ca nu e meritul meu... baietul e destept!

poze David Mihai

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by dianocica
legat de vaccin. r mi-a zis ca mi-l recomanda pe ala de la stat, cu pcaturi pe gurita antipoliomielita. ca cica celelalte, care sunt tz in 1, desi au efecte adverse mai rare (aceleasi dar se fac mai rar) nu au eficacitate 100%. si ca in state se dezbate reintroducerea vacc sub forma de picaturi ca au mai aparut cazuri de polio si dupa vaccin.



Hi, hi Diana controversa (adica razbelul) e cam asa:

- cei pro vaccinare anti-polio orala (cu virusi vii) ii acuza pe ceilalti ca vaccinul injectabil ar fi mai putin eficient, adica ca protejeaza mai putin

- cei pro vaccinare anti-polio injectabil (cu virusi inactivi) ii acuza pe ceilalti ca vaccinul oral poate da forme de poliomelita, datoria virusilor activi din vaccin

Ca la nebuni!
Pana la urma trebuie sa te hotaresti la ceva si sa speri ca va fi bine.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Felicitari si bb-ilor care mai adauga o lunisoara in palmares!!!
DoniA, da, pentru serom merg...Somn usor...e cumplit sa nu dormi noaptea...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica


cris, ti-a venit batista de pe net?ai folosit-o?

fetele, cum faceti? puneti ser si dupa cat timp ii trageti?il ridicati cand ii trageti? si cat ser puneti? nu se ineaca?



diana fericita de davidutz 03.12.06
david diana



Eu ii pun ser in nasuc si cam dupa 5 min, in pozitie aproape verticala (il tzin in brate sprijinit pe antebrat si cu cealalata mana manevrez batista) ii trag mucisorii...Nu te speria cu inecatul...s-ar putea sa se inece putintel daca e perfect pe spate cand pui ser, dar tuseste si trece...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

asiza, tu cat ser ii pui lui bb daca se ineaca? ca eu ii pun doar cate o picatura si e suficient sa inmoaie mucisorii .... mai mult ser irita mucoasa, mai ales daca ii pui de mai multe ori pe zi... eu am o prietena care e medic orl si a zis sa nu-i pun mai mult de 1 pic./nara si numai daca tebuie neaparat, adica daca sunt uscati mucisorii, altfel nu! cica e risc pe termen mai lung sa faca o atrofie a mucoasei si asta e cam nasol! asa ca fetelor, mare atentie cu serul, cat de des il folositi, si mai alses in ce cantitati!

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Roxanica, e SUPER cardul de masa facut de tine! ...ce frumos e David in poza aceea!!!!...Cat despre discutiile "da ceai la copil, ba nu da ceai la copil"...eu bineinteles ca sunt cu NU da ceai la copil, indiferent ca dai formula sau san...pana la 6 luni e ok doar laptic (bine BAby Calm iese din discutie), insa am renuntat sa mai conving pe cineva...ca si asa cand discut despre asta cu vreo mamica care da ceai la bb...se uita la mina cu foarte multa compatimire, ca si cum as fi eu dusa cu pluta ca nu-i dau ceai lui bb...fiecare face dupa cum il taie capul anyway...Eu merg pe alaptare exclusiv (sper sa ma tzina lapticul, desi nu vad nici un motiv de ce nu) pana la 6 luni si cu asta basta!


Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

asiza, tu cat ser ii pui lui bb daca se ineaca? ca eu ii pun doar cate o picatura si e suficient sa inmoaie mucisorii .... mai mult ser irita mucoasa, mai ales daca ii pui de mai multe ori pe zi... eu am o prietena care e medic orl si a zis sa nu-i pun mai mult de 1 pic./nara si numai daca tebuie neaparat, adica daca sunt uscati mucisorii, altfel nu! cica e risc pe termen mai lung sa faca o atrofie a mucoasei si asta e cam nasol! asa ca fetelor, mare atentie cu serul, cat de des il folositi, si mai alses in ce cantitati!

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2



De regula, pun doar o picatura si eu, dar daca nu e infundat nasucul merge direct pana-n gat si de aceea se ineaca, cred eu... Multumim de informatii, chiar sunt binevenite ca nu stiam unele lucruri.....inca o intrebare pentru prietena ta orl-ist: ce parere are despre batista bebelusului? Nu irirta mucoasa si, mai ales, pe termen lung ce repercusiuni are? inca odata!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by asiza

quote:
Originally posted by Dia1609

asiza, tu cat ser ii pui lui bb daca se ineaca? ca eu ii pun doar cate o picatura si e suficient sa inmoaie mucisorii .... mai mult ser irita mucoasa, mai ales daca ii pui de mai multe ori pe zi... eu am o prietena care e medic orl si a zis sa nu-i pun mai mult de 1 pic./nara si numai daca tebuie neaparat, adica daca sunt uscati mucisorii, altfel nu! cica e risc pe termen mai lung sa faca o atrofie a mucoasei si asta e cam nasol! asa ca fetelor, mare atentie cu serul, cat de des il folositi, si mai alses in ce cantitati!

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2



De regula, pun doar o picatura si eu, dar daca nu e infundat nasucul merge direct pana-n gat si de aceea se ineaca, cred eu... Multumim de informatii, chiar sunt binevenite ca nu stiam unele lucruri.....inca o intrebare pentru prietena ta orl-ist: ce parere are despre batista bebelusului? Nu irirta mucoasa si, mai ales, pe termen lung ce repercusiuni are? inca odata!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)

Varsta Denis

.

ea zice ca e ok atata timp cat nu se abuzeaza de ser... de fapt ea mi-a cumparat aspiratorul nazal care e pe acelasi principiu ca si batista bebelusului, doar ca nu se leaga la aspirator, are mecanismul lui

Dia de Oana (29.11.2006)

varsta Oana

poze OANA
luna 1
luna 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by Lavinia_P

buna dimineata,

Oare are ceva daca combin Humana cu Baby drink?ca de la feniculul din Humana se stramba,l-am gustat si eu si parcae pasta de dinti cu eucalipt.Baby drink iiplace,dar v-am auzit ca are glucoza si nu e asa bine.Sau am inteles aiurea?Oricum am dat banii degeaba pe humana?

Lavinia, mamica lui Mihaita (26.11.2006)
"minunea mea"



si eu combin cu baby drink, in acelasi biberon (nu ii dau humana, ii dau milupa - tot aceeasi chestie e..), si vad ca asa il bea. asa ca te asigur ca merge, dar depinde si de gusturile bebeilor :) pup!!!

Deea, mami de Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an

Mergi la inceput