Spiridusi de ianuarie -februarie 2006 (139)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Mai fetelor, nu stiu daca v-am mai intrebat dar am si eu un stres. CEi doi dinti de sus ai lui Razvan arata tare dubios, exceptand strungareata prin care ar putea sa-i mai creasca un dinte su iesit de foarte sus, adica putin sub linia de imbinare dintre buza si gingie (pe interior)...nu stiu daca m-ati inteles. Deci nu au iesit chiar de pe varful gingiei, ca cei de jos, ci mult mai de sus, si arata de parca sunt lipiti de gingie

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)

www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"E important sa ai in viata un scop precis
Scopul meu este sa fac... shopping la Paris"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Salutare!!
Anasol, am vazut pozele cu David de la taierea motului. Foarte frumos ginere am.
Sabina doarme tot cam de 2 ori pe zi, dar mai nou se culca pe la 22 abia. Ea care la 20.30 deja era in lumea somnului. Si-a stricat programul in perioada sarbatorilor, spre nemultumirea mea pt. ca nu mai reusesc sa fac nik.
De vreo citeva zile nu reusesc sa-i dau decit 4 mese, si alea destul de mici cantitativ. Creca imi pun miinile in cap pe 23 cind mergem la pediatra.

Acina, sanatate lui Andrei!

Giova, acu ma uit la pozele lui Marco.

O sa incerc sa pun si eu citeva poze de la sarbatori.


Bianca, Sabina nu sufera chiar asa de tare din cauza dintilor. E doar mai miriita, desi ma intreb daca n-o fi doar mofft. Ca daca o iau in brate nu mai are nik. Dar nepotica mea n-a suferit deloc, pur si simplu s-a trezit maica-sa ca avea fata dinti in gura.


Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ioana Stiu sigur ca si lui Tibi incisivii laterali de sus au iesit asa cum spui tu. Dar eu nu-mi fac probleme. Adica arata normal. Adica m-ai bagat in ceata.
Chiar asa, lui Tibi i-a mai dat ieri un dinte jos, si-i mai da unul (incisivii laterali). Deci acum putem spune ca avem 8 dintisori.

ana sebe + tiberiu (13.01.2006)

poze petrecere Nicolas
petrecere ana
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Helo gagici,de vreo ora va citesc si in acelasi timp supraveghez strumfa care nu vrea sa doarma si mi-a mai tras si o kk-reala (evident dupa ce a plecat mami si inainte de a se intoarce Ghitza )
M-am distrat de minune de atatea urari pentru husband,vad ca tot cocotzat pe un piedestal il tineti Mersi mult am si spus inca de aseara ce se intampla p-aci. M-a sunat pana si Anda azi ca sa ii tranmit la multi ani Ei sunt super ok si la serviciu - ea si acasa-toti,inclusiv Yodi care s-a calmat
Intrebati de cadou - efectiv n-am apucat,cu toate ca am fost si pana in Selgros azi,dar de la serviciu cu directorul si un inginer si ne grabeam.Acasa sunt lasata in fata blocului si nu am mai mers in oras.E plecat in schimb el Pe mami am gasit-o cu Diana la intrare ,tocmai se intorceau de la plimbare.
Problema e ca nu pot sa ii iau haine cadou,decat cand e el de fatza ca e super extra mofturos Si acum are cateva incluse pe lista de asteptare,dar n-am apucat sa mergem amandoi la cumparaturi.Si mami i-a dat 50 lei sa isi ia ce vrea el,asa ca o sa mai pun si eu ceva si il intzolesc.Altceva nu-mi da prin cap,efectiv nicic sa ma gandesc n-am avut timp
Revin ca tocmai a sosit husbandul si o sa ii arat si urarile mai incolo,deocamdata i le-am transmis verbal si a zis ca va multumeste la toate si ca a ramas surprins ca ee cunoaste si ziua lui de nastere,deci cica se "munceste" la greu in secta asta

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> 2 ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> 3 ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> 4


"SINGURA MASURA A LUCRURILOR ESTE IMPORTANTA PE CARE NOI LE-O DAM"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Ioana, aceeasi impresie am si eu cind ma uit la incisivul lateral de sus al sabinei. Plus ca mi se pare ca e si strimb.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Gio, ce par frumos are Marco !

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Da, Moni ! La multi ani si de la noi . Sa fie sanatos si sa aoba multa rabdare cu voi doua.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Am pus si eu citeva poze noi cu Sabina.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

fetele care dati lapte la copii din comertz cum ar fi dorna mili fulga sau altele ,il fierbeti sau il numai incalziti sau cum?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Am vazut ca zilele trecute ca discutati despre indemnizatia pentru cresterea copilului. Eu aveam impresia ca nu s-a aprobat , dar probabil ca ma insel.
Andiaroro, am ris de fazele cu Alex. Simpatic foc strumfelul.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

Mergi la inceput