Piticodromul de sept - oct 2005 (161)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Tonnia, soon soon...ai emotii?

Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Ina, asa este, avem aici o amica care are 5 copii si cand am intrebat-o cum s-a descurcat mi-a spus ca atunci cand l-a facut pe ultimul avea deja primul baiat de 10 ani care sa aiba grija de bebe mic...asa ca se cresc si singuri, conditia e sa fie o oarece diferenta intre ei...ca la diferente mici, nu se aplica.
Pe aici irlandezii de varsta noastra (in jurul a 30 ani) au 4-5 frati...ei la randul lor insa se cam opresc la 2, maxim 3...din motive financiare mai ales, cresa te rupe aici....

Cat despre umplut masina, si noi la fel, fara tol festiv si tot se umple masina...bine, acuma sa recunosc, am carat dupa noi sterilizator si alte cele, dar le-am folosit....

Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Si tot am uitat sa zic ceva....Parerea mea personala e ca primele 3 luni sunt cele mai grele....pana incepe bebe mic sa aiba cat de cat o rutina...pe urma ar trebui sa devina mai usor...cel putin asa speram si noi.

Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Diana, cu cresa nu-s ce sa spun. La vechea cresa n-am patit ca aici sa planga dimineata dupa tat-su cand o lasa si nici sa ne astepte la usa, cum face acum Banuiala mea este ca nu-i la fel de distractiv ca dincolo fiindca sunt doar 10 kinderi intre un an si un an jumate si sunt doar trei care misca, restul sed toata ziulica pe kur si plang dupa parinti, fiind debutanti in ale cresei.
S-ar putea sa fie si doar o perioada de "mamoshenie" si sa-i treaca, combinata cu statul o luna acasa inainte.
Oricum abia-i a patra zi de cand merge program intreg. Eu zic ca se obisnuieste pana la urma. Si eu cu urletele care le scoate cand ma vede ca plec dimineata la birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Ina, tinem pumnii sa se acomodeza pitica la cresa cat mai repede...

Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Cresa e scumpa si aici. In familiile unde-s mai mult de 2 copii si nu-i functionar la institutii macar unul din parinti, de obicei mama sta acasa cu copiii. Iti dai seama ca dintr-un salar mediu de aprox 1500 de euroi nu poti plati 3 crese a cate 500 de euro pe luna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

quote:
Originally posted by Meme1

, tinem pumnii sa se acomodeza pitica la cresa cat mai repede...

Pupici
Meme


Sarumana. Eu cred ca se va obisnui. Ea e destul de independenta de felul ei. dar e si foarte activa si cred ca lipsa activitatii constante organizate acolo o cam dezamageste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Ina, cresa aici e 750-800 pe luna....avem amici care cu doi copii platesc 18.000 euro pe an pe cresa....chiar si ei ziceau ca e cat un mortgage pt casa...

Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

jadi, esti foarte dragutza...insa sotul nu s-a lasat pana nu a reusit sa ma faca si pe mine sa pricep. dar daca te intereseaza iti pot reaminti

Ina, pofta buna!! asa asa nenoroceste-le ficatii!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Meme, pot sa zic doar atat DU-RE-RE!

Ma duc la distractie! Pa!

Mergi la inceput