Piticodromul de sept - oct 2005 (161)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

'Neata fetelor,

mai fetelor mai, voi v-ati dat doctoratul in divertisment? Ca va citesc si rad de ma prapadesc...pacat ca nu-i si sotul acasa ca sa ne amuzam amandoi...piticul meu se uita la mine si nu pricepe ce-i cu mine de ma hlizesc asa la calculator....

Va pup pe toate,

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Valen, felicitari pt fetita...si eu tot din familie cu doua fete provin, iar sora mea are la randul ei doua fete...eu am stricat traditia, am facut baiat....si apoi fetita...

Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

stie careva ce pana mea face "Pivot table" in excel??

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

hehe bianca, la viata mea am stiut, trimite-mi datele problemei ce vrei pe verticala si orizontala si mai incerc o data .

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

M-ati prins vrajitoarelor! Masa festiva incepe peste juma' de ceas Fondul sonor va fi asigurat de Nightlosers

Diana, eu sunt cu o ora in urma iar in dimineata asta am fost sa-mi ia sange pentru analize pe nemancate si necafegite, asa ca recuperez la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Ina, distractie placuta!!!

Pupici
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Despre masa festiva numai de bine: pana la urma nu va fi cu produse romanesti ci reprezentativa pentru alimentatia romanilor! Adica carne, carne si iar slana cu ceapa rosie!
Ca sa zic asa niste cabanos prajit, o slaninuta cu ceapa rosie, telemea, castraveciori murati (cu astia le-am luat fatza bulgarilor!), paine cu cartoafe, sarmalute cu mamaliguta (de la resto) si vin romanesc. Am avut laudabila intentie sa fac branzoaice dar n-am gasit aluatul minune saptamana asta.
Edit: din decenta fata de madam Popescu (cum alta dansul sot si sef nu mai gaseste) nu mai insir si prajiturile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Chiar asa, Meme, ce fac piticii? Ma intreb cum m-as descurca cu doi? Dar ei intre ei?

Deocamdata, al doilea se lasa asteptat cred. Nu ca as arde de nerabdare, fiindca as vrea sa-mi iau 1/2 de norma la serviciu pana ar face un an iar asta presupune sa intre consortul in campul muncii ori sa facem economii intre timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Ina, cred ca incepem sa ne descurcam cu doi....chiar ne gandim cum o fi cu trei? glumesc acum....desi i-am zis sotului ca daca lasam sa zicem diferenta mai mare de 2 ani intre ana si urmatorul (daca va fi sa fie), atunci nu merita 3, ci e musai 4.....cred ca am luat-o razna rau de tot...

Ce e dificil inca e plecatul de acasa....masina e plina in spate cu doua scaune de bebei, daca ar fi sa mai avem si alti pasageri nu stiu cum am face, ca scaunele sunt puse pe lateral, probabil ar trebui sa punem baza pt scoica pe mijloc si atunci am mai avea loc de un pasager....

Ca sa nu mai zic ccc ca de Craciun, plecati fiind pt 3 zile, cu doi copii dupa noi, am umplut masina ochi, un opel omega estate.....nu stiu cum vom face in viitor..

De greu nu mi se mai pare greu cu doi, cu ana suntem mult mai relaxati. A inceput sa doarma binisor noaptea, se trezeste doar sa pape si in general se culca la loc dupa...Iar Andrei de cand si-a dat drumul la mers si colinda casa, nu mai e atata de alergat dupa el, deci mai pot sta si eu la calculator sau face altceva in timpul zilei...


Pupici,
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Meme, ce scrii tu acolo imi da curaj. Noi reusimm de pe acum sa umplem sportwagonul cand plecam cu masina Si crede-ma ca eu nu sunt adepta tzoalelor festive asa ca bagajul meu si al consortului sunt reduse la tricouri si chiloti curati

Eu ma intreb daca voi mai avea timp sa suflu cu doi copii. Cu trei deja inteleg ca nu mai ai nici o treaba, se cresc singuri (cel putin asa zic bastinasii pe aici)

Mergi la inceput