FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camisv spune:

Merci Mirela, am rugat-o pe Pussi sa-mi faca programare pentru ca tu nu ai activat PM si n-am stiut unde sa-ti trimit datele, dar oricum multumesc ca te-ai gandit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nmirela71 spune:

Buna,
camelia pe data de 4 apr. ora 14? tu esti?
daria eu doar ca translatoare lucrez la aceasta clinica,"desi mai mult timp sant acolo decit la mine la traumatologie". Am sa ti trimit nr. de telefon sau e-mail si vorbim
, mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

pussi, ti-am tinut pumnii ieri, sper sa vii cu vesti bune.

va pup pe toate si va doresc sanatate si numai bine!

Carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

saluti!!!

Am fost ieri la Szeged, am facut eco, ovarele imi sunt ok, dar pentru sanatatea mea o sa incep FIv-ul norocos pe ciclul de la final de februarie( adica in total 3 luni de pauza intre cele 2 fiv-uri). La urmatorul cliclu, in a doua zi ma prezint la clinica la 8 dimineata sa-mi faca hormonalele acolo si atunci va decide in functie de ele daca imi mai da AC sau nu. Mi-a zis ca-mi modifica tratamentul de stimulare, o sa-mi reduca doza de Gonal si o sa-mi dea si Merional. Alte analize a zis ca nu mai e cazul sa-mi fac. Si pot sa incep sa iau Elevit de azi. I-am explicat si faza ca am avut simptome de sarcina ...si mi-a zis ca probabil am fost insarcinata 8-9 zile si durerile pe care le-am avut au fost contractii la un nivel foarte mic. Am intrebat si de trompe..mi-a explicat cum e cu hidroxalpixul si ca la mine nu e cazul sa le scot. In legutara cu medicamentele - se scumpesc pentru unguri...pentru ei erau subventionate pana acum si pentru noi nu(stiti ca pe retete se trecea localitatea) si ca acum si ei au sa le cumpere cam la acelasi pret cu noi.

Liana e bine si in cateva zile se intoarce in tara si va povesteste tot. Va pupa pe toate

Andicule-am intrebat pe asistente de nasterea in apa( ca la Chivu am stat enorm...cu intrebarile mele si era asa de multa lume) si nu se face la Szeged.

Pentru fetele care merg la prima intalnire: sa mearga cu pasapoartele la ele pentru dosarul de clinica

Aseara ne-am intalnit la Mall: Auburn+Balerina ei(arata foarte bine cu burtica, nu s-a ingrasat - e o graviduta fericita), Zori, Ioana 1971 si Crinuta am stat la povesti pana s-a inchis Mall-ul.

si am nevoie de un sfateu mai vreau sa slabesc 3 kg, dar daca mi-a dat deja ELEVIT nu cred ca mai are sens sa ma chinui cu slabitul ca s-ar putea sa-mi fac mai mult rau decat bine. Voi ce ziceti???

va pup pe toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pussilina, ma bucur ca vii cu vesti bune, hai ca acum trece si februarie si intri iar in focuri! multumesc ca ai intrebat cu nasterea.
Pupici pt Liana si abia astept sa ne dea detalii!




Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Pussi ma bucur pentru tine ca e totul ok si sa dea DD sa se prinda de data asta si sa fii
Pe Liana o astept cu nerabdare cu vesti noi si bune.
Pupici.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna fetelor
pussi de ce trebuie pasaportul???nu este de ajuns buletinul?? pentru ca eu nu l-am schimbat dupa casatorie...
offff si trebuie sa-mi iau zi libera sa-l fac....
ma bucur ca ai asa vesti bune,bravo,mult succes de pe acum...sigur vei reusi
va pup pe toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Cornelia, va face copie pt dosar la pasapoarte si la certificatul de casatorie. noua ni le-a cerut pe toate. Din moment ce aduci certificatul de casatorie, nu e problema ca pasaportul e pe numele vechi !



Andicu 15+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, intervin si eu cu o intrebare: acum ca am intrat in Uniune nu e suficient doar buletinul (cartea de identitate)? La stiri asa au anuntat, sper ca s-a si aplicat in practica.

Pupici!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioana 76, Cornelia nu e vorba de intratre in Ungaria ci de dosarul pe care il fac cei de la clinica(fiecare cuplu are dosarul lui cu toate datele si e normal sa vada legatura dintre soti respectivi parteneri). e asa cum a zis si Andicu

PUSSI

Mergi la inceput