FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Tanyuta, dupa socoteli, iti iese ca ai cam 6 sapt+ 4-5 zile, iar ca DPN : 6 sep 2007. Difera cam cu 1-2 zile, dar n-are importanta. Consideri ca data a conceptiei 15 dec-3 zile, deci 12 dec., si schimbi saptamanile de sarcina miercuri-joi faci 7 sapt. Scuze, dar nu mai gasesc linkul cu calendarul de sarcina pt ET ( il aveau unele gravidutze postat la Odisee, dar nu-l mai gasesc). Esti in a2a luna de sarcina. Ma bucur ca esti bine si-ti doresc bebe(i) sanatos(i) si sarcina usoara si la termen!nu stiu daca nu ti-am mai spus (scuze daca da), poti sa te inscrii la Odisee daca n-ai facut-o deja, la Mamici de sep-oct 2007, sunt inca vreo 3 sau 4 fete care au reusit cu FIV acolo!
Uite www.americanpregnancy.org/duringpregnancy/pregcalc.html" target="_blank">aici un link cu info despre calendarul sarcinii. Poate te mai lamureste. Sau www.pregnancy.org/pregnancycalendar/month_page.php" target="_blank">aici .



Andicu 14+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Pis:de ce trebuie sa slabesti, ti-a recomanadat dr.? ca si eu as avea nevoie si chiar vreau sa slabesc daca asta dauneaza pt. FIV, dar am citit ca inainte de FIV nu este recomandat, ce regim tii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Pussi iti tin pumnii pe maine la consultatie. De abia astept sa o vad si pe Auburn acum, cand se "vede" bebe. Zori tu ce mai faci? Imi e dor de voi.
Pis vorbim atunci, ca si eu am ceva sa te intreb.
Kitta si eu am facut protocolul scurt la Szeged, de fapt asa am inteles ca acest tip de protocol se face acolo.
pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1971 spune:

Fetelor, as vrea sa vin si eu maine seara la intalnire, la Timisoara. Sper ca va mai amintiti de mine, chiar daca nu scriu prea des. Am fost la o intalnire cu voi, cand au fost Andicu, Zori, Auburn si Pussi.
Multe s-au mai intamplat de atunci! Andicu si Auburn sunt gravidute - felicitari!!! Pussi - bafta maine la consultatie! Zori, ma bucur sa ne revedem! Eu nu am noutati, am ramas insa optimista, caci odata voi avea si eu puiutul meu!

Va pup si as vrea sa ne vedem maine seara, sa-mi spuneti numai unde si la ce ora!

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

DariaIoana, da, intr-un fel mi-a recomandat...la primul FIV, dupa ce am avut discutia, aveam o luna de zile pana la inceperea protocolului si mi-a spus ca este bine sa slabesc 1,5-2 kg, dar nu prin infometare ci prin mai multa miscare, baut apa si mai lejer mancat seara...le-am slabit...acum avand inainte mai multe luni pana la urmatorul FIV as vrea sa slabesc mai mult, eu avand vreo 10-12kg peste normal

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ioana1971 esti binevenita la intalnire. Am inteles de la Pussi ca ne intalnim la Mall la ora 20.30, dar nu mi-a spus exact locul.
Pussi te rog indica-ne si locul exact ca Mallul e cam mare. Ne vedem la intrarea principala? Spune-i te rog Lianei ca o pup si ii tin pumnii. Tu de ce ai emotii? Si mie dupa FIV-ul nereusit mi-a venit CM mai devreme decat de obicei. Drum bun maine!
Crinuta incerc sa ajung la dr. meu ginecolog ca ar fi trebuit sa merg la control dupa chiuretaj la o luna, o luna jumatate si uite ca au trecut 2 luni jumatate si maine sper sa ajung .
De abia astept sa ne vedem.
Andicu multumim de incurajari. Si eu sper ca la a doua incercare la Szeged voi reusi pana la capat. Pupici pe burtik.
Va pe toate
ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

In sfarsit am si eu timp sa scriu. Ne-am mutat intr-un apart. mai mare si a fost mult de muncit, mai ales ca trebuia sa merg si la seevici si la scoala. Sunt la un internet cafe, acasa nu e legat inca internetul, nu a avut sotul timp.
Sotul meu a plecat sambata in Ro. , a fost azi la medic la Iasi si a zis ca are varicocel, de aceea spermogramele erau asa rele. Asa ca probabil in martie sau aprilie mergem amandoi din nou in Ro. pt. operatie. De aceea nu pot sa-mi fac programare la Szeged. Sper din inima ca dupa aceea totul sa fie OK si sa nu mai avem nevoie de FIV.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nmirela71 spune:

ceau daria am antrebat astazi de programarea ta :5 martie ora 11 la Dr.zadory.mult succes scriem daca te mai pot ajuta cu ceva.
Camelia nu ai spus la cine vrei programare.eu te scriu la amandoi apoi te hotaresti maine ati trmit programarile.
stiti fata de care v-am scris cu 12 foliculi... 5 au reusit ,maine transfer tinetii pumnii si ea a suferit tare mult ,daca ami da voie va voi scrie povestea ei .are nevoie de rugaciunile voastre.
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Zori ne intalnim la intrarea de la scarile rulante, usa "rotativa din stanga" ..pe la canapele care-i plac lui Auburn Iti pove maine de ce sunt stresata, sper sa fie OK.

Carlada, maine merg

Piso sa-ti scriu miercuri ce si cum..

Tiasi la Daria

CrinutaDrum bun, ne vedem maine

Irlandeza

la toate

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

mersi Mirela, o sa am nevoie de translator, cum dau de tine, unde lucrezi tu la clinica si cat costa traducerea /consultatie? succes tuturor eu abia astept!

Mergi la inceput