FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Feteloreu scriu mai mult la FIV de Romania. Ati putea sa imi faceti un rezumat cam ce tratamente de stimulare se paorta in Ungaria, scurt, lung. Stiu ca depinde de persoana, dar stiti si voi in Romania cum e fiecare clinica are tratamentul ei, apoi daca de la a doua, a treia incercare nereusita mai schimba ceva....
Va multumesc si sper sa reusiti toate din prima ca ati facut atatea sacrificii sa ajungeti acolo. Sunteti de admirat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nmirela71 spune:

salut fetelor
an ziarul de ieri scrie despre Kaali pt ca implineste 10 ani de functionare.asa ca Andicu te ascult si va trimit cateva informatii.
an 10 ani 1325 de s-au nascut an urma tratamentului. an 2007 , 189 de nasteri dintre care ,18 de gemeni.,din 627 de tratamente.daca e bine s-au nu voi stiti an ziar sant foarte multumiti de rezultate.eu an prezent le traduc la 6 fete:una asteapta marti transferul are 12 foliculi,una ieri mi-a spus ca ,doua sint an tratament,una asteapta CM iar una trebuie sa slabeasca pt,a putea ancepe tratamentul.la sora mea dupa 6 ani an timisoara la vladeasca cu nenumarate anseminari si FIV aici i-a reusit din prima acum an 5 luni-avem fetita.
dar recunosc ca de multe ori plang alaturi de fete ca nu le-a reusit.
sper ca nu v-am dat vesti rele ,va mai scriu dar acum sint la lucru si trebuie sa inchei.
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

NMireala 71, astept si eu un raspuns de la tine daca se poate!mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Auburn, Zori, Crinutane vedem maine seara???

am niste emotii pe maine.....imi tremura codita

Lianei o sa-i transmit urarile voastre!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

pussi, tu mergi maine la clinica?

carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Buna fetele, am mai bagat si eu un nas pe aici...

Pussi am slabit in prima saptamana 1,8kg...normal ar trebui numai 1kg/saptamana...dar probabil am eliminat mai multa apa...cand am sa ma duc la dr.Z. nici nu are sa ma recunoasca, mi-am propus sa slabesc 10kg...Pussi tin pumnii stransi, stransi pentru maine la consultatie ...sa dea domnul sa fie totul bine...
Crinuta gata bagajul ?...te deseara...
Ioana imi pare rau, dar cred ca totusi daca exista o cat de mica speranta...eu cred ca este bine sa profiti de ea...
Kitta am sa-ti raspund eu...pentru ca am aceeasi varsta cu tine si pentru ca eu am o incercare nereusita la Szeged...dar tot acolo am sa ma duc pentru urmataorea incercare. Eu nu am avut nici un fel de inhibare ( nici anticonceptioanle) , explicatia dr.a fost foarte simpla...la femeile mai in varsta nu se face o inhibare puternica pentru ca exista riscul sa nu mai raspunda foarte bine la stimulare ... Protocolul la mine a inceput direct in Z2 a CM, am avut 9 zile de stimulare, am produs 9 ovocite, nu am obtinut decat 3 embrioni, toti embrionii au fost transferati, ET la 72 de ore. A si glumit...spunindu-mi ca as fi fost primul caz din clinica cu varsta de 39 de ani cu embrioni congelati...Nu stiu daca ti-am raspuns la toate intrebariel, dar daca mai ai nelamuriri iti raspund cu placere...
Auburn deja saptamana 23 ????...ce repede trece timpul ...mai ai putin si faci cunostinta cu printesa ta...

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Pussi, spune-i Tanyutei ca sarcina se calculeaza dupa ziua ET-ului din care se scad 16 zile si asa iese UM ( chiar daca difera cu data ultimului CM). La mine difera cu 1-2 zile si in functie de ecograf, dar pana la urma, 2-3 zile mai mult sau mai putin chiar nu conteaza.Si inca ceva: data conceptiei se presupune a fi ziua punctiei, sau ET- 3 zile.
Tie multa bafta maine!!! dar n-ai de ce sa-ti faci griji, ca la asa stimulari, n-avem cum s-a avem probleme dupa!
Auburn, Doamne, sa-ti traiasca burtica! nici mie nu-mi vine sa cred cum trece timpul! si ca si tine, am si eu o presimtire ca-i baiat, nu stiu cum si de ce... sarcina usoara si bebe sanatos in continuare!
Pis, Crinuta, Pussi,ZoRi, sunt sigura ca o sa reusiti si voi a2a oara la Szeged! la ei daca nu e prima data, sigur e cu noroc a2a oara, va spun eu!
Delia, aveti niste bebei de milioane si tu si MiKa! sa va traiasca si sa fie sanatosi! pup-o pe Mika din partea mea, te rog! spune-i ca de acum m-am intors la servici si o sa fiu mai des ( pana pe la 4 pm) pe Mess.
Mirela, multumim de info! dupa calculele mele, reusita in ultimul an e de 30 % , eu zic ca e bine! o sa pun un link pe prima pagina cu informatiile de la tine.
Liana, tin pumnii strans tare pe saptamana asta! 7 foliculi "e" cu noroc! transmiteti-i va rog ca eu si bebe din burtik avem 2 randuri de pumnii stransi pt ea!

tuturor! noi suntem bine, am reinceput serviciul si rade lumea pe-aici ca am venit cu o sacosa cu mancare cat pt tot biroul!



Andicu 14+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Pussi, iti tin pumnii sa fie totul ok maine la consultatie!
Lianei, multi pupici din partea mea si ma rog sa se prinda bebe, sa fie totul exact asa cum si-a dorit ea.


Nana, 5+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Iarna in Islanda
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Pussi iti tinem pumnii, sa ne spui cand are Liana punctia, sa ii spui ca o pupam si ii tinem pumnii

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

andicu.daca eu am facut et. pe 15 dec. dupa cate am inteles eu diferenta de 2-3 zile,adica de pe 18 dec. pana pe 18 ian. este o luna? nu? scuzama daca nu am inteles bine? oricum multumesc abia astept sa merg la eco. sa vad daca este 1 sau 2. in rest m-am simtit bine. nu a mai curs nimic .totul este bine.numai ca vomit aproape tot ce maninc. asa am patit si la prima sarcina,si acum .le doresc la toate fetele norocul care l-am avut noi care am reusit.

Mergi la inceput