FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Andicu, Tanyuta eu am luat utrogestan pana la 32 de saptamani. Zadori a zis sa-l intrerup dupa 12 saptamani dar la Timisoara ( dupa ce am sangerat putin) mi-a zis dr sa iau pana la 7 luni.Nu face nimic rau, eu am luat si gravibinon 1/ saptamana.
Ceau

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Pussi draguta, iti multumesc mult pt mesaj, incurajarii ! Mi-e atat de greu sa raman optimista !De fiecare data simteam ca va fi bine si de fiecare data am avut un raspuns negativ. Eram constienta ca avem sanse putine sa iasa bine spermo, dar sa-mi zica de acel mic procent la biopsie...a fost un soc ! Si ca si cum nu ar fi fost de-ajuns, sa ne zica si de donator ! Pai am simtit ca-mi da in cap nu alta ! Ne dorim atat de mult copilul nostru ! Cum sa-l fac cu altul ?
Internet intr-adevar pe la 11 au fost mai multi romani, imi aduc aminte de o tipa din Arad, cred, era brunata cu breton si avea o translatoare mai in varsta, cu par scurt.
Cornelianeli ti-am trimis PM !
Fetelor pe Liana am recunoscut-o din prima Am fost smechera si m-am uitat la pozele ei inainte de a pleca la unguri. Acum e blonda; a vazut ca ma tot uit la ea, insa eu cum sunt mai am asteptat sa zica ea ceva...si imediat a observat ca ma uit ca nesimtita si a zis Ioana ? si mie atat mi-a trebuit... si tusti la ea ! E super !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

ioana multumesc pt pm
stiu ca iti este greu dar si un procent de 40-50% e ceva,curaj!!!!!
eu incep o noua runda de box cu chlamydia,cu un tratament mai puternic si sper sa inving
va pup pe toate

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana78,sincer imi pare rau.Suntem in aceeasi situatie ca si tine.Numai biopsia ne ajuta.Trebuie sa ne agatam si de cel mai mic firicel.Nu avem alta solutie, trebuie sa luptam pana la capat.Maine am sa-ti trimit un PM cu ce a luat sotul meu si ia in continuare.Capul sus si lupta pana la sfarsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ioana imi pare rau ca nu ai venit cu vestile care le doreai. Pana sunt sanse nu dispera. Ajunge unul si bun, stii asta. Am vazut ca ai scris ceva de donator? Ti-a spus cumva dr. Z. ca se poate face cu donator la Szeged?
Pussi sa o pupi pe Liana si din partea mea. Si sa-i spui cand merg si eu, te rog mult. Ii tin pumnii.
Pis tu ce mai faci?

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

pussi, multumesc pentru mesaj, am fost ieri la farmacie si am ales in loc de duphaston, un medicament naturist, de la hofigal, se numeste mladite de zmeur, are o actiune asupra aparatului genital feminin, actioneaza importiva chisturilor si fibromului uterin, a dereglarilor hormonale, regleaza CM, tratamentul este de durata, minim 3 luni, o cutie costa aprox 9 ron, si are 40 de fiole, care ajung aprox 13 zile.

dupa ce vad cum reactionez la tratament, am sa-l recomand fetelor cu astfel de probleme. Sa stii ca la acelasi lucru ma gandeam si eu, ca nu are sens sa mai iau tratamente, pana nu ma consulta cei de la Szeged.

ioana78, sotul meu ia de 3 luni un tratament naturist, la inceputul lunii feb, repetam spermograma si am sa iti spun daca a functionat. El ia napraznic, BU, un complex de vitamina A, calciu, vit. E si seleniu; ulei de catina; zinc; spirulina; potent power, toate le gasesti in farmaciile naturiste

ii tin pumnii Lianei,sa fie bine si sa vina acasa cu vesti super

andicu, felicitari inca o data, sa aveti grija de voi

ioana78, va fi bine, doar sa ai rabdare, trebuie sa fie o cale sa se imbunatateasca sperma si sa aveti puiutul vostru, si noi am trecut prin ce spui tu, un medic urolog la care am fost cu sotul meu, ne-a sugerat direct donatorul ca si unica solutie, atunci m-am apucat de cautat pe net si am gasit DC si tot de atunci am speranta ca va fi bine si pentru noi si ca intr-o zi ne vom bucura de un copil al nostru. Inca suntem tineri si nu abandonam lupta...

Toate cele bune!
Carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Fetelor nu credeam ca o sa-mi pice atat de bine incurajarile voastre ! Eu sunt o fire optimista, dar cateodata esecurile ma fac sa-mi pierd increderea...Noroc ca nu ma tine mult starea depresiva si ca am prietene care sa ma incurajeze !Carla, Crinuta, Andra, Cornelianeli, Pussi
Crinuta dr ne-a zis ca in cazul in care nu se gasesc la bio vom apela la donator de la ei fara nici o problema . Sper sa nu fie asta ultima solutie pt mine !
Sa stiti ca mi-am notat toate tratementele pe care mi le-ati scris ! Desi dr Zadori a zis sa nu mai facem nici un tratament si sa repete spermo in feb, noi ne-am hotarat sa amanam pana in apr si sa faca tratament naturist pana atunci ! Pana nu vom avea copilutul nostru nu renuntam ! Domnul sa ne ajute pe toate sa ne bucuram de !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Ioana multumesc de raspuns. E bine ca esti optimista, iti doresc sa fie asa cum vrei si tu totul.

Steliana as vrea sa-ti trimit un e-mail, dar nu pot.... Cum sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

ioana, medicii in general sunt reticenti in cazul tratamentelor naturiste, inca n-am intalnit nici unul sa ne incurajeze, dar un lucru este cert, functioneaza in multe cazuri, nu sunt invazive, nu au contraindicatii si nu ai ce sa pierzi, chiar din contra, o imbunatatire tot se vede, important este sa ai rabdare, la unii schimbarile se fac simtite in timp scurt, la altii poate in 6 luni sau un an.Important este sa avem moralul ridicat si sa fim optimisti si cu incredere in reusita.

Numai bine!
Carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioana78eu zic sa ai rabdare, esti tanara si ai timp pentru copilasul vostru. Stiu ca e complicat, dar eu zic sa speri, sa tela DD sa fie cu voi si mai ales sa fi alaturi de sotul tau, sa nu-l stresezi si sa incerci sa-l deconectezi de la asta. Eu asa vad situatia. Tu, draga mea, ar trebui sa fi puternica acum si sa-l susti si pe el, sa-i dai putere si incredere. Referitor la procent, zadori e sincer, cred ca a spus adevarul, dar aveti o sansa si trebuie sa profitati de ea. E sansa voastra

Crinuta o sa-i zic Lianei.

Andicu, Tia cum se calculaeza sarcina la FIV. Tanyuta nu se poate loga si are intrebari pe tema asta. si dupa cat timp ati fost voi la primul eco???

Carla eu zic ca ai facut bine. cand te programezi?

Piscum esti??? Eu de dimineta m-am urcat pe cantar, am slabit 2 KG saptamana asta.

Despre mine acum: Azi mi-a venit CM ..la 20 de zile(la mine vine cam intre 22 si 25 de zile) Credeti ca din cauza Fivului??? Eu am auzit ca intazie ..daca avti vreo explicatie astept!!! Marti merg la doctor ...si cum imi face eco daca eu o sa fiu ziua 4 de CMAs vrea ca pe urmatorul CM sa incep AC.

PUSSI

Mergi la inceput