FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana78, te asteptam cu vesti bune!!!!
Pis,Pussi,Avalon,Liana30 si toate celelalte fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

fetelor,

care dintre voi a luat duphaston? mie mi-a recomandat medicul ginecolog sa iau o luna din Z16 pana in Z26, pentru reglarea CM, am o usoara aritmie, dar mi-a cam frica de reactiile adverse- vand in vedere ca e un medicament hormonal- poate sa imi spuna cineva cum a fost dupa?

iar pentru FIV, care este numarul de minim , sotul meu a fost diagnosticat cu oligospermie 8 mil.

Multumesc,
Carla

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

carla imi place numele tau. Eu am luat 3 luni..dupa care am facut un chist, nu stiu daca din cauza lui. Oricum sa sti ca contine progesteron pentru metinerea sarcinii si unele fete au primit si dupa FIV. daca vrei sa mergi la Szeged eu zic sa nu mai faci tratament acum..dar e parerea mea, tu sti cel mai bine. Referitor la FIV+Icsi cred ca sunt suficienti gigei, sa-ti zica fetele mai multe ca nr. gigeilor nu prea e problema cunoscuta de mine

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nmirela71 spune:

pis ai dreptate aseara nu am avut ochelari la andemana cind am citit lista de preturi scuze nu a fost intentionat .
cu cat se vor scumpi medicamentele va pot spune maine cand vin de la lucru...si promit ca-mi pun ochelari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

BUna fetelor.

Am fost la eco si bebe e bine. Are 14 cm si dansa samba-conga, ceva, ca nu statea locului deloc! din pacate, nu m-a vazut dr mea , ci sotul ei, si nu mi-a zis ce este; a zis ca nu se vede, dar cred ca nu s-a agitat prea tare, ca dra mea de data trecuta a incercat sa vada si nu se distingea clar...asa ca sper sa va dau vesti despre culoarea caruciorului peste 2 saptamani.

Va pup pe toate!



Andicu 14+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Gagiiiici, m-am intalnit cu Liana! E bine, are pana acum 7 ovocite (ster ca asta e cuv.), mai are cateva zile de tratament si saptamana urmatoare va face punctie ! Doamne ajuta-i sa fie bine !
M-am intalnit si cu o timisoreanca super ! Ea este cazata la un fel de internat f aproape de clinica (acolo stau multe asistente si romani ) cu 6 euro pe noapte de persoana . Conditiile sunt destul de bune .
Ei bine, gata cu vestile bune... Soldateii n-au vrut sa se arate nici de data asta Vom face biopsie ! Sunt suparata pt ca dr a zis ca avem 40-50% sanse sa se gaseasca la biopsie...la bucuresti erau mai mari procentele 80-90% . Ne-am facut programare in feb , dar o s-o amanam pana in martie ! Suntem hotarati sa incercam un tratament naturist puternic sa-i trezim cumva. Am s-o rog pe Miki sa ma ajute, ca-i mai documentata decat nime la cap. azoo
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki am incercat sa-ti scriu la azoo, dar e inchis subiectul ! Te rog sa-mi mai zici inca o data tratamentul ala pt barbatel...tin minte ca ai zis ceva de naprasnic, maca de la flp si inca ceva. Crezi ca avem ceva sanse la imbunatatirea spermei dupa un tratament forte ( nu stiu care-i ala ) de 2 luni ?
Pussi nu stiu sa-ti zic de forinti. Liana era increzatoare dupa ce a iesit de la dr, mi-a zis ca a fost mult mai bine la la primul eco, ca are acum 7
Andra n-a fost bine ! Poti sa-mi zici ce a luat sotul tau ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana ti-am reaspuns la "Azoospermie cap 5". Aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=88462&whichpage=19. Continuam discutia la "Azoospermie cap 6". Dc vrei sa continuam discutia imi scrii acolo deoarece e vb de .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andicu important e ca sunteti bine amandoi, poate Punctulet e mai pudic si nu a vrut sa-si arate la nenea dr. ca nu-l cunoaste si daca zici ca era ocupat..poate avea program de dans si spectacol pentru mami si tati

Ioana 78 ti-am trimis PM

Lianama bucur a esti mai bine

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Ceau fetelor
Pussi te rog sa îi spui la Liana c#259; îi #355;inem pumnii si ne rugam pentru ea.
Ioana in 11 a fost si o fata de la Resita la control, poate ai vazut-o si pe ea. Am intrebat-o daca a vazut-o pe Liana dar nu stiam sa-i spun cum arata, probabil ea a fost cu Ani.
Nmirela eu nu imi amintesc de nici o fata cu parul lung si roz la clinica, traduci sau lucrezi acolo?
va pup pe toate

Tia si Daria

Mergi la inceput