FIV in Ungaria 7

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaa28 spune:

nmirela71 in principiu este bine si acesta data.las-o si asa dar mai multe iti spun maine seara cand stiu si daca sotul poate sa vina cu mine atunci(sper sa nu fie intro delegatie atunci).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Mirela am primit PM . Kossi
Crinuta si eu am o catelusa, stii, la fel ca a ta, un pic mai negricioasa ! Cred ca-ti este greu acum...catelusa a facut parte din familie, dar asa cum a spus Miki viata merge inainte ! Vei reusi sa treci peste acest eveniment !
Miki mi-am tot scormonit creierul dupa ce am vb cu tine...si intr-un final mi-am amintit ce mi-a zis dr Zadori despre bio : 1. face bio, daca e ok, 2. fac eu tratament in luna urmatoare si 3. face bio din nou. Mirelus mi-a zis alta varianta; se pare ca fiecare dr are metoda sa.
Andicu ma bucur ca sunteti bine !
Liana pe 30 e ziua cea mare ! Iti tin pumnii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Crinuta,ia uite-te putin la mine,pai se poate asa ceva,imi pare rau de catelusa dar trebuie sa te gindesti ca acum nu e momentul potrivi pentru tine sa plingi si sa te stresezi,ca indiferent ce suntem toti avem aceasta soarta,din pacate.Ea,s-a dus unde-i e mai bine{dupa cum zice biblea}dar noi trebuie sa ne continuam viata si sa ne bucuram de ea iar tu si sotul, ai un mare proiect de facut si de reusit in care sa va bucurati.Gindeste mai pozitiv ca asa e viata,noi nu putem schimba mai nimic,ma intelegi?
Si eu am avut si am o gramada de animale care mi-s dragi ,am plins cind le-a venit vremea dar viata noastra trebuie sa o traim si nu cu atita stres,acum sa te vad ca zimbesti si ca te rogi sa fie bine si pt. ea si pentru voi.
Liana,si eu am un ciobanesc german ,Max
am avut un doberman-ADA-care a murit si care ne-a fost atit de credinciasa dar ce sa facem,asa-i viata pt. toti.
Cinuta,,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Crinuta,vezi ca te-am botezat-CINUTA
ai zimbesteca-ti dau si un miel frumos de Paste.
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana ce varianta mai exista? S faci punctia at cand face sotul tau biopsia? Adica sa faceti cu ei proaspeti? Eu stiu ca ac e cea mai buna varianta.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ramona costin, mariaa28bine ati venit si sa nu stati prea mult pe aici!!!sa treceti cat mai repede la
Crinutahai iubito!!! Noi te asteptam
Liana vin si-ti verific patul, si daca nu e cald..iei bataita
Delia21sa ne ti la curent cu ET
Ioana78, mikivoi vorbiti in coduri?? eu is mai curoasa din fire asa ca astept explicatii: pasul 1, 2,3 si apoi varinat dr. 2
andicutu saptamana asta mergi la eco??? ne spui si daca e Punctulet sau Punctulita??
AuburnBalerina ta cu ce se mai ocupa in burtica la mami??
Zoritu ce faci??
Piscum stai cu dieta??? si cu kg. eu nu mai tin nimic, dra sunt bucuroasa ca am incaput aseara intr-o pereche de jeans pe care nu i-am mai luat din octombrie, ca eram
carlape unde umbli??
mirelus cu parul rozai avut o pacienta la punctie saptamana trecuta, ne-ai povestit de ea, cum e acum, a facut Et?
De Mikanoutati nu are nimeni??? Tia voi ce faceti??
cornelianeli, dariaioanacine mai era cu vi in martie programata??

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

legaturooo bagai caloriferul sub pat si ardeee..asa ca nu ma prinzi...
breee si mie mii dor de voi toate...nu va mai strig ca vaz ca va striga pussi pe toate...aaaa stai sa tip putin dupa ileanaaaaaaaaaaaa..fatooo stiu ca ma citesti..hi..hi..hi pe mine..pe mine...apari odata ca scot
Mirelush cu parul roz stii cum am retinut io sa spun buna ziua cand ajungeam la clinika?ma gandeam ca "Ion nu poate" asa mai pe prescurtat..si ziceam "io no pot"si uite asa eram si io civilizataca ma saturasem sa dau dosr din cap ...azi mai pierdui o roata..vrusai sa stii
crinutaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa io te pupppppppp..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Ioana78, mikivoi vorbiti in coduri?? eu is mai curoasa din fire asa ca astept explicatii: pasul 1, 2,3 si apoi varinat dr. 2


Pussi, curioasa mica. Pai noi vb de biopsie testiculara ca suntem sarace in gigei. Adica zero. Sufla vantul pe la noi. Si un dr spune ca face o biopsie testiculara investigatorie sa vada dc gaseste si dc gaseste ii congeleaza si mai face o bio at la punctia noastra si foloseste amandoua probele si celalt dr spune ca nu mai face o alta bio la punctie si ca fol numai ce s-a congelat. Exista riscul sa nu se mai trezeasca nici unul dupa congelare. Cam asta.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nmirela71 spune:

Liana
mi-as fi dorit tare mult sa te aud salutand asa prin oras.Esti sigura ca doar o roata ti-ai pierdut? eu am gasit vre-o 2 pe aici prin Szeged,nu-s cumva ale tale? Mult succes pe data de 30,ati tin pumnii stransi.

ioana,stiu romaneste pt.ca sint Timisoreanca.din mama Bucuresteanca si tata Ploiestean.

PUSSI,fata despre care vam spus se numeste Adriana,si marti afost la ET,sper din suflet ca e cu Si ea citeste forumul,dar nu va scrie,
Adi sper ca citesti si tu mesajele.si vezi ca strang banii pt. botez.Sa nu-mi faci figura.

mirelus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Buna am aparut si eu pe forum in anul nou. Desi cu intarziere va ofer la toate cate o si va doresc in noul an sanatate, multa fericire si implinirea celei mai arzatoare dorinte, sa fim toate .
Pussi si eu sunt programata la prima consultatie in martie la Chivu.
Eu acum sunt la faza de analize. Am donat ceva sange impreuna cu sotul meu si asteptam rezultatul. Mai avem ceva analize de facut dar pana in martie reusim noi sa le facem pe toate.
Va pe toate.


Gabita

Mergi la inceput