Vine barza?(34)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Ade e lipit bine .
Nushulica credeam ca problema era tatal ei...nu ne povestit si noua cea facut de sarbatori...c-am stiu eu ce are pe suflet, da speranta s-o pastreze
toate duamnele bataioase.

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Sper sa ai dreptate, Ali, sa stea la locul lui, sa nu calatoareasca cine stie unde ca la Biby!
Dupa ce am citit forumul ei despre sarcina extrauterina, care s-a dovedit a fi sarcina normala pana la urma, mi-a amortit piciorul stang de tot! Ce doctori nebuni!!! Si eu care ma gandeam ca ashtia de aici sunt neprofesionishti!

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

ade: cum la 42 zile??? pai la sange ce valoare ti-a iesit?? stii cand ai avut ovulatia? nu pot crede ca nu ti s-au pozitivat testele de urina...ce ciudat...

simptome de care aveai?

ai grija de tine si de bebe

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

quote:
Originally posted by bubuleana

ade: cum la 42 zile??? pai la sange ce valoare ti-a iesit?? stii cand ai avut ovulatia? nu pot crede ca nu ti s-au pozitivat testele de urina...ce ciudat...

simptome de care aveai?

ai grija de tine si de bebe

bubuleana




Iubita, si eu am zis la fel. De la sange mi-au spus ca sunt intre 4 si 8 saptamani conform valorii HCG-ului. Azi trebuie sa merg din nou la medic si sa-mi spuna ea ce si cum este exact.
Ovulatzia mea a fost in ziua 17-a, ca de-atunci a inceput sa-mi creasca TB.
Simptome... mi-e rau intr-una, nu prea vomit, dar mi-e greatza rau si am nishte arsuri de mor, mi-e rau pana si de la parfumul meu... TB nu scade de nici un fel ... si sanii s-au umflat cu pompa si ma dor tare de tot!

Mamica de Iulia-Monica (13/07/2000)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

ADE FELICITARI IUBITA!!!!! Scuze... abia acum am vazut. Cu problema mea n-am prea avut timp sa citesc pe forum!!! Nu te mai gandi la ce am patit eu!!! te rog mult!!! Tu vei fi bine!! O sa vezi ca bebe e bine!!
Ce valoare ai avut la beta??? E f.importanta valoarea pt ca de-aia nu-ti ieseau testele de urina!

Pup toate fetele!!!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Ade si eu am ovulat tot in z17.CM imi venea inainte la 30-32 zile, dar din luna mai am tot luat ori duphaston,ori utrogestan pt k asa mi-a zis tampitul meu de dr din Valcea.Nu mi-a facut nici un fel de analize,dar tot imi zicea k din cauza asta nu raman,k CM nu e regulat la 28 zile.In toata perioada cand am luat tratament,nu mai aveam nici secretie,eram uscata intotdeauna.
In luna septembrie am facut la Buc.niste analiza hormonale,din care mi-a iesit prolactina marita si mi s-a recomandat bromcriptina timp de 3 luni si din nou duphaston.In luna asta nu am mai luat nimic, in z15 la eco s-au vazut 2 foliculi mari, iar z17 am avut ovulatia.Si-a revenit si secretia.Acum nici eu nu mai stiu cand ar trebui sa-mi vina.Dak o iau logic, stiu ca CM trebuie sa vina dupa 14 zile de la ovulatie, deci ieri.Astept si eu, ce sa fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

oooooooo va salut fetelor ,gravidutelor si viitoarelor mamicii.asa da .ma bucur ca mi-ati primit in grupuletul vostru.-o sa am multe de invatat de la voi sant sigura de asta si stiti ce-mi place aici se vb .deschis.e placut aici.va scrisesem undeva la nu stiu care pg.asteptam oarecum niste incurajari,pareri de la voi ,dat fiind faptul ca eu as vrea sa fiu o dar nu sant suficient de pregatita.imi apare mereu in cap ideea ca ba sant prea batrana ,ba ca e o diferenta prea mare de la nasterea fetitei mele care are 9 ani ,ba ca n-o sa mai am rabdare cu cine a mai trecut prin asta poate stie ,eu cred ca nu sant absurda pt.tot ceea ce simt eu.,sau da?astept parerii.pupicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Lidia: eu nu prea am cu ce sa te ajut, eu am deja aproape 29 ani si inca ma lupt sa am primul copilas. Insa sunt fete aici pe forum care au deja cel putin un copil si isi doresc din nou o mica minune. Cred ca ati avea multe de discutat. Uite, intra aici la Mamici, aspirante din nou:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90279


bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Felicitari Ade Sa fiti sanatosi si tu si bebicul tau


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

allisi nici nu s-a pus problema sa nu fi in grup, de fapt aici nu stiu daca e grup, eu cred ca mai corect ar fi sa spunem ca e o mare familie in care are loc toata lumea, fara discriminari de nici un fel. De primit raspuns, cateodata se completeaza paginile repede si daca unele fete nu intra pe net sa fie " la zi" cu ce se scrie, e greu sa citeasca din urma tot. Se intampla sa primesti raspuns mai tarziu, doar daca nu se stie raspunsul la intrebarea pusa nu se raspunde. In legatura cu varsta ta, daca Adriana Iliescu nu s-a considerat batrana ca sa aduca pe lume puiul ala frumos de om, tu nici atat nu ai dreptul ,si nici alta aspiranta de pe aici, sa te gandesti ca esti prea batrana. Si eu ma imbarbatez in felul asta : daca ea a putut, eu ca am 32 de ce nu as putea? Cel putin pana pe la 45, nici gand sa renunt...Daca era dupa cum mi-am propus, eram deja mamica de mult timp dar daca DD nu a a vut in plan pt mine asta pana acum.....mai asteptam . Asa ca fii optimista si adu-ti aminte ce bucurie a fost cand ai avut primul copil si incarca-te cu energie pentru al doilea....inca esti tanara. si te asteptam cu II

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput