Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Gata, m-am intors de la IA! sa fie cu noroc la toate care facem zilele astea! sa ne trezim cu bb in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

brunetaeta Eu am un milion de temeri dar daca ma tot gandesc unde-s borcanele cu puse si de unde stiu eu ca tocmai "aia" sunt ai mei cred ca mai incerc natural inca 10 ani DEGEABA. Nicaieri n-ai certitudine. Ca doar nu-ti filmeaza nimeni traseul borcanului sau te duci tu cu el pana la inseminare. Asta e, ce sa zic.

Pe borcanel scrie numele "donatorului (sot, amic sau cine e ) si al tau (adica al beneficiarului) asistenta de la cabinetul cu programarile careia ii dai in mana borcanelul cu recolta. De aici....Dumnezeu stie ce se intampla mai departe.

In acelasi cabinet e o tabla pe care sunt scrise numele pacientelor, procedura si doctorii implicati in fiecare. Te cheama, te bifeaza, nu te verifica in buletin daca tu esti "cutarica" cand te striga. Ce sa mai zic. Cred ca o procedura sigura au cu siguranta dar daca nu o respecta e responsabilitatea lor.

Sper sa-ti invingi temerile si sa-ti dai seama cum e cel mai bine pentru tine.


Eu personal sunt deschisa si unei adoptii asa ca de-o fi sa dea Dumnezeu sa raman insarcinata prin inseminare nici macar n-o sa ma intreb vreodata daca nu cumva este vorba de borcanelul vreuneia dintre VOI, dragele mele, pe care oricum va iubesc. Orice "donator" e pe acolo simt ca e de-al meu asa cum va simt si pe voi. Va pe toate si va doresc succes la ecografii si inseminari!

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

doinidoini multa bafta sa iasa cu ochisori. Sa ne tii la curent cu simptomele.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

marrina
Catty am uitat sa te intreb marimea foliculilor si a endometrului. Poate poti si tu sa intri pe forum. Pupici maine ne vedem la 15:00.
danotino multa bafta luni, iti tin pumnii, sa stii ca nu uitam de tine.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Smaddy spune:

Fetelor sunt ziua 45CM oricum sunt oarecum obisnuita cu astfel de intarzieri de la 27 de ani ma chinuiesc asa ...adica de acum 2 ani ba ii intarzie 3 luni ba 6 luni si uite ca la 29 fara tratament nu imi vine si zice d-na doctor ca nu isi explica .....poate de la stres. Acum iau iar utragestan sper sa imi vina si sa fiu ma linistita.Se poate se intru la menopauza la 29 de ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, te pup. prietena mea n-a facut nimic in decembrie,
absolut nimic. simti ceva intepaturi? eu da. parca ma inteapa in ambele parti.
catty , cred ca ne spune mai tarziu ce valori are , sa aiba timp sa ajunga acasa. daca o avea internet acolo unde sta, sa vedem ce face.
ma bucur ca esti optimista si ca ai incredere in dr ta. si eu am incredere, dar nu gasesc explicatia la esecul de luna trecuta. asteptam cu interes
brunetaeta, ti-am zis ca sie eu simt la fel in momentele alea, cand vad ca se plimba cu borcanul...dar ce sa facem? sa avem incredere ca e borcanul norocos.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Micky- merci pt incurajari, ma rog si eu la Doamne Doamne sa fim toate burtoase

Ca si prime simptome, azi toata ziua am stat la pat cu crampe puternice ca de ciclu...incapatanate rau crampele astea, nu cedeaza nici la Piafen, ceea ce nu era cazul la ciclu...sper sa treaca de la sine, ca m-am tinut de burta toata ziua...

Nu avem nici un fel de contraindicatii, sex, mancare, tratament etc...singura recomandare a fost ca azi sa nu ma agit si sa stau la pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Smaddy- o prietena de-a mea are aceleasi probleme ca si tine, cu intarzierea de ciclu. Pe langa cauze hormonale (si pt asta trebuie sa ia luna de luna anticonceptionale), la ea problema mai e si din cauza curelor drastice de slabire pe care le tine, si pt ca face sport foarte agresiv- ore intregi de aerobic si sala de forta, ceea ce duce la cresterea nivelului de prolactina.

Cum stai cu greutatea fata de inaltime?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Sa stiti ca tin pumnii fetelor care fac maine IA Sa va dea Domnul bebeii pe care-i doriti
Catty ma gandesc la tine!


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Lorelai La Multi Ani si tot ce-ti doresti sa ti se indeplineasca.
Fetelor bafta multa celor ce-si fac IA...

Mergi la inceput