Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, sper sa ai ai dr4eptate in legatura cu preturile. Succes la eco in seara asta.
DONATINO, si eu vreau sa imi faca dna Cocei IA vineri si sper ca asa va fi pt ca dr meu m-a asigurat ca Diana Cocei va aparea vineri. Mie nu imi place Cezara, dr meu are alt stil care mie imi place, noi vb deschis, discutam tratamentele si ce avem de facut, ma asculta cand ii spun ca nu vreau aia si aia si gasim o solutie de compromis, etc. Pt mine el este dr ideal.
BRUNETAETA imi pare rau ca nu ai ajung azi la eco. Poate ca maine nu este totusi prea tarziu.
MARRINA succes si tie alaturi de fetelor care fac IA zilele astea
Pupici tuturor si vorbim luni.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Va pup fetelor, sunteti asa de dragute
Micky, astept cu nerabdare rezultatul valorilor tale de azi,sper sa fie totul super.
danotino, iti tin pumnii sa fie ultima IA cu
cattyinca odata succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Catty iti tin pumnii sa reusesti, de data asta, si sa fie cat mai putin dureros


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Gata, m-am intors de la eco, vineri fac IA. Am asa: endometru 6.7mm, folicul ovar drept 16.9mm, folicul ovar stang 17.5mm. Maine fac pregnyl, si vineri IA. Cred ca fac inseminare la aceeasi ora cu Catty. Mi-a mai dat niste medicamente dar nu prea inteleg ce scrie, tiambo? mediol?. Habar nu am ce sunt. Poate ma ajutati voi, ca eu nu inteleg. Dupa IA imi va spune cum trebuie sa le iau.
brunetaeta

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, ai valori bune. nu stiu ce ti-a dat.
poate ceva pentru endometru ca e cam micut. cu cezara ai facut eco?
apropos, stii cumva daca se poate plati cu cardul? parca n-am vazut terminal pe acolo...sau il au pe masa? ma gandeam s-o intrebi la IA pe cezara cate iti recomanda sa mai faci, daca Doamne fereste nu reusesti, adica pana la FIV cate ar mai fi. o s-o intreb si eu pe cocei luni... maine nu te mai duci nu?
catty, tot nu ne-ai spus cine e dr-ul acesta minunat. mai rar asa .bafta vineri.
brunetaeta sper sa fie ultima


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino endometru nu a fost niciodata asa mic, dar se poate sa fie de la stimulare, oricum mi-a spus ca am foliculi buni, avand in vedere ca am facut o stimulare usoara. Nu stiu daca se poate plati cu cardul, daca nu uit am sa intreb vineri. Da, cu Cezara am facut eco. Maine numai ma duc. A spus ca plafonul ar fi de 6-7 IA, atunci se elimina sansa aia de 20% si inseamna ca este altceva. Dar a mai spus ca pot sa fac cate IA vreau, astea nu dauneaza.
Vezi ca doctorul minune al Catalinei este scris pe prima pagina.
Abia astept sa vad si rezultatele tale de luni. O sa fi iar in urma mea cu cateva zile.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Miky, tin pumnii sransi, stransi si spr sa fie cu succes inesminarea mai ales ca o faci de ziua mea de nastere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Da? Este ziua ta de nastere? Ce frumos. Deci maine iti spun LA MULTI ANI. Multumesc mult. Dar cel mai bine era sa faci tu in aceasta zi si sa si iasa. Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, da de la stimulare este mic endometru, o sa creasca
nu-ti face griji.
deci dupa 6 IA sa ne facem griji?
te rog sa te uiti daca pot plati cu cardul...am mare nevoie de asta
daca intelegi.
sa ne dai vesti bune maine.aaaaa, sa-ti dau o veste buna. prietena mea, a ramas insarcinata. de ce iti spun, pt ca are endometrioza, sotul oligo..., incerca de 2 ani, 3 IA, iar in decembrie n-a vrut sa mai faca nimic. surpriza, a facut azi un test si e pozitiv. e tot pacienta cezarei. asa ca se poate. te-am facut sa fii mai optimista nu? o sa reusim si noi.
te pup


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino trebuie sa speram ca altfel ce o sa facem. Eu tot o sa incerc luna de luna pana reusesc, chiar i-am spus doamnei doctor ca nu scapa de mine pana nu imi baga un bebe acolo in burtica. Si mi-a spus ca foarte bine fac ca nu ma las si ca toate pacientele ei fac la fel. Am sunat acum la Ani si mi-a spus ca nu se poate plati cu cardul. Naspa.
Mi-am facut ceva griji de endometru, pentru ca intotdeauna l-am avut mare in Z10. Dar daca tu spui ca este de la stimulare si ca va mai creste, atunci m-am linistit.
Asa a spus dr. ca se fac cam 6-7 IA, apoi sa trecem FIV.
Este adevarat ca m-ai facut un pic mai optimista, o sa reusim sigur. Prietena ta a facut stimulare?

Micky

Mergi la inceput