Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Catty, iti multumesc din suflet pt.ajutor,iti doresc sanatate multa si ai parte de ce-ti doresti cat mai repede posibil, sarut- mana



annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

ziua buna
bafta multa fetelor ce se pregatesc de IA saptamana aceasta si nu numai..sa va ajute DD sa ramaneti gravidute, sa mergeti la odisee si sa ne luati si pe noi ..
noi suntem intr-o pauza prelungita pentru vreo doua luni..cred eu...voi stii sigur vineri sau joi (Catty stie mai bine ) cand merg la dr Chadi cat trebuie sa ne ferim..sper sa nu fie prea mult..
si dupa vreo luna de incercari dupa tratament (sau doua zice sotul) daca sunt fara reusit ne pregatim de IA..
de abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty, brunetaeta, marrina multumesc pentru sustinere, sper sa fie bine.
danotino

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, eu sunt in nervi mari de tot. Am vorbit cu dr meu azi si mi-a spus ca are de dat nu stiu ce examen si data s-a devansat peste 3 saptamani si nu mai poate sa ma vada maine la eco si vineri sa facem IA. Vroia sa ma trimita la Cezara, dar nu vreau. Asa ca am stabilit sa vorbeasca cu dna Cocei si daca dansa poate sa ma primeasca si pe mine e bine, daca nu va fi inca o luna pierduta.
Nu imi vine sa cred. Parca tot ce mi se intampla in ultima vreme imi da de inteles ca tre sa stau in banca mea ca nu voi reusi sa am bebele mult dorit.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, stiti ca eu va urmaresc mereu, desi nu mai scriu. Dar acum nu puteam sa stau fara sa-i scriu doua vorbe lui Catty insa ar fi valabile pentru noi toate , care trecem prin atatea incercari pentru a avea un bebelus.
Te rog Catty, nu te descuraja, cum poti zice ca trebuie sa stai "in banca ta". Nu te lasa, toate aceste piedici sunt poate ca niste incercari de care trebuie sa trecem pentru a ne vedea visul cu ochii.
Cu toate stim ca este greu si orice piedica ne demoralizeaza, dar n-avem ce face, trebuie sa ne ridicam si sa o luam de la capat.
Eu cred ca ar fi bine, ca sa nu pierzi luna, sa te duci si la dr. Cezara, ca daca e sa se intample, nu conteaza chiar asa de tare medicul, ca procedura e aceeasi.
Hai nu te descuraja si gandeste-te ca poate norocul tau va fi de data asta.
Si chiar daca nu va fi asa, nu se poate sa nu ajungem si noi vreodata sa fim mamici, ne dorim prea mult acest lucru si trebuie sa ne ajute Dumnezeu!

Fetelor, va pup pe toate si sa auzim numai de bine!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Cata..te rog mult nu te intrista. Eu zic ca e un semn ca nu trebuie sa dai inapoi orice ar fi. Suna la el in continuare si intreaba daca poti merge la dr Cocei..te rog mult sa speri in continuare si sa nu te lasi. Ai vazut ca sunt multe cazuri cand fetele renunta in ultima instanta sa mai devanseze o actiune din cauza nereusitelor....si atunci se produce minunea. Eu zic sa faci tot posibilul sa nu pierzi luna asta. Mergi la Matei daca nu este Cocei. daca vrei iti dau nr de la IDS unde te poti interesa cand o gasesti pe Matei la cabinet sau eventual sa-ti dea un numar de mobil de-l doamnei sa o suni si sa-i spui ca vrei IA.
mai presus de orice te rog mult fi tare.
ai tot sprijinul nostru moral

IDS Dorobanti : 0726782289 (pentru dr Matei)
dr Cocei : 0722775977

hai incearca. pupici o mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, faza este urmatoarea: maine eu tre sa fac eco si vineri IA. Toti dr au programarile deja facute (si stiti si voi cat de greu se obtin) si daca dr meu nu reuseste sa o convinga pe Cocei sa ma primeasca am bagat inca o luna hormoni in mine degeaba. La Cezara nu ma duc dupa ce a patit Andrada.P in decembrie imediat dupa FIV.
Ca sa nu mai zic ca eu nu stiu Bucurestiul, maine daca e sa vin sunt singura, sor-mea are examene si nu poate sta dupa fundul meu si eu nu ma descurc.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty dar de ce nu vrei la Cezara? Ai sa vezi ca iti va place de ea. Mai bine pierzi o luna decat sa faci cu ea? Nu te mai enerva, totul se va rezolva daca mergi pe incredere. Te pup

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Catty ce a patit AndradaP? Eu nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, daca vrei sa stii ce a patit Andrada.P intra la penultimul capitol de la FIV, parca e 96, si a scris ea acolo.
Pana la urma eu fac maine eco cu dna Cezara si Ia mi-o face dna Cocei vineri. Asa a spus dr meu. Acum sper sa fie ok situatia asta.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput