Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Buna fetele
Tineti-mi pumnii, maine merg la monitorizare si daca si luna aceasta ovulez natural, poate reusesc sa-mi conving dr. sa facem IA. Desi nu prea cred ptr. ca pana acum nici nu am deschis subiectul despre asa ceva. Sunt suparata ptr. ca am aflat ca Niculescu nu face inseminari ca cabinetul particular, asa ca si pe mine scrie Giulesti .....si nu vreau
Spuneti-mi si mie, va rog, sunt zile la Giulesti in care se fac mai putine inseminari, adica sa nu fie prea aglomerat sau e mereu la fel ? Cam cate inseminari se fac pe zi, banii se dau doctorului cand iti face IA sau platesti intr-un loc anume?
Please,astept raspunsurile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

brunetaeta maine suntem partenere de monitorizare. Eu sigur voi face IA, sper ca si la tine va fi cazul. De Giulesti eu nu pot sa iti dau detalii, ca eu fac la Cabinet particular, dar mai sunt fete care au facut acolo si iti vor da detalii. Eu zic sa iti convingi doctorul sa inceri IA. Multa bafta si te pup.
Catty multa bafta joi la monitorizare si poate ne vedem vineri, daca imi spune si mie ca vom face atunci.
danotino .
lorelai, ali, aurel_cris, iazminn,

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Fetelor, va rog un sfat!! Sunt in ziua 14 si la eco mi-a iesit endometru doar de 5 mm... ce pot sa fac sa mai creasca in grosime? Am facut azi pregnylul, joi ar trebui sa am ovulatia, pana atunci mai trebuie sa am grija de endometru....

aveti idee cam cat trebuie sa fie minim pt a se implanta sarcina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky si eu te pup.
brunetaeta, nu prea stiu cum sta treaba la giulesti. sper sa
nu ajung acolo...BAFTA! poate faci o IA, dar sunt mai multe sanse pe ciclu stimulat.
catty, e posibil sa ai dreptate. mai aveti putin si gata o sa fiti purtatoare. eu zic ca dupa IA sa prestam tare, ca numai asa avem sanse. dna dr ne netezeste drumul, daca noi continuam e ok.
eu simt ca vom avea noroc. 7 e un nr norocos si e numarul meu preferat. asa ca ai deschis un capitol norocos.
ali si eu banuiam asta, dar am cirtit pe la FIV...mie maca mi-a facut foarte bine.
doinidoini, bine ai venit. pai acum nu mai ai ce face, doar dupa ovulatie sa iei utrogestan sa te ajute la cresterea endometrului. e cam micut. ..

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinidoini spune:

Uff...merci, Danotino.... tineti-mi pumnii toate=toate sa se prinda joi!!!!

Mai este cineva pacienta dr. Lorena Turculet de la Filantropia? Any oppinions?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Eu tot astept raspunsurile voastre
Micky, multa bafta maine
Donatino, saru`mana
doinidoini, sunt medicamente care ajuta cresterea endometrului dar numai dr. iti poate spune ce sa iei. Eu am citit undeva ca aspirina ptr.cardiaci, Aspenter se numeste, ar ajuta la cresterea endometrului, insa este doar un zvon, eu iau in fiecare seara cate o pastila, cam din zilele 7-9. Oricum nu cred ca dauneaza, la urma urmeai e doar o aspirina, dar nici nu pot sa cred ca ar ajuta la cresterea endometrului, poate doar psihic.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Smaddy spune:

Buna fetelor, mie tot nu mi-au venit in vizita rusii, sunt z44, am facut azi un test ozone si a iesit negativ desigur.......si in continuare iau utragestan, in speranta ca poate vin uratii si ma vad iar ziua 1.

Catty da-mi si mie te rog iubita un PM cu metoda de imbunatatire a recoltei de gigei.




"Vreau si eu un ingeras"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Buna dimineata fetele, am si eu o mare rugaminte la voi,sa-mi spune-ti si mie cum pot ajunge la cabinetul Dr. Cezara Bucur stiu ca este pe Bd. Dacia , ar unde anume ,ca este ffff mare Bd.Dacia, va rog din suflet ca trebuie sa ajung vineri si nu stiu,mi-a dat adresa de bd. Dacia 101 si atat.
Astept un raspuns din partea voastra , va multumesc din suflet.


annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dimineata
CANNE-MARIE, cabinetul dnei Bucur e pe bd Dacia, colt cu Piata Spaniei. Cum vii de la cladirea cea mare a ASE-ului si intri pe Db Dacia, mergi putintel si undeva pe partea dreapta este ca un fel de parcare, intre casele vechi, care are in centru un fel de statueta si peste drum este cabinetul. Este o cladire veche care are o arcada mare maro inchis la intrare. Eu merg maine acolo la eco.
DONATINO, BRUNETAETA, MYCHY, spor la eco de azi si sa dea DD ca la toata lumea IA din luna asta sa poarte noroc.
SMADDY, al meu sot ia asa: branca ursului 3 partile/zi, telina 3 pastile/zi, zinc simplu 1 pastila/zi, potent power 1 pastila/zi si vitamina e 1 pastila/zi timp de 15 zile din luna.
Bun venit noii noastre colege. Iti doresc sedere cat mai scurta si apoi fuguta la odisee.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Micky2007 Iti multumesc ca mi-ai sarit in ajutor dar numarul de telefon pe care l-ai scris tu se foloseste pentru programarea la eco pentru inseminare pentru ceilalti doctori de la Giulesti in afara de prof. Marinescu. Am sunat acolo dar nu m-au putut ajuta. Programarile la eco pentru inseminare la prof. se fac numai de catre d-na Geta.

Din fericire am reusit pana la urma sa ma programez ieri la HSG (la Brasov, luni 15.01) si la eco pentru inseminare (la Giulesti, vineri 19.01- ziua 12). Sper sa fie un succes.

Bafta azi la eco si la IA!!!

danotino Ei iau Maca dar nu fac stimulare. Cred ca eu pe la Naturiste am aflat ca se poate lua Maca pentru endometru cand se face stimulare dar nu bag mana in foc. Eu iau si Branca ursului pana la ovulatie.

Catty Luna asta avem cam aceleasi "opriri" pe traseul inseminarii.

brunetaeta La Giulesti platesti nseminarea cu chitanta la cabinetul unde se fac programarile (316.12.77). Nu-i dai acesti bani doctorului. Lui . Iar zile mai libere nu cred sa gasesti doar din intamplare. Eu oricum ma inarmez cu RABDARE si concediu de cate ori merg acolo. In ziua in care am fost eu in noiembrie cred ca erau cel putin 10 inseminari la diversi doctori, vreo 8 punctii si cam tot atatea ET. Bafta!

doinidoini Nu cred ca mai ai ce sa faci in 2 zile pentru endometru. Dar sigur o sa mai creasca pana la ovulatie. Dar daca ai facut marti Pregnyl cum sa ai ovulatie numai joi? Ai socotit 36 de ore?

Bafta tuturor! Si muuuulta sanatate!



De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput