Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Miky, Danotino, Catty, multumesc mult pt raspunsuri! Din februarie cred ca voi deveni si eu IA-ista


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Marrina - imi pare tare rau ca te-a durut asa, si eu am facut HSG dar nu m-a durut deloc. Filmele nu mi le-au dat nici mie, dar nu am avut nevoie.Am o prietena care a facut FIV tot cu Marinescu si HSG l-a facut in Bv. si ei i l-au dat. Apropo la ce dr esti aici in Bv. sau cine te-a internat?

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

FLR, iubita tu trebuie sa ai urmatoarele analize: secretiile de col si papanicolau, toxoplasmoza si anticorpii pt bolile copilariei, HSG si/sau laparoscopie. Sotul trebuie sa aiba spermograma si spermocultura la zi. Daca zici ca ai avut asa foliculi si endometru buni este ok. Eu la ambele IA am avut foliculi de cca 20 mm si endometru intre 7,2 si 9 mm. Asa ca sunt bune si nu trebuie sa iti faci probleme.
FELICIA, lasa puiule ca poate nu va mai fi nevoie sa faci IA din februarie. Cine stie ce ne aduce ziua de maine?
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Marrina - eventual vb cu dr ca re te-a internat sa -ti dea filmele.

Mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Dragele mele,

Va multumesc ca-mi sunteti alaturi. Nu am avut dureri la HSG. O piscatura si atat dar dupa ce s-a terminat procedura, la 5 minute asteptand sa vina cineva care sa ma duca in salon pur si simplu am simtit ca ametesc si am lesinat. Dupa ce m-au luat in carucior de acolo iar am lesinat. Nu stiu de ce. Eu nu patesc asa ceva. Si nu am probleme cu tensiunea sau cu calciul atat de serioase. De-asta zic ca de la combinatia aia de tablete ce mi le-au dat. Cred ca nu rezist la cele cu efect sedativ. N-am idee. Bine ca n-a fost mai rau ca nu stiu ce s-ar mai fi putut intampla.
Pentru cele care nu stiu povestea mea: eu am mai facut o HSG in 2000 (fara probleme) si laparoscopie in 2002. Asa ca sa fac inca o laparoscopie numai ca sa verific trompele mi se parea absurd. Stiti ca prea multe taieturi dau aderente si prea multe anestezii generale nu fac bine.

kory O sa-ti scriu intr-un mesaj privat numele dr. Eu sunt multumita de ea pentru ceea ce m-a ajutat (pentru ca la Bucuresti nu pot merge toata ziua si pentru orice) dar de data asta m-a dezamagit. Nu vreau sa-i spun de planurile mele in care intra prof. Marinescu pentru ca doctorilor nu prea le convine cand le spui ca sunt vioara a 2-a. Pacat ca multi dintre ei nu-si vad limitele.....

Multumesc mult tuturor. Sper ca maine sa vin cu vesti bune. Sa am filmele de la HSG in maini ca sa pot cere vineri si parerea prof. Marinescu.

Flr Scrie-mi un PM.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Fetelor, va multumesc mult pentru urarile de bun venit, deocamdata va urmaresc din umbra deoarece vreau sa mai astept 3 luni pana sa incep inseminarile. Sper, totusi, sa nu mai fie nevoie...

Va pe toate si va doresc sa reusiti cat mai repede sa deveniti mamici!



Gabi

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, cum sa nu apar? pai, fara voi...ce m-as face?
marina
felicia si gabitzu , bafta, poate nu mai ajungeti la IA. BAFTA!
micky, pe unde estI?

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MARRINA, sa speram ca reusesti sa faci rost de filmele alea si sa meregi cu ele la Big M. Vezi ca FLR nu iti poate da PM pt ca nu il are inca activat.
DONATINO, asa sa faci mama, sa stai cu noi pe baricade. Mychy este destul de ocupata zilele astea si de aceea nu a mai intrat pe DC.
GABITZU, ca si Feliciei iti doresc sa scapi de IA si sa ramai natural.
Pupici tuturor


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

marrina,iubita daca ma crezi nu stiu sa-mi fac PM,ce rusine de partea de mea,se pare ca m-am strecurat si eu la voi aici si nu mi-ati adus decat bucurie sa vad ca sunteti atat de primitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

catty vreau sa stii ca am prietena care avea acelesi dureri ca si tine si da ere grv numai ca pe ea au tinut-o pana cand a miscat bb-ul si era extrem de obsedata saracuta si pe buna dreptate

Mergi la inceput