Inseminare (7)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna dimineata..fete cucuiete...
am avut doua zile libere..timp in care mi-am facut analizele..
nu mai aveam multe..(urcultura, hemoleucograma, creatinina...si restul de genul asta) plus progesteronul in ziua 23 la mine..nu am putut pe 21 ca era sambata..
si-a facut si sotul hormonalele..azi merg si le iau..dupa ora 17...de abia astept.
mari..imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat..vezi Catty de ce mi-e frica de mor? sunt foarte hotarata sa nu fac hsg niciodata..mai bine fac laparo decat Hsg..
Catty, Miki..sa va ajute DD si sa aveti samburei in burticuta...
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

citesc, citesc si nu pot sa cred cat de mult mai am pentru prima dATA DR MI-A zis ca trebuie sa facem IA habar nu am despre astaMarrina imi pare sincer rau ptr tine,ce este laparoscopia asta chir nu am facut,(bine ca eu am o mie de intrebari la ora asta numai ca merg marti la medic si sper sa ma lamureasca el sunt in a15-a zi marti si o sa fac o eco se mai poate oare sa fac IA luna asta sau necesita si alt tratament(am facut stimulari cu clomifen si sigur nu ovulez pana atunci)toti dr fac inseminari?sa nu ma lasati pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

cred ca am sa merg si eu la prof Marinescu poate ma ajutati si pe mine ptr ca nu stiu unde sa-l gasesc eu merg la sf Pantelimon la Ionescu Crangu dar cred ca ar trebui sa mai incerc si in alta parte voi ce ziceti nici macar nu stiu daca face el inseminari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

banuiesc ca daca nu face el IAma va trimite la dr ANCAR ati facut la el ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

FLR, iubita mea. Eu zic sa mergi pana la capat cu dr tau si sa incerci o inseminare. Daca ai putea sa ne dai mai multe amanunte despre cum ti-au iesit analizele, daca ai probleme cu spermograma sotului, etc. De obicei inseminarile se fac undeva intre zilele 12-14, dar daca tu ovulezi mai tarziu atuni z15 nu e tarziu. Inseminarea consta in injectarea direct in uter a spermatozoizilor care in prealabil au fost separati cei buni de cei cu anomalii si tratati cu o substabta care ii ajuta sa ajunga la maturitate si le creste viteza de deplasare si apoi sunt "ametiti" nitel la centrifuga sa nimereasca mai bine drumul spre fericire.
INUTA, ma bucur ca ai facut analizele restante la tine si sotul si-a facut hormonalele. Sper sa iasa bine toate.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

stau si ma uit pe eco mai vechi nu am avut niciodata 2 foliculi mari si niciodata 1 folicul mai mare de 20mm,oare daca nu sunt mai mari poate sa-mi faca IA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

draga,CATTY merci ptr infomatii observi cat sunt de disperata,analize am facut tot ce se putea toate mi-au iesit bine si spermograma sotului e bine numai ca dr a zis sa omai facem odata ptr ca atrecut 1an jumatate de atunci si pote daveni steril in perioada asta,ma mir de analize hormonale ale sotului nu am auzit de asa ceva de ce oare nu mi-a zis ca trebuie sa facem si deastea dar defapt ce analize trebuie sa faca el?o sa-l intreb cum e normal endometru sa fie la IA mai mare de sa zic 9mm?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flr spune:

Inuta,analizele astea pe care tu le-ai facut eu nu le-am facut sunt esentiale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna fetelor!
am lipsit un pic, din cauza calculatorului.
catty, eu cred ca durerile astea sunt semne bune. isi face loc bebe.
micky, pe unde esti?
marrina, du-te la dr M, dar mai intai fa rost de filmele de la HSG. pe vorbe nu merge. imi pare rau ca a iesit asa si ca ai patit asa de rau. ai pputea sa faci laparo, ar fi mai bine.
inuta, ai rabdare. nu te mai panica. o sa iasa bine.
fetelor, va doresc o zi buna! sper sa mai pot intra ca sa aflu numai vesti bune.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, daca nu apareai nici azi te dadeam la disparuti mama. Pai asa ceva nu se face. Nu stiu ce sa zic daca e de bine sau nu. Oricum mi-am dat seama azi privind la ce am patit zilele astea ca durerile de seara nu cedeaza dupa no-spa ci decat dupa ce imi bag 2 capsule de Utrogestan. Dar cred ca acum sunt eu paranoica rau de tot. Om vedea ce va fi saptamana viitoare pe joi-vineri.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput