Piticlonti de iulie - august 2004 (209)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ah, Roxana esti tare scumpa....eu zilele astea mai intreb pe la farmacii sa vad daca am noroc....dar sa stii ca nu refuz nici ajutorul tau...multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Grea zi astazi.
am incercat si eu sa ii povestesc " povesti". nu vrea sa ii citesc dar ii place mult povestea " Capra cu trei iezi". Stie ca lupu a papat " iezisoii" si " picat goapa foc". asa ca va dati seama ce bine vorbeste.
alice returnam pupicii.............
Dar mie imi este somn si chiar nu am chef de serviciu.....asa ca....vreau sa dorm dar nu pot sa plec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata!

Felicia, si eu stiu ca poate sa ti-l comande doctorul (vaccinul)

Roxi, ma ajuti si pe mine cu o informatie? Stii cumva, daca pana acum i-am facut lui Tudor schema de la stat, pot acum, la tura asta de vaccin de la 2 ani jumate sa-i fac Infarix, sau celalalt (na ca nu-mi vine acum cum se numeste, incepe cu P). ca stiu ca astea au mai putine efecte secundare si de fiecare data i s-a umflat piciorusul rau. Atunci era mic, dar acum ar fi o adevarata tragedie (ca face scandal pentru cea mai mica buba).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Felicia da-mi un semn daca ai nevoie.
Ioana cate cafele ai la activ? hai ca nu mai e mult, e deja trecut de jumatatea zilei. succes sa treaca mai repede!
Mitzu parerea mea e ca pentru ultimul vaccin sa nu te mai agiti sa il schimbi acum....in general nu se prea recomanda amestecarea vaccinurilor. poate scapati mai rapid de asta. in mod logic ai putea sa ii faci unul polivalent cumparat dar asta nu prea garanteaza ca nu va avea efecte adverse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Buna dimineata fetelor, la mine nu as putea spune ca a fost foarte buna aceasta dimineata, ieri m-am umflat toata de plans, habar nu am cum am reusit sa traversez orasul cu masina plangand, la un moment dat nu mai vedeam unde sunt masinile, cat de departe sunt sau de aproape, offf… am asa o jale fata de ea, tin la ea atat de mult si cand ma gandesc ca are creierul praf si ca nu mai poate rationa, la tomografie se vede cam jumatate de cap fibrozat, culmea e ca a recuperat motor dar are mintea unui copil de 3 ani..…am vazut-o si pe strabunica (mama ei) cum a murit acum 12 ani si la fel a patit… s-a asezat in pat si a spus ca nu mai poate sa se dea jos (desi putea, dar ea nu mai credea ca poate) si acolo a intepenit, a facut escare si a murit in 3 luni intr-un hal fara de hal, cu toata ingrijirea, orice poti sa ii faci, daca ea zice ca nu mai poate si ca o doare s-a terminat. Inca nu am externat-o, cred ca maine o aduc acasa, sa vad cum o sa fac, sper din tot sufletul sa vrea sa mearga, ca de putut poate, dar culmea sustine ca nu vrea, ca o dor picioarele, la agentie mi-au spus ca femeie interna mai greu gasesc, la job nu pot sa renunt pentru asta, de copil tot noi avem grija, la mine nu am loc unde sa opun, la ea nu ne putem muta toti 3, cred ca pana la urma o sa o las singura si o sa vina cineva la ea dimineata si seara si din cand in cand va mai dormi mama acolo si daca nu va vrea sa mearga va ramane sa zaca in pat cu pampers la fund si va sta si singura din cand in cand .. Asta pana ii gasesc femeie....ca eu nu am ce sa ii fac mai mult decat atat. M-am mai descarcat si eu… dupa un 2006 prost si idiot vad ca urmeaza un 2007 care a inceput si mai prost...

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Mitzu si io am intrebat doctorul daca pot schimba vaccinul ca mie mi-e frica de febra(desi la celalalte nu a facut mai multde 37.8 iar imediat dupa vaccin i-am tinut o compresa cu apa rece si a fost ok)si mi-a zis sa nu-l schimb si sa stau linistita.In schimb,nepoata mea a facut acum in clasa I,ultimul rapel si i-a zs de la scoala sa-si puna o felie de lamaie pe picior cae cica a facut minuni(sor'mea e asistenta medical dar nu auzise de asa ceva)
Andries
Am vazut o burtica foarte frumoasa si o mamica si o fetitza la fel!!!pupici

www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Of, Andries, tare greu este sa-i vezi pe cei dragi intr-o asemenea stare si sa nu poti sa-i ajuti mai mult. Sa va dea Dumnezeu putere multa si sper sa gasesti pe cineva cu suflet mare si care sa aiba mare grija de bunica ta.

Roxana, multumesc de intrebare, nu ma simt prea grozav, am o stare pe permanenta ameteala, greata si oboseala. Asa a fost si la Stefi, trebuie sa mananc putin si des, iar atunci macar reuseam sa mai dorm, dar acum cu greu reusesc sa dorm 8 ore/zi.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Poze Stefi mai vechi si mai noi
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Roxi, multumesc !
Felicia, am vazut pozele cu burticaaaa !!
Andries, uite multe de la mine !! Imi pare rau ca s-a intimplat asa ... si eu o am pe bunica mea din partea tatalui care din femeia pe care o cunosteam cu totii s-a transformat intr-o amintire ... sufera de scleroza, abia de-si mai aminteste cine sintem, a avut si doua accidente usoare prin casa (a cazut in baie odata si si-a fracturat soldul, de atunci poarta o tija metalica la picior) ... dar de cite ori mergem sa o veme mi se stringe inima ! Tata a vrut si a cautat sa o interneze intr-un azil, dar se pare ca nu este posibil, pentru ca femeia are casa si mostenitori care pot avea grija de ea, asa a primit raspuns de peste tot unde s-a interesat !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

andries, imi pare rau, poate totusi vei gasi pe cineva
robertooo, am remarcat jartica la fel de rosha si frumoasa ca rochia;))
n-am vazut inca poze, le vad de acasa
edit, andrea felicitari pentru semnatura, tot la mihalceanca mergi?
sa raspund la intrebari, suzeta n-am posedat nicind, biberon folosim dimineata si seara la lapte, pampersi punem preventiv noaptea si ziua la somn ca sa nu plinga salteaua da` de cele mai multe ori ie uscat. de vaccinuri nu ma intrebati, tre` sa ma uit in carnetel, shame on me.

Carmen, Ilinca, Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Andrea, multi si pentru tine, sa treaca starea rea !! Incearca sa te odihnesti pe cit posibil, stii tu refrenul, ca mai apoi o sa fie cu mult mai greu !! Asa ii spuneam si cumnata-mii, si acum de cite ori vorbim la telefon sau pe mess mi se plinge ca nu mai are timp de nimik si ca e obosita - iar fetitza ei are abia o luna si putin !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput