Piticlonti de iulie - august 2004 (209)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata !
Inainte sa ma apuc de muncile mele bineinteles ca am dat o raita pe aici ... am vazut pozici - Rain, da Moatza e artista in toata regula, eu ii dau premiul I cu coronita pentru desenele cu Focul si cu Bebelushul !! Am uitat sa intreb ieri cum de nu erai la cabinet ? Vad ca ai fost in verva pe aici, ma bucur tare !!
Si am vazut si pozele iepurashului suedez, hehehe, ma alatur si eu intrebarii cu trenuletzul , Andrei deja a stricat doua seturi, acum e fan Thomas si se joaca cu locomotivele (care nu au sine, ca m-am gindit ca o sa le faca varza si pastea !!).
Anca, ma bucur ca Bia este mai bine ! Eu una nu prea ma pricep la medicina, dar sper sa nu fie vorba de nici un astm !! Sanatate multa va doresc !
Olivia, iti doresc sa se rezolve cu masina, hehe, pe aici sint o gramada de taxe care ar trebui scoase, nu doar cea de care amintesti tu !! Vaz ca ai muncit la greu pe YM, ntzz, ntzz, si doar o ora la job, cool !!
Nora, eu cind spun povesti tre sa le ajustez din condei, ca ma gindesc mereu sa nu ii cauzeze copilului cine stie ce reactii, asa si cu desenele animate (de aceea prefer minimaxul, ca mi se pare cel mai linistit dintre toate posturile care difuzeaza desene) ! Am inventat neste povesti de ti-e mai mare dragu , acum seara povestim cu porcusorii care si-au construit case (adaptare libera dupa cea cu lupul care sufla peste ele si le darima, ca nu stiu cum se numeste !!), apoi cu scufita rosie (pina la partea cu mincatul), Alice in tara minunilor si eventual Veronica.
Ioana, 4 a.m. ? Mama, ce matinal vroia omumik sa plece la plimbare, mai mult ca sigur ca a visat ceva ... Pupici multi !
G-Ioana, hehehe, sa fie asa cum va doriti, chiar si toamna, ca doar atunci se numara bobocii , nu ??
Si ca povesteati de vorbitul celor mici, apoi eu ma uitam ieri la Andrei cum se juca singur cu roboteii si cu piticii lui si aproape tot ce spunea era o copie aproximativ fidela a ce a auzit de la noi prin casa, isi certa jucariile exact asa cum il certam noi ... mai deunazi m-am suparat pe ceva si am spus "ce mama masii de treaba ?", dupa care aud gizmoul repetind prin casa "mamamasii, mamamasii" !! Cel mai haios este cind vrea sa spuna repede o fraza mai complicata si ramine fara suflu sau se poticneste la vreun cuvint mai lung !!
Gata, am scris un roman, ma duc sa ma apuc de lucru, dar mai revin, daca ma lasa si reteaua, of corz !!
O zi minunata va doresc !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Felicia, am uitat sa scriu raspunsul la intrebarea ta ... eu stiu ca vaccinul se face intre 30-35 de luni, noi am facut pina acum schema de la stat, asa ca asteptam sa ne cheme (cind o fi) la policlinica - de obicei ne suna asistenta care se ocupa de Andrei ! Cred ca asta va fi pe undeva prin februarie, ca atunci facem 30 de luni !
Pupici multi si o zi usoara azi iti doresc - ca sinteti far de bona !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Alice, ce scump Gizmutul tau...si Andreea se blocheaza cand nu-i iese bine cuvantul din gura, e asa haioasa...

Noi am facut infanrix hexa la 3 luni juma, 4 juma si 5 juma...apoi rapel 1 la 14 luni si acum scrie pe carnetelul ei ca trebuia facut intre 15-23 luni....aici vad ca rapel 2 se face la 2 ani juma.Nu cred ca e tarziu nici acum insa nu gasesc afurisitul asta de vaccin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Nora ce ziceam si io de Roberta? tii tu, great minds..... saracu copil a visat lupu'? asta o sa fie invatatura de minte pentru tati.
Alice da di ce modifici povestile? io le zic asa cum sunt....io nu-mi aduc aminte sa fi avut cosmaruri din cauza de povesti...ma rog, asa-i parerea mea. si Patrick e fan minimax, Mugur a si descarcat de pe nujtu ce servere desene cu Thomas si acum o sa il pun sa caute si Sam pompierul pe care Pat il iubeste la maxim! si da, trenul e ok, mai putin sinele pe care le desface si le cara din camera in camera, si trebuie din nou asamblate .
aaa si ununl dintre celelalte trenuri e un Thomas super misto in care locomotivele se plimba singure, fac schimbul itnre ele, il are si pe Harold elicopterul, e super jucaria. singurul lucru pe care k-a facut este sa ia o rampa pe care se rostogolesc bilutele si sa plece cu ea afara la plimbare zicand ca e furtunul lui Sam pompierul .
a propos, ai vostri fac "imaginative playing" din asta? adica folosesc unele jucarii cu alt scop decat cel normal?
Felicia, infanrix comanzi la orice farmacie mai rasarita de genul sensiblu sau helpnet sau daca vrea doctorita ti-l poate comanda ea prin cabinet. succes azi fara bona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Felicia io stiu ca rapelul se face la 2 ani juma asa ca noi vom fi chemati luna asta,dupa 25 ianuarieam un morcov cat casa poporului(btw,noi am facut la 2 luni,4 luni,6 luni si un an)!!!

www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Roxana,la astea 2 farmacii am afost...nu-l au....dar maine ma duc la medicul de familie si intreb...ca pediatru nu avem, trebui facut si asta in curand.
Si noi ne uitam la minimax....ii place mult Millo iepurasul si desenul cu uruletul Chiarli si Mimo(parca asa...)


Ioana, noi pana acum vacinurile le-am facut in Germania....dupa schema lor rap.2 se face intre15-23 luni....am intarziat, nu cred ca e asa grav numai ca tr. sa gasesc vaccinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Roxi, si eu am zis sa povestesc asa cum sint povestile si chiar asa si incepusem, dar mi s-a parut intr-o noapte ca s-a foit prea mult si vorbea prin somn, acu nu stiu daca de la ce povestisem sau de la altceva, dar mi-am zis sa mai las la o parte amanuntele mai "violente" pentru ceva timp ! Avem o gramada de carticele cu povesti, chiar incepusem sa ii citesc la un moment dat, dar omumik vroia el sa tina cartea si sa se joace cu ea, asa ca am ramas la varianta "orala" !!
Ma bucur ca jucaria este intreaga, nu stiu daca fii-miu ar fi pastrat-o intacta atita vreme ... acum are o alta pasiune, i-a cumparat Florin fetitzei fratelui meu un joc pentru calculator cu Thomas, ceva simplist pentru copiii de la 4 ani in sus, si gizmoul e de nedezlipit de calculator, vrea el sa tina mouse-ul si sa miste locomotivele pacolo ... ieri cu mare efort l-am luat seara pe sus sa mergem la baie, tot spunea "ma mai joc un minut si merg !!", hahaha !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

Felicia, noi am facut schma de la stat si facem in februarie, la 2 ani si 1/2 urmatorul vaccin.

Despre statistica: suzeta nu am folosit, de pampers ziua am scapat din septembrie, dar folosim noaptea si ii pun si la pranz, dar preventiv, pentru ca de cele mai multe ori este uscat pampersul, de vorbit eu sunt multumita cat si cum vorbeste, ne intelegem destul de bine cu ea, lapte bea numai din biberon, din acest motiv primeste un biberon de lapte seara la culcare. Numai ca de 2 zile ne limitam la un singur biberon. Am avut citava zile in care a baut seara la culcare peste 500 ml de lichid (lapte si ceai) si o gaseam uda toata pe la 1-2 si trebuia sa o schimb de toate hainele, asa ca acum ne limitam la un singur biberon de lapte la culcare. In schimb nu are probleme cu dintii, ne spalam in fiecare seara si dimineata, mai mult singura, din cand in cand ne lasa si pe noi sa o ajuta.

Si eu am inceput sa-i spun povesti seara la culcare si de citeva nopti se trezeste speriata si plange si ma striga, totusi nu cred ca are legatura cu povestea, mai degraba cu dormitul in camera singura.

De desenat desenam si noi, dar nu asa frumos ca Guilia si Andreea.

Cam acesta este raportul nostru in acest stadiu, a, si Stefi vorbeste mult cu jucarii si face tot felul de chestii cu ele, aseara ea se juca singura in sufragerie si vorbea si se agita si noi doi stateam in hol si ne uitam la ea, nu ne vedea sa credem ce mare s-a facut si cand a trecut timpul. Probabil de aceea avem si curaj sa o luam de la capat cu un alt beb si in plus si ca chiar daca noua ne va fi greu este mult mai bine pentru Stefi sa aiba un frate/sora si sa fie cat mai apropiati de varsta.

Am vazut si eu pozele cu Patrick aseara si cu renul, Pat o sa bage multe fete in boala cu ochii lui.

Fug la treaba, dar va doresc o zi buna!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alice, vezi ca www.thomasandfriends.com/usa/thomas_the_tank_engine_us_website_homepage.html" target="_blank">aici gasesti multe jocuri din astea cu Thomas.
Andreea tu cum te mai simti? ai scapat de starea de rau?
Felicia majoritatea farmaciilor nu au vaccinurile in stoc pentru ca nu sunt cumparate in mod curen si au conditii speciale de pastrare. dar se pot comanda si vin in scurt timp. daca nu poti asa da-mi un semn in incerc sa gasesc eu, ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Gata.....am facut poze in week....le-am pus aici....burta e de 37 de saptamani

www.nede.netfirms.com/scrupi.bin

Mergi la inceput