Piticlonti de iulie - august 2004 (209)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

In sfirsit v-ati revenit..am avut si io ce sa citesc!
Io am muncit azi cam 1 ora ..in rest am munci tla greu pe YM .
Vad ca iar faceti un bilant..so..Uka nu mai foloseste biberon de la 1 an, suzeta tot de atunci, fara pampersi de la 2 ani..De vorbit...nu prea vorbeste, nu recita poezii ..dar repeta tot....In schimb a invatat sa numere pina la 5 !

Vad ca sinteti si la capitolul ..facut ordine in viata!Al meu sot s-a lasat de 72 de ore fumat...si vad ca nu-i asa nervos cum am crezut!
Robi asa ca nu esti singura! Succes cu biberonul..ce draguta faza...cu ..nu-mi trebuie ca-s baiat mare...ce dulce!Si vorba cuiva de pe aici..se potriveste la rochia rosie!!!
Nora..azi eram hotarita..sa-ti trimit vestea..ca s-a terminat vacanta..m-am gindit ca poate nu sti inca!..dar te iert ca ati avut peripetii..Referitor la stepped out..asa sint eu in we ...dar sint pe acolo..prin zona..tu da semn:))
Nicole..nu se vad sunculitele:)))...Ce activa ai fost azi!Wow...Sanatate Moatzei!
Irina ,ma bucur ca v-a trecut...Mercic de lamuriri, despre lentile. Si Sorin are tot lentile mai subtiri are ...ca cele normale ar fi prea groase...
Aliceg...te asteptam mai des!
Ioana felicitari pt licenta! Tin pumnii sa gasesti si un job potrivit...
Anca, sanatate Biei!!Iti amintesti cind acum mai bine de un an ziceam ca are Uka astm...ei bine nici vorba! Eu cred ca Bia are o bronsita astmatiforma..asa ca bine facu cu antibioticul..si bine ar fi si niste Albuterol...
Liliana..din asta-mi esti?
Adela...mamica posesoare de copil 1....si copil 2...o sa fie bine! Te descurci minunat!

poze..nu am vazut..inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

..vazut poze....Pat..iepuras suedez...participant la multe petreceri:))....pe Maria cea cumintica...desenele lui Giulia (noi nici as anu desenam :))...si am mai vazut ceva..dar nu -mi mai amintesc

vorbeati de statul al Tv...io stiu ca nu-i bine..cu orele..dar asa-mi mai fac si eu din treburi ..Uka nu se uita la Tv ci la diverse filme puse la DVD...In we a vazut Shrek de...6 ori!!! Asa ca Sherk este pe locul I detasind-o pe ..Apata (Alba ca zapada) !!! Nu s-a miscat...si a plins cind a plins Sherk...si a ris in hohote la bataliile lui !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

mi-am adus aminte..am vazut desenele Andreei...mie chiar mi-au placut!!!
Andries..imi pare rau de bunica ta...succes sa gasesti pe cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salutare si de la noi... Bia este mai bine, dar si cand o apuca tusea ma ia cu rau...olivia, chiar ma gandeam la voi si cum sa nu, nu am uitat cand tusea Luca si i-au pus diagnostic de astm.... sper sa nu fie nici la noi cazul, mai ales ca nimeni din familie nu are astm sau alte alergii.. Albuterolul ce este? se gaseste aici?

Felicitari Robi pentru lasatu de fumat... si vazui si pozele cu renul kk-tor de jartiere... vorba lu papa

am vazut si creatiile Giuliei si moatzei... noi suntem departe tare... m-am mirat cand a venit sa-mi arate ca a facut un cerc...

si Daria, trece-ne si pe noi pe lista cu pampersi, biberon (numai pentru lapte) si vorbit pe alte limbi (impreuna cu engleza si romana)...

sa nu uit.. voiam sa o felicit si eu pe Andreeam pentru bb din burtica.. si noi am aflat ca nasa Biancai e insarcinata... tot cam atunci va naste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Io bintui ..este 10 noaptea..tocmai am citit ca ne da UE in judecata si tare m-am bucurat:)))...ca poate scot taxa aia idoata, si-mi pot aduce si eu masina
Albuterolul este un bronhodilatator..care se adminstreaza nu doar in crizele de astm,dar si in bronsite asmatiforme..pt ca dilata bronhiile..usurind respiratia...Dar trebuie prescriptie de la dr...si sincer tare ma mir..ca nu v-au indicat asa ceva...

ma duc la nani...o zi buna schimbul I....hai si II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Filipescu spune:

Buna dimineata si de la mine. Sunt putin trista ca azi de dimineata Adush ( asa isi spune el) nu a mai vrut sa mearga la cresa. si ma mira ca el tragea de mine sa mergem acolo. dar cred ca este doar o toana avand in vedere ca la 4.25 dimineata isi cauta ghetele sa mergem afara cu masina. probabil a visat si a vrut sa puna si in practica.
incerc sa ma trezesc cu o cana de cafea, sa vedem efectul.
la capitolul biberon nu mai avem de la 1 an si jumatate, pampers din iunie iar cu vrobitul de la sarbatorile de iarna incoace ne uimeste. nu leaga fraze intregi dar pronunta corect cuvintele.
Cam asta de la noi. Incerc sa ma trezesc.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna de dimineata
mai ce somn imi e. asa ma streseaza cand suna ceasul ala...bleacks.
din ciclul uitat la TV ultima pasiune a lui Pat este Pichi adica Pinnocchio. cea mai tare faza a fost duminica dimineata, cand ne uitam noi frumos la Pichi si la inceput Gepetto il trimite pe Figaro sa deschida geamul. si Figaro se dezechilibreaza putin si aluneca. ei al meu super concentrat de pe canapea tzipa: "Niau, nu! Buf!" in traducere "pisico nu, ai sa cazi!". am rraaaaasss...cu hohote! asta inseamna ca face propozitii?
Olivia sa scoata taxa aia, bine zici! sa scapi de un stress!
Anca insanatosire grabnica Biei...si eu zic ca nu e nici un astm! pupicei! cum stati cu vremea ca am auzit ca e destul de caldut si la voi.
ma duc la treaba, va urez sa aveti o zi super!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza,io cica am dormit in sufragerie si tati cu cupilul, adica am dormit pana la 2 cand din obisnuintza m-am trezit,apoi iar la 4 am fost rechemata de mandra,adica am dormit foarte biine
La capitolul"cei 3 care-au speriat-o pe Daria: bibe, pampers si chinezul",noi ne inscriem la nr.1 dar numai noaptea si in exclusivitate pentru lapte!
La capitolul "am talent la desenat "noi n-avem diloc,da' diloc, seamna cam cu "colindatorii cu steaua" a Moatzei!
Mitzu,io ii mai povestesc sotiorului de voi si de noile gravidutze, la care el aseara imi zice "pai daca mai facem unul,sa-l facem acum cat ii directoarea maternitatii vecina cu noi"Trebuie sa ma interesez sa vad cat are mandat ca sa vad cat timp am la dispozitieGlumesc,desigur,io zic pas total pana la toamna,atunci ma mai gandesc daca trec la munci sau nu!
Olivia super tare faza cu Uka si Shrek!!!A mea este inca fan Alba,si cand vine vrajitoarea sa-i dea marul,ii striga"nu manca,nu-i bun,nu maanca"!
hai sa avem o zi buna

www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Neatza....na ca recuperez,dar rapid,ca idata suna telefoanele.

Olivia...deci asa....Stepped aout prin bucatarieLa mine e invers.Sunt cica online,dar io pot sa fiu prin oras,nu pun mesaje de Busy sau de plecari...si ma apeleaza lumea si io...nik

Roxanici...faine poze...si jucarii...si mamici faine...iar ochii lui Pat...sunt o nebunie...(stiu,ma repet)Trenu;letul mai e in buna stare?Ca al nostru...ar trebui dat la casat,deja.
Si eu ma inscriu in clubul 'fraierelor'.Imi doresc timp liber,dar cand il am,suspin dupa terorist si nu-mi tihneste nik

Daria....tu ai ceva cu mandra,zau asa.Pai e deja artista.Al meu trage niste linii haotice si atat.Cat despre inventar:pampersi avem,spune pipi numai la sculare,peste zi...tace si faceBiberon cu lapte,dimineata si seara,ca doar asa il bea,ba chiar il cere.De vorbit...spune cuvinte destule,stalcit unele,dar sa faca propozitii lungi...nu.Suzeta a disparut de 1 an si ceva si inca destul de usor,ma asteptam la urlete,dar am scapat.

Rain....si tu ai artista...faine desene si se vede ce vrea sa fie acolo.M-a dat pe spate desenul cu tati...parca e Napoleon

roberto....io cred invers,ca tati a vrut musai renul,pt jartica...si a dat vina pe cupilMergea jartica de Revelion,dar trebuia sa faci un slitz la rochie...si lesinau petrecaretii prin restaurant,pe capete.Brava pt lasat de fumat...io nici nu incerc,ca nu pot...pt ca nu vreauAici trebuie sa fii pregatita psihic si io nu-s.


Andries...sanatate bunicii si sper sa gasesti rapid femeie.Si io caut,pt copil si...nu gasesc nimic.Din ziar nu vreau sa iau.

Anca...sanatate Biei si eu cred ca nu e astm.Ar face crize urate,nu numai ar tusi...zic io.Si fata racea si isi dadeau cu presupusul ca e astm,de m-au bagat in boale,dar nu a fost asa.

Aseara,husbandul culca copilul.Copilul,in patul lui.Si ce se gandeste el,husbandul?Sa ii spuna Capra cu 3 iezi.Si zice...si zice...imita lupul...care papa iezii...cu intonatie...(copilul e foarte marcat si impresionat de lup.Cand e intuneric,zice:'upuuuu')Rares...asculta...si tot zicea:ahaaa...ahaa...daaa...upuuuu'.Si deodata,paraseste patutul si vine in pat la tat-su.Cred ca i-a fost frica.Si azi noapte plangea in somn si striga:'mamiii' De abia dimineata,cand mi-a povestit sotul,am facut legatura.Posibil sa fi avut cosmar din cauza povestii

Ia sa ma duc la trebi'...sigur am uitat ceva,dar mai vin io...






Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna dimineata

la noi azi nu vine bona, asa ca d-aia sunt matinala pe aici...

am vazut si eu desenutele Andreei si Giuliei...adevarate artiste, pe bune.

Roxana, vorba Norei...trenuletul ala mai e intreg, a rezistat pana acum?


mai bag o data intrebarea....voi ati inceput cu rapelu la dtp?unde gasesc si io infanrix-ul??

Mergi la inceput