Piticlonti de iulie - august 2004 (209)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Pai Daria, ce s-a intamplat azi nu se intampla decat foarte rar, de fapt cred ca e prima data. De obicei, ma lasa unu si ma ia celalalt de odihnita, si tot asa de dimineata pana seara, fara pauze de respiro. Azi insa am fost norocoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

gata si pozele ....comentariile sau ceea ce este in desene sint date de cate Andreea, adica ea ne-a explicat ce a desenat iar eu am trecut denumirea data de ea ...ati inteles ce am vrut sa zic?
Alex zice ca uneori nu pricepe nimic din ce explic ...si ma gandesc sa n-am vreo problema
http://family.webshots.com/photo/2577412040085069419oyIPNQ
Ei, ce zici Daria, te mai sperie desenele Giuliei ? eu ce sa mai zic de ale moatzei ...

Mitzu, si noua ne e teama sa nu ramana cu semne, dar poate scapam fara, la varsta asta se reface altfel pielea, eu cand am facut varicela, fara sa ma scarpin ...si tot am ramas cu cateva semne.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Bravo fetelor, ce bine ca sunteti bine, ce ma bucur sa aud ca avem copii cuminti si destepti... off ca ei sunt bucuria noastra.

Rain, si mie imi spune sotul ca trebuie sa mai pun pe mine 3 kile sa fiu apetisanta (ca am numai 52) dar nu se pun!!

Pe mine m-a lovit una lata rau (asta dupa ce am fost virozata cobza toata perioada de sarbatori de am facut febra in ajun de anul nou, dar ma rog.. asta a trecut) si anume a facut bunica mea un atac vascular ischemic si acum nu mai putem sa o lasam singura acasa, nu am cum sa ma mut la ea nu am unde sa o aduc la mine, e naspa rau de tot, e greu deplasabila si inca nu sunt convinsa ca se va putea duce singura la wc. Vreau sa angajez o femeie interna si nu atiu de unde sa o iau... help, stiti vreo solutie?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna dragelor
Andries imi pare rau de bunica ta, oare nu poti gasi pe cineva la o agentie de ingrijire persoane? asistenta, ceva de genul asta? succes mult! cum e Victor la gradi? bona mai e indragostita de olandezu zburator?
Robi io zic ca nu o fi luat sosu' tau renu ala in necunostinta de cauza.,,,te pomeni ca a fost premeditata si tu nu te-ai prins!
Nicole pozele au premii in ordinea urmatoare: premiul I si coronita: "garajul cu butoane", premiul II "tati", premiul III "Un mar". si mentiune speciala pentru "colindatori cu steaua". mare mestera motzulina!
MItzu, wow 4 ore....te-ai dstrabvalat azi, 'ai? cred ca ti-ai luat gandul de relash pe urmatoarele 3 luni, nu?
eu incarc acush poze pe webshots..revin cand is gata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

quote:
Originally posted by rain
aaaa mi-am adus aminte, vroiam sa-i raspund Irinei, despre ochelari ...ca se pot face ochelari si de 500 de euro, in special la OptiPlaza, ma gandesc ca acolo i-ai facut, nu?
dar la mine e cabinetu' mai modest, adica cele mai scumpe lentile sint vreo 11 milioane, insa sint cele progresive, pentru oamenii mai in varsta, care poarta doua perechi de ochelari (distanta si aproape) si ca sa scape de stresul schimbatului ochelarilor, progresivele sint solutia, dar niste lentile simple sa zicem (plastic + antirelex) sint mult mai ieftine, cam 1,5 mil!


nuuuuu, nici vorba de Optiplaza....in Brasov i-am facut. Dar, pt ca eu am dioptrii mari, din considerente estetice am ales lentila cea mai scumpa-Tesalid sau cam asa ceva-care arata f bine, adica e muuult mai subtire ca una normala...am zis ca e o investitie care merita...
Radu si-a revenit, nu mai face febra, nu mai are diaree. Acum e la ai mei, cel putin o saptamana. Trebuie sa ne descurcam cumva pana la 1 februarie cand a promis bona ca revine. Daca nu mai poate veni bona...va fi cam rau...am dat deja sfoara-n tara pt alta bona sau pt gradi...sa vedem...tare incurcate sunt treburile...
Fara Radu ma simt tare ciudat, el a stat la bunici cand am fost noi plecati dar altfel nu ne-am prea despartit...am libertate da nu stiu ce sa fac cu ea
La biberon a renuntat acum mai bine de un an, de suzi ne-am despartit de prin luna mai, dar poarta inca pampersi in timpul noptii si cand merge afara.
Olivia, cum mai esti, au mai trecut depresiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

hai mai Roxi, nu ti-a placut "pestisorul pentru mami", ala care arata a mormoloc ? mai ales ca a folosit multe culori ...i-a zis Alex sa mai coloreze si cu altceva si l-a ascultat !

Irina, intr-adevar, lentilele speciale sint scumpe, eu ca si lentile subtiate le recomand pe cele de la essilor, stylis se numesc si sint vreo 12 mil, dar merita! la Optiplaza sint f scumpi chiar si ochlarii normali, si d'asta am crezut ca te-au costat mult, ca i-ai facut la ei ...
imi place ca ai libertate si n-ai ce face cu ea , inseamna ca nu-i bine sa te lase copilu' sa respiri ...ca io ma intreb o fi bine, n-o fi ...nu e bine, nu?
moatza de exemplu e calare pe mine acum ...sa vada si ea ce fac aici!

Andreea, tare greu cu bunica, iti tin pumnii sa gasesti pe cineva, sa stai mai linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

gata my girls in safrsit si eu codasa am pus pzoele de sarbatori, le vedeti aici: http://good-times.webshots.com/photo/2088306940088100014NudEZw
Nicole, te rog, am pus topul topurilor, da? lui Pat oricum ii placura toate
Ina asa ma simt si eu cand nu e Pat....fraiere suntem cateodata hahhaha!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

"mai doresc sa-l vad pe patik"!!!!!
asa urla moatza aici, si i-am aratat pozele de doua ori pana acum ....ce-mi facusi Roxi, s-a apris moatza dupa viezureeee !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Roxana-da avu copilu mult "action" de sarbatorile astea
Rain-retinut sugestia, din pacate pe aici nu sunt f multe optiuni, si pt lentilele astea am asteptat vreo 3 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Irina, da, sint lentile speciale si dureaza 3 sapt, se fac la comanda, la urmatoarea pereche de ochelari te astept la mine , dar musai il iei si pe Raducu, am si "jucarie" vie la cabinet ...o pisica, pe care o cheama Zuza, jucarie pe care o adora toti copilasi care vin pe la noi, in special Andreea, de care pisica e terorizata !

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput