PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Multumim celor care ne-au urat la multi ani pentru cele 6 lunite implinite.

Am si eu o intrebare: in cat timp poate fi consumat un biberon cu lapte praf?

Raluca si pui mic Riana (2 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

cornelia laura daca pui vreodata reteta la prajitura Eduard pe "culinare" sa-mi zici si mie, te rog...arata f interesant in pozele tale...yammm...mmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramoon spune:

Salutare si La multi ani! nu prea am mai scris...
Legat de vigantol vroiam sa va spun k doctora noastra nu prea recomanda aceste picaturi din cauza faptului k nu se absorb f bine (cica)si ne-a recomandat D3 injectabil, se face la 2 luni cate o injectie...cu greu am gasit k cica astia de la Sicomed nu pre mai fac dar pana la urma am gasit...intr-un fel e mai bine k Timeea mea atata da din manutesi cu greu ii dadeam asa e mai comod ... pt mine. Timeea s-a nascut cu fontanela mica si i-am dat vigantol 2 pic pana la 3 luni apoi doar 1 pic si acum la ii fac injectabil, nu prea imi convine k o ciuruesc dar.... daca doc zice... merg si eu pe mana ei k cica e cea mai buna din BV.
Ramo si Timeea (04.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Tweety merci de informatie dar Alexei are aproape 6 luni mananca normal si ia in greutate. Eu nu aveam nici o curiozitate legat de asta a intrebat cineva mai sus si eu am raspuns cum fac. La mine nu este cazul de intoxicatie cu apa si oricum el pana la 4 1/2 nu a baut altceva decat lapte.

Miruna + Alexei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Rares Andrei, Petra, Rares Cristian, Ana Daria, Radu, Bianca
cornelia, frumoasa poza!
ralu80, la maternitatea ne-au spus ca poate fi tinut maxim o ora, pediatra insa mi-a spus sa nu-l tin deloc;
si noi ne trezim noaptea pt papa, de fapt sunt terminata, e mai rau ca atunci cand au fost colici, se trezeste de cateva ori pe noapte, se foieste, sunt zombi de nesomn;

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Am vrut sa-l scot pe "micu" meu afara si, pana m-am invartit prin casa ...plangea "a somn" si dupa ce l-am luat in brate a dormit in 15 secunde .

Mi-e mila sa-i schimb planul, asa ca trebuie as astept, dar vom iesi dupa piureutul de legume, schimbat, etc....sper ca soarele sa fie bun cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

anasia...pai de ce crezi ca maimutul meu doarme acum de rupe?? Ce faceam noi intre 4.30 si 5.00 am (la 6.00 i-am dat laptic)?

"Dansam" in ritm de vals: su_cu, su_cu, su_cu, su_cu
eu-cocosata cu ochii aproape inchisi, el-adormit iepureste si cu un zambet de inger.

Acum fug ca am de pus .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anasia esti sigura ca ii ajunge mancarea de seara?

Miruna + Alexei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Mamici, ce fel de leagan ne recomandati si noua pt varsta asta? as vrea unul sa-l fascineze si sa stea cuminte cat mai mult timp; noi am avut un balansoar pt bebelusi, l-am vandut si acum vrem sa-i luam un leagan pt bebelusi mai mari ca cel vechi deja nu mai era pt noi, era stil cosuletz. Voi ce aveti? Dar as vrea sa intreb mai mult mamicile cu piersicutze maraite ca ceilalti bebei, daca oricum sunt cumintzei, clar ca seau si in leganus cumintzi.

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

quote:
Originally posted by Muuh

Tweety merci de informatie dar Alexei are aproape 6 luni mananca normal si ia in greutate. Eu nu aveam nici o curiozitate legat de asta a intrebat cineva mai sus si eu am raspuns cum fac. La mine nu este cazul de intoxicatie cu apa si oricum el pana la 4 1/2 nu a baut altceva decat lapte.


Nici nu am gandit ca ar fi cazul de intoxicatie la voi. Doar ca am dat peste informatia asta si am zis ca-i bine sa v-o impartasesc voua mamicilor care le dati bebeilor apica. Cum tu ai scris ultima despre asta, m-am adresat tie. Sper ca nu te-am suparat.

Galeria foto www.dropshots.com/Tweety7" target="_blank">Videoteca Varsta gogoashei www.choosing2lose.com/tickers/4597e78c6bb5e/weightloss.png" target="_blank">Greutatea mea
Andra, tati Costin si Clara

Mergi la inceput