Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Nimic nu garanteaza ca fratii vor fi uniti sau se vor iubi/ajuta, etc.
Daca ma uit in jur 90% dintre frati sunt dezbinati, iar restul reprezinta exceptia.
Asa a fost cu parintii mei ( la mama inca mai e), asa este si cu fratii sotului meu, asa vad la foarte multi din pacate.
Eu am suferit mereu ca nu am frati, insa.... daca aveam imi garanta cineva ca am fi fost uniti?

Teoretic da, e bine sa fie 2,3, deoarece se au unul pe altul, insa.. practica arata cu totul altceva din nefericire.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Crinuta, eu cred ca depinde de fiecare daca tine sau nu la fratii lui. Mama mea are multi frati, cu unii se intelege bine si cu unii nu se intelege bine, dar daca vreunul are nevoie de ajutor sar toti sa ajute, indiferent cit de bine se inteleg.

Si eu cred ca bb are nevoie de un frate, ca sa aiba cine sa il ajute cind o fi mare si o sa aiba nevoie.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor de astazi (ce zi productiva a fost 3 ian. 2005!?!), sa fiti sanatosi si fericiti!

Crinuta, Bubu, cum a fost la munci? nu povestiti nimic-nimic?

Patricia, cum a fost prima zi de cresa a lui Rebe?

Vad ca vorbiti de bb2 si din temerile voastre trag concluzia ca eu sunt ori prea increzatoare si optimista ori inconstienta!?! Eu cum n-am avut ajutor nici la Andrei stiu sigur ca nu voi avea nici la Cristinica, nici cu amandoi la un loc, insa nu am nici cea mai mica temere ca nu ma voi descurca. Sunt aproape sigura (in proportie de 99%) ca si piticuta va fi la fel de cuminte ca Andrei si ca se vor intelege de minune. Nu ma intrebati de ce sunt atat de sigura fiindca nu as sti sa va raspund. Poate fiindca ma simt atat de binecuvantata sau poate este pura inconstienta; mama zice ca sunt eu o curajoasa si am invatat sa fac fata la tot insa eu nu ma simt ca si cum as avea nevoie sa fiu curajoasa fiindca pentru mine/noi totul a fost tare usor.

Am si eu noutati despre Andrei: in primul rand, i-a iesit un canin! L-am tot vazut eu ca avea o afinitate pentru covrigi si chestii crocante in general insa ieri cand ii curatam nasul am vazut si caninul iesit din gingie si se mai pregatesc sa sparga si inca 2 masele. In al doilea rand, a inceput si el sa vorbeasca mai mult, ne este mult mai usor sa comunicam, spune "ia", "vrei?", "ce e ata (asta)?", "gura" (ca parte a corpului), "hai" "a mea", "a ta", "a papat" (atunci cand termina de mancat, in loc de am papat tot), "titiii/maina" (masina), "Adu" (Radu), "amne-amne" (Doamne-Doamne), "min" (Amin)...si mai sunt cateva insa nu imi vin acum.
Cu olita cred ca mai degraba vom sari etapa asta fiindca el arata spre wc si spune pipi, insa ii place si sa stea pe olita, dar doar sa stea fiindca nu face nimic (si sta si cate o jumatate de ora).
A inceput sa pape singurel si aproape nici nu se murdareste insa eu nu-i dau ciorba/supa simpla ci ii pun paine in ea cat sa ramana practic fara zeama. Mananca foarte multe fructe si asta ma bucura si inca nu stie ce sunt acelea bomboane, iar ciocolata nu ii place, mananca decat Kinder Milch-Schnitte si ii place la nebunie Lady's Fingers (ar fi in stare sa manance pana plezneste...Crinuta, e de-al tau).
Altfel, asa cum v-am spus deja, am reusit sa scapam de a adormi cu cineva seara sau sa ne cheme cand se trezeste noaptea, de fapt de cand adoarme singur nici nu se mai trezeste noaptea, decat f. rar insa adoarme aproape imediat la loc.

Hai ca iar m-am lungit insa nu va mai povestisem de mult despre el.

Va

Oana 34+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Amaya-

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Amaya, eu m-am razgandit in privinta acestui job, revenind asupra deciziei mele initiale. Detalii pe privat.


Patricia, nu te vad online.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V. Erica spune:

Buna seara, fete dragi,

In mare graba urez si eu La multi ani sarbatoritilor de azi si fug la ale mele.

Amaya, si eu sunt inconstienta la capitolul asta. Am credinta mare ca o voi scoate la capat pana la urma, desi uneori simt c-o iau razna. Dar nu regret deloc.

Crinuta, m-ai facut curioasa!

In alta ordine de idei, Ruxi a descoperit "cocolata"...

Sarbatori fericite!
Nihil sine Deo!
Dana, Eric (27ian02) si Ruxi (10ian05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kris spune:

Noi am inceput operatiunea "cotei"..am si facut la olitza , dar si pe noi... Imi doresc, daca e posibil sa reusim in proportie de 80% pana duminica, iar de luni sa continue matusa.

AM SI EU O INTREBARE: pt cele care deja folosesc numai olitza: copii vostrii v-au cerut singurei pipi..sau i-ati pus voi automat cand a-ti considetrat ca e nevoie? e abia prima zi, dar noi nu prea cerem..o pun eu mai mult automat. Curios, nici un scaun nu a avut pana acum..mai astept..


Amaya, te admir si pt mesajul anterior,

Si noi ne dorim bb2, am vrea sa-l proiectam spre sfarsitul anului, daca nu cumva vine mai devreme..dar exista un dar , sau poate mai multe...spatiul nu prea ne permite si situatia materiala e cam precara..abia facem fata Biancai..

albume foto
Kris si Bianca Maria (26.01.2005) ora 14.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Buna seara!
In primul rind le urez si eu "La multi ani" sarbatoritilor zilei.

Amaya, multumesc de intrebare. Prima zi de cresa a fost una foarte buna, sper sa fie asa mereu. Rebecca s-a trezit singura foaret bine la ora 8 dimineata (ea de obicei daca dormeam cu ea, se trezea pe la 10), a fost cuminte si s-a lasat imbracata, am ajuns la cresa, nu a plins cit am schimbat-o si am facut cunostinta cu doamnele. am dus-o eu in clasa si cum i-am dat drumul s-a dus in mijlocul clasei la jucarii si nu a mai interesat-o nimic. Asistenta care are grija e foaret draguta, am vrut sa ii dam niste bani si ne-a refuzat caetgoric, a zis ca nu primeste si niciodata nu a primit. Oricum mi-a facut o impresie buna, asa ca maine ii duc macar o cutie cu bomboane. Am rugat-o sa ma sune la prinz in cazul in care plinge sau face urit, din fericire nu a fost cazul. A plins f putin cind s-a trezit, iar cind am mers si am luat=o a venit chiuind spre noi f bucuroasa. Afara a fost super impresionata de zapada.
acasa o tot intreb daca mai merge la gradi, la copii, etc, si imi zice da. Ea de obicei la orice intrebare zicea nu.

Acum, sper sa nu se imbolnaveasca prea curind, in cazul asta nu imi voi da seama daca i-am dat eu raceala sau nu.Andrei dupa cite zile s-a imbolnavit? dar Vladu

Nici eu, daca ma voi gindi la bb 2, nu iau in considerare ajutor din familie pentru ca nu am cit as vrea si nu ma pot baza decit rar, ocazional. NIci pe rebe nu am facut-o gindind asa, slava domnului ca exista crese si gradinite ca altfel era greu. Eu in femeie straina nu am incredere sub nici o forma.

Crinuta, abia acum am reusit sa pun si eu mina pe computer. Noroc ca e asta ep care l-a reparat sotul meu, ca al nosru tocmai s-a stricat, cred ca s-a ars sursa de curent, noroc ca e in garantie si noroc ca il avem pe asta ca faceam urit

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

Ma bag si eu in discutia despre frati si surori.Noi suntem 3 si tare bine e.Chiar daca ne mai certam cate o data(in copilarie am luat la bataie de la frate-meu....),tot ne impacam,caci pana la urma suntem frati,nu rezistam sa nu vorbim,indiferent ce ne zicem sau facem.Sangele apa nu se face!Si amintiri frumoase avem,acum avem toti copii,deci Natalia are 3 verisori.Si la greu,intr-adevar sarim sa ne ajutam.Si eu zic ca e mai frumoasa o familie mare.Nu vreau sa jignesc pe nimeni,asta e parerea mea.

In alta ordine de idei,am fost azi la dermatolog ca nu mai suportam bubele de pe fatza,mi-a dat vreo 2 creme,maine ma duc sa-mi fac analizele pt ficat,colesterol si nu mai stiu ce si daca totul e bine va trebui sa iau niste pastile timp de 5 luni,o sa ma coste vreo 800$(!!!!!!!).Timp in care nu am voie sa raman insarcinata si apoi dupa tratament mai astept inca 3 luni ca sa am unda verde la facut copii.Asa ca anul asta sigur nu mai fac unul,in cel mai bun caz la anul cand va avea Natalia 3 ani!Cica am nu siu ce la glanda sebacee.Exista astfel de glanda sau am inteles eu pe langa?

Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ixxi spune:

La Multi Ani Vladut! imi pare rau pentru intarziere.

La multi ani si pentru sarbatoritii zilei de azi:
Sebastian
Ioan Cristian
Sergiu Denis
Mara Theodora
Alexandra Beatrice


Beatrice si piersicuta
Cristina bebe si Cristina copilas

Mergi la inceput