Ai nostri ca brazii! - ianfeb2005 (37)LMA!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

La multi ani pt 2007!!! sa aveti parte de cat mai multe bucurii!!!

Bubu, sa-ti traiasca Vladut! Scuze pt intarziere dar n-am mai apucat sa intru... sunt si eu cam obosita ca mama n-a mai venit sa stea cu Codrin de sarbatori... soacra vizavi a tot avut musafiri / gatit si ne-a ajutat putintel si deci l-am cam avut noi pe cap destul... il culcam la 21 ca de obicei, insa noi stateam cu musafirii pana mai tarziu in noapte si apoi dim la 7 cand se trezea flacaul noi trebuia sa fim fresh pt el... greu!!...

La multi ani si pentru:
Sebastian
Ioan Cristian
Sergiu Denis
Mara Theodora
Alexandra Beatrice


sa cresteti mari si sanatosi!

eu sunt la birou si e cam grea acomodarea dupa atata vacanta...
nu va mai zic ca sunt si cam intoarsa pe dos ca mama m-a lasat balta zilele astea desi imi promise ca vine... si uite asa nu ne mai vine deloc sa facem bb2... (mai ales lui tati care ma convinge ca abia ne descurcam cu Codrin si cu serviciile...), asta e... si ca fara ajutor din partea macar a unei bunici...



Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia345 spune:

La Multi Ani copiilor sarbatoriti ieri si azi.Scuze pt intarziere Bubu,dar nu am avut net pana zi.

Am fost si noi la restaurant,nu a fost asa cum ma asteptam,dar ma rog,am iesit din casa.De vina este situatia politica de aici si sincera sa fiu abia astept sa plec de aici.Si bona ma calca pe nervi de cate zile de imi vine s-o iau de ciuf.Si in general am o stare naspa si ce ma enerveaza mai tare e ca mananc intr-una,mi-e o foame de 2 zile...Maine sper sa ma duc la aerobic,sa mai ard ceva calorii ca sigur m-am ingrasat 2-3 kg.As vrea sa am energie sa ma duc in fiecare zi la sala.

Lavinia


Natalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor!!!!!!

Hop si eu, de la servici de data asta va scriu;

Shobo. mama mea chiar azi dimineata mi-a spus ca daca vreau bebe 2, ma descurc singura cu amandoi ca ea deja nu mai poate; Si nu au trecut decat doua saptamani de cand am inceput si e deja terminata. plus ca au fost si sarbatorile;

In ceea ce priveste actiunea "olita" acuma Andrei nu face decat pe langa, desi sta asezat pe ea, dar se da la o parte exact cand nu e cazul; Tot mama ma bodoganeste ca nu am fost in stare sa invat copilu' de la ssase luni sa faca la oli, ca l-am invatat numai prostii si asta nu....



Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, ti-am scris pm.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

La Multi Ani! si sa fie un an foarte bun pentru toti!


bellamia Oana Cretu m-a rugat sa iti dau adresa ei de mail oana_george14@yahoo.fr si spune ca ii este foarte dor de tine!

A mai spus si ca citeste tot timpul aici, si ca a facut o luxatie de curind si merge in cirje. Oana, insanatosire grabnica si sa aveti un an 2007 nemaipomenit!

bubu a fost nemaipomenit la petrecerea lui Vladut! Mincare foarte buna, nazdravani peste tot, si Vladut e un baiat mare deja, ce mai!

bubu, crinuta, coraly bafta la servici azi!

La Multi Ani tuturor sarbatoritilor de azi:

Sebastian
Ioan Cristian
Sergiu Denis
Mara Theodora
Alexandra Beatrice

vrem poze cu petrecerile!



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielai spune:

Fetelor, La Multi Ani, un an nou plin de bucurii si impliniri!

Bubu, La Multi Ani pentru Vladut! Se pare ca a avut parte de o petrecere pe cinste!

La multi ani si pentru sarbatoritii zilei de azi:
Sebastian
Ioan Cristian
Sergiu Denis
Mara Theodora
Alexandra Beatrice

Coraly, sa-ti traiasca baietelul, am vazut ca si pe tine te mai trezeste noaptea, lasa ca se face el mare; cel putin acuma e mai bine ca pot sa mai comunice si sa asculte.

Noi am avut un Craciun linistit in familie, Maria nu a fost prea impresionata de Mos, in schimb se joaca cu papusile pe care le-a primit, e efectiv indragostita de ele. Dupa Craciun a facut enterocolita, desi n-a mancat chiar nimic-nimic de pe masa, doar mancarica ei obisnuita. Suspectez un iaurt pe care i l-a dat soacra-mea, ca eu ma uit de 100 de ori inainte sa cumpar: cum e tinut, cum e capacul, cat e de vechi etc. Dar ea l-a luat de pe la vreun butic ...Mi-a facut febra mare pe 25 noaptea, si diaree. M-a prins putin nepregatita, ca ea e constipata de obicei si n-veam nici orez, nici mere, nici medicamente. Dar totusi era deschis la Mall si am gasit de toate. De Revelion ne-am distrat, am stat cu pitica pana la 10 cand ea s-a culcat oricum si pe urma ne-a dus cu niste prieteni intr-un club. Am fost o norocoasa, ca a venit si mama si soacra sa stea cu ea, deci am plecat linistita.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Ce chestie...si mama mea mi-a zis acelasi lucru despre bb2 (tot acum, de sarbatori). Adica sa ne gandim bine, ca ei sunt batrani si noi avem servicii, vrem concedii (chiar singurei daca se poate), vrem sa ne distram...etc
Nu stiu ce sa zic, mie Ada mi se pare asa de perfecta ca mi-e si frica cu al doilea - probabil nu as mai avea norocul asta.

www.ubi.ro
http://pg.photos.yahoo.com/ph/criszaman/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Hi-Hi;
Acum de revelion , la munte, caci am stat la o pensiune, gazda avea un bebe de 8-9 luni, care nu va exagerez, dar dormea maxim doua ore pe zi, caci in rest maraia, ca sa nu zic ca plangea, iar noptile era un calvar pentru toata familia;
Am scris despre asta pentru ca ei mai aveau un baiat mai mare, de noua ani (varsator ca zodie)despre care au spus ca a fost copilul perfect, si ca daca baiatul cel mare era ca cel de acum ca manifestare il lasau fara fratior;
Am inteles ca daca primul copil e catusi de cat cuminte, de la al doilea sa ne cam luam gandul......de la tihna;
Eu in sufletul meu sper sa nu fie asa....

Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hahaha, deci ce bine ca nu ma gandesc la bb2, dar chiar deloc. Nu cred ca am sa fac bb 2, Rayan imi e arhi-suficient.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Crinuta sa stii ca si eu gandeam asa, dar ma gandesc la viitorul copilului mai mult; eu si Gabi suntem singuri la parinti ( a se citi unicii mostenitori), iar copilul meu nu o sa stie ce e ala verisor, unchi sau matusa decat de a n'a spita; dar uite ca acum la munte am fost si cu doi prieteni care au venit si cu fratii mai mici, si au tot povestit cum se paruiau cand erau mici ()acuma numai se tachineaza:), si am vzut cat de bine le este;plus ca se si ajuta intre ei;

quote:
Originally posted by crinuta

Hahaha, deci ce bine ca nu ma gandesc la bb2, dar chiar deloc. Nu cred ca am sa fac bb 2, Rayan imi e arhi-suficient.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm





Kita(Alina) si bebe Andrei (nascut pe 10 februarie 2005)
album

Mergi la inceput