Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

a, Shine, cum mai esti cu raceala? si pe mine m-a incercat din nou. eu ii dau cu paragrippe (aceiasi firma care produce si osciloccoccinum) si pare ca merge... bine, bag si miere si cate o limonada concentrata de lamaie, cate un ceai. dar poate la tine e mai puternica...sper sa nu, te pup!

edit: nayel a zis ca e f ok paragrippe asta.
36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Cristiana, .In primul rand trebuie sa te felicit, doar esti mamica..
Multa sanatate, sa aveti laptic, si somnik sa sa cresteti mari.
Daca sunteti acasa inseamna ca totul este ok acum!Pupici multi.Important este ca sunteti bine acum.

Raportul zilei la mine ar fi asa: Dimineata curge nasuc, stranut, tusesc, imi curg ochii. la pranz nas infundat. Pe maine ma astept sa nu pot vorbi. Cam asa evolueaza orice raceala la mine. Treaba cu vocea, o reglam cu homeovox, si in 5-6 ore reuseam sa vorbesc. Acum ma gandesc sa nu fac rau la bebe. LAsa ca nu se supara nimeni daca imi tace gura o zi.
Cum nu am nici o infectie, nu am luat deloc medicamente. Doar lamaie, vit. C, Si niste tantum verde. Febra nu am facut
Florentina, Helenutza, merci mult de sfaturi.
Maine este ultima zi de lucru!


Shine 37

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Am citit inca odata mesajul Cristianei.
Cum adica la o ora dupa tuseu....
Sa nu imi zici ca asta l-a deranjat pe bebita.
Stai sa caut in urma, ca nu mai stiu ce ne ziceai in ultimile mesaje.
Sa ai grija de voi. Multi pupici!

Shine 37

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

fetelor, cele care ati nascut deja am si eu o intrebare. la internare va face eco? sau mai exact, ce investigatii va fac? eco, tuseu?

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Cristina, felicitari pentru bebe! Sa-ti traiasca, sa se faca mare, cuminte si mai ales sa fie sanatos!
Imi pare rau totusi ca s-a intamplat sa se nasca mai devreme decat trebuia, dar daca sunteti acasa inseamna ca sunteti bine!
Abia astept sa gasesti un pic de timp sa ne povestesti cum a fost!

Helenutza, la internare iti face tuseu si apoi te pune la un aparat unde se monitorizeaza bataile de inima ale bebelusului.
Eco nu se face decat in cazuri speciale.
Uite ca mi-am mai adus aminte de ceva... cand mi-a facut tuseu Dr. Gherasie si a vazut ca bebe e cam mare a vrut sa-mi faca eco dar nu gaseau cheia de la incaperea unde se afla ecograful! L-am auzit cand le certa pe asistente din cauza asta!

Mirela, ce faci, sunteti bine?

Shine, cum e in ultima zi la serviciu? Hai ca mai ai un pic si il ti pe bebe in brate! Astazi te simti mai bine?

Va pup pe toate!



Tina, mami de Patrick si Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Felicitari pentru bebica, Cristiana!! Zic bine fetele... important este ca acum sunteti acasa amandoi! Sa fiti sanatosi!
Helenutza, mie nu mi-a facut nici o investigatie... decat l-a monitorizat putin pe bb inainte; eu am nascut cu cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Mirela, Doamne ajuta in continuare! Sa fii in continuare optimista (cat poti) si Dumnezeu va va ajuta sa cresteti mari, mari!!Am citit ca te-ai speriat putin datorita acelor scurgeri dar sper ca e totul ok acum!
Va pup pe toate, si pe celelate fete care urmeaza sa nasca.
Ah... felicitari si tie, Do (am citit povestea nasterii si ... cam trist, dar din pacate nu departe de adevar), si tie, Florentina!!Multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Cristianamat felicitari pentru bebe! Sa-ti traiasca,sa fie sanatos si norocos!Important este ca acum sunteti bine,oricum te asteptam cu mai multe detalii,cand ai timp!
Shine in sfarsit te-ai hotarat sa nu mai mergi la serviciu! Sper ca astazi esti mai bine!
Helenutza mersi pentru informatii!Am sa merg duminica iar la eco la Nayel sa vedem cum stam.
Tu ai emotii pentru marea intalnire?
Florentina sunt binisor,ieri se oprise iar astazi tot mai sunt cateva picaturi suficient cat sa ma dispere!Astazi bebe Patrick face 1 luna,nu? Sa fie sanatos si sa aiba numai bucurii!
rosioara multumesc,asa este,trebuie sa fiu optimista,atat cat pot,din pacate altceva nu pot face,nu depinde de mine!
Va pe toate!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna fetelor
rosioara, Florentina merci de raspunsuri.
Shine era si cazul sa te lasi de servici! eu ma felicit ca am ramas acasa ...desi am auvt treaba, spalat, curat, mancare, am facut scutece de finet pt bb (am luat de la metraj si le-am facut tiv, asa am vrut eu, ca sa aiba ceva facut si de mana mea..m-am chinuit ceva la ele dar a meritat, acum sunt mandra de opera mea)
Mirela iti tin pumnii duminica. hai ca o sa fie bine! ma intrebi daca am emotii. multi ma intreaba si nu prea stiu ce sa zic... da, am emotii, dar parca am si o stare asa, nu realizez parca. poate e mai bine asa, ca altfel m-as stresa prea tare, m-ar lua frica. ma mira oarecum starea asta a mea pt ca eu de fel sunt o emotiva din aia rea de tot... oricum un lucru e clar, il astept si sunt curioasa sa il vad, sa il tin in brate...

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna fetelor!
Mamici de februarie ...mai este putin si ne vom tine bebicii in brate.
Ma gandesc tot timpul, parca nu mai am rabdare, voi la fel nu?
Eu lucrez inca, si cred ca o sa mai lucrez inca o saptamana, dar mai putin...
M-am programat si eu pt. al doilea set de analize la medicul de familie pana la urma, ca am fost sa mai ma vada ( nu mai fusesem din septembrie).
Acum trebuie sa gasesc medic pediatru mai aproape de casa (stau in Pantelimon).
Voi ati rezolvat si problema asta?
Multa sanatate si sa aveti grija de voi si de bebici.

I.Popa

Mergi la inceput