Dr. Nayel - CF 2 (12)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Florentina: La multi ani! pt. Patrick.
Sa fie sanatos si sa creasca mare, sa te bucuri de el si de Maya.
te pup.

I.Popa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Cristina, felicitari! Sa va traiasca, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii!!!
Mirela, vad ca te-ai decis sa vii duminica la dr; eu o sa vin in jur de 17:30 -18...tu??

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Martha cred ca merg in jur de 18:00,depinde si de sotul meu,sa fie liber.
Nayel nu ti-a spus o ora exacta,nu?



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Nu, nu mi-a zis, dupa amiaza imi zice de obicei dupa ora 5

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Fetelor,diseara merg la eco!Sper sa fie totul bine!Sa-mi tineti pumnii!
Va pe toate si va doresc o duminica placuta,nu ca a mea plina de stres!



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Mirela tinem pumnii la fata! o sa fie bine!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Am fost si noi azi la control si sunt un pic suparici, se pare ca baiatul meu nu vrea sa se intoarca , dr a zis ca intra cu fundul in UE.
DPN meu a ajuns dupa masuratori pe 21 februarie si peste doua sapt merg sa vedem daca s-a intors daca nu imi face cezariana .
Am facut si analizele si mi-a spus ca trombocitele sunt la limita ,mi-a dat sa iau FE si Ca+vit C.
Mirela si Martha va asteptam cu vesti bune de la control.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna fetelor!
Raluca22: Eu am DPN= 22 febr. La mine bebe a fost bine situat. Insa la 34 de sapt. cand am fost la control se mutase transversal. Eu ma mai duc pe 6 febr. sa vedem cum mai este, si tot atunci o sa ma programeze pt. cezariana chiar daca se intoarce ( la mine este a doua sarcina, prima fiind tot cezariana).
Asa ca s-ar putea sa ne vedem ori la spital ori la pe la cabinet.
S-a uitat pe analize acum? Mie nu mi-a zis sa le fac, dar marti ma duc sa le fac si eu , ca sa nu am probleme. Cand ma duc la el pe 6 febr. sa i le arat. Ce ti-a mai zis referitor la nastere?
Ai aflat cumva cand mai este de garda? ma intereseaza ca sigur operatia o sa o programeze intr0o zi cand este de garda.
Celelalte fete care ati fost azi la control, ce vesti ne dati?
Va pup si multa sanatate la toate!

I.Popa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Dimalexia s-a uitat pe analize ,mie imi spusese ca abia dupa controlul asta sa fac analizele dar m-am dus cu ele facute si cred ca a fost m-ai bine.Nu mi-a zis nimic referitor la nastere peste doua sapt ma duc la control sa vad daca se intoarce dar mi-a zis ca nu crede sa se mai intoarca si atunci o sa ma programeze la cezariana.Nu stia cand este de garda mi-a spus sa-l sun.Trimite-mi si mi-e te rog un pm cam cati bani te pregatesti sa dai pt cezarina si la cine.


36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

Acum imi dau seama ca suntem cateva mamici de februarie la Nayel.
Deja astazi puteati face meeting la spital
Sa vedem ce au facut si Martha si Mirela (Mirela, ti-am tinut pumnii!)
Raluca, tu nu ai luat vitamine pana acum? Da' Nayel ce a zis de pozitia bebelusului?? La mine la 32 de saptamani nu se intorsese si am citit ca inca ar mai avea timp. SI...tzup, la 36 cand am fost la control, era cu capsorul jos.

Nu stiu daca a ajutat la ceva, sau nu, dar eu l-am rugat taaaare mult pe bebe sa se intoarca, i-am spus povesti, i-am explicat ca mi-e frica de operatie, am stat cu picioarele pe pereti(la modul cel mai serios, stateam pe spate cu o perna sub funduletz, si cu piciarele cam la 40 cm deasupra solului cam 10 min pe zi), am facut multa miscare, si pana la urma s-a intors.

Eu inca nu m-am obisnuit cu ideea ca de maine stau acasa.
noroc ca am cumparat ceva hainutze, am mai si primit unele, si maine am de spalat si calcat.
Poate imi fac chiar si bagajul pentru spital.Teoretic mai avem 2 saptamani, MOOOAMA, si apoi vine minunea mica!
Dimalexia, te rog eu mult, pune la semnatura cate sapt. ai,



Shine 37

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput