Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Alma, am primit, multumesc.

O sa pun atunci banii prin banca, dar nu stiu daca azi mai apuc, luni insa sigur.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagheera1975 spune:

neatza. am intrat si eu pe fuga sa iau o gura de cafea. bebe e bolnavioor rau. aseara am chemat salvarea. i s-au blocat caile respiratorii de la secretiile din nasuc si mi-a urlat vreo 2 ore intr-una pana cand a inceput sa se sufoce. am avut noroc ca a vomat dar nu pot sa va spun in ce hal am fost de spaima sau cum sunt acum. e foarte scartait abia respira de la mucisori, si eu sunt la fel de altfel, dar mergem inainte. am tars o mare sperioetura seara, sunt nedormita asa ca pls scuze ca nu am dat semne de viata. va pup si sanatate multa. incerc sa mai revin daca ma lasa bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Bagheera, ce bine ca s-a rezolvat. Si eu as fi atat de speriata, daca s-ar intampla asa ceva....
Aveti grija de voi si insanatosire grabnica bb-ului.
Pupam

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Cica sa forumez si eu un pic pe aici...

Vad k nu a facut nimeni cafeaua. Se vede k nu mai e Brenda pe aici... intram toti la decofeinizare!

Yagmur, ma bucur mult k sinteti mai bine si k ati si dormit un pic. Oboseala duce ma multe kestii neplacute. Siiii...tocmai am auzit de la o prietena k afara e super frig si super vint. Si tu iesi cu bebe Luca pe vremea asta? Aoleu... ai grija sa nu va imbolnaviti! Mercic pt galerie... O sa iti zic luni despre tratament.

Alma, suna super vacanta ta k tot ziceai k te duci de Revelion. O sa iti placa cu avionul. Eu ADOR sa zbor cu avionul. Si dak imi zici cu ce companie zbori iti zic si ce iti dau in meniu si la ce sa te astepti. Oricum, tot ai nostri (Tarom) sint cei mai tari! ...asta fiind o parere obiectiva, pe bune.

Alex, distractie placuta si sa iti traiasca "mindrutza" si La Multi Ani.

Alice, offff...speram sa te simti si tu bine in mini vacanta asta pe care o ai ...si sa te odihnesti, sa ne si vedem ...Si tu, cind colo, te tii de raceli si febra. Ai grija de tine iubitzica si ai grija de puiutzul mic. Sper in astea doua zile sa te pui pe picioare si sa iti fie mai bine. Off...ce "noroc" ai avut si tu tocmai in vacanta asta!

Sincer, de abia astept sa treaca vremea asta pt k e asa inselatoare... Atitea boli, raceli... Ba e soare, ba e vint...Nici nu mai stii cum sa te imbraci cind pleci de acasa.

Am sa ii trimit un sms lui Miha sa ne mai dea inca o data detaliile ...de data asta corecte.

Gabi, pe tine si pe cei doi pitici, care imi tin mie companie seara si nu vor sa mearga la nani!

Ril, e dat la disparuti...

Restul lumii...unde sinteti? Nu ne mai iubiti? Nu ne mai bagati in seama?

pup pe toata lumea,


Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mda.........
Se pare ca am ajuns la niste concluzii mai devreme decit speram.
Am avut un moment in care mi-am dorit intens sa ma gindesc la mine si la viata mea,la cum sint eu,la cum gindesc,la tot ce inseamna eu.
Dificila treaba,mai ales cind esti genul autocritic.
Am inteles insa din primele zile un lucru foarte important pentru mine,un lucru pe care l-am stiut intotdeauna,dar pe care acum l-am aprofundat: nu pot si nu voi putea sta vreodata departe de contactul cu oamenii.
Mai ales cind oamenii aceia imi sint dragi.
Si,da,voi toti imi sinteti dragi si va multumesc pentru toate gindurile frumoase si pentru ca v-am cunoscut.
O prima si singura concluzie m-a facut sa renunt la decizia mea de a judeca lucrurile departe de voi:nu ma voi schimba niciodata.
Eu sint eu,cu bune,cu rele,asa cum pot fi eu.Nu voi renunta niciodata sa fiu sincera,pentru ca as simti ca ma mint pe mine in primul rind,nu voi inceta vreodata sa spun ce gindesc,cred ca este cel mai corect intr-o relatie cu oamenii.E adevarat ca uneori adevarul doare,dar si eu,la rindul meu,sint dispusa sa primesc adevarurile spuse de altii,chiar daca unele chiar dor.
Insa in viata mea nu am acceptat minciuna,prin urmare,nu pot fi ascunsa sau mincinoasa.
Cei care vor avea rabdare sa ma cunoasca,sa ma inteleaga,sa fie alaturi de mine,vor cistiga in mine un mare si adevarat prieten.Ceilalti,vor fi cei care poate nu meritau un prieten.
Asadar,bine v-am regasit,dragi prieteni si va rog acum pentru totdeauna de acum incolo,sa-mi iertati aciditatea pe care v-o servesc citeodata,sa-mi iertati ironia,sa-mi iertati critica,si sa intelegeti ca dincolo de toate astea este o piatra rara: sinceritatea.

Pai,haideti la cafea,oameni buni!
S-avem o zi buna!


BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, ma bucur ca ti-ai revenit!!!
Bagheera, multa-multa sanatate!
Marce, nu stiu cat de rece poate fi la voi... aici e soare cat incape si e o caldura de primavara:)
Alex, la multi ani "mandrei" si distractie placuta

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

URA!URA!URA! Bine ai revenit Brenda! Si ai dreptate.. lumea trebuie sa te accepte asa cum esti. Si eu prefer sa fiu sincera, desi m-am lovit de multa lume care nu apreciaza acest lucru. Cine ma iubeste, ma iubeste asa cum sint, si cu bune, si cu rele... Nodody's perfect!!!!
Pupici
Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cati l-a externat astazi pe Raducu si au plecat spre casa.
Era trista ca nu maninca si nu bea nimic Raducu,dar eu am incercat s-o fac sa inteleaga ca e firesc,ce dureri o avea micutul,numai el stie.
Eu sper sa fie bine,ca tare-s innebunita dupa copilasul asta,nu mai pot de dragul lui.....

Yagmur,imi pare rau de Luca,de cite ori citesc,imi amintesc prin ce am trecut si eu pina la 3 luni jumate,era visul vietii mele sa ajung sa dorm o noapte,ca nici ziua nu puteam.Dar dupa 3 luni jumate,am avut cel mai cuminte bebelus din lume.Compenseaza acum.....

Bagheera,ai grija cu Mark,e periculos cu mucisorii astia,mi se pare mie,sau poti deja la virsta lui sa-i pui anumite picaturi?

Marce,cum stai cu scurgerile?

Ril,unde ai disparut>?O conduci pe Cati la Galati?

Alex,La multi ani pentru cine trebuie! Ce suprise ai pregatit?

Alma,drum bun si vacanta cit mai placuta.Asteptam impresiile.

Ameera,Yana(care nu mai vrea sa vie deloc pe aici),Danim(oare ce mai face?),Gabi,Miha,va pup si pe voi!

Acestea fiind zise,ma duc sa fac o salatzica de boeuf,ca maine am musafiri.....

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Brenda, io tot intreb nar nu zice nimeni nik: ce are baiatul lui Cati? Oricum sper sa se refaca repede acasa.
Cat despre nopti nedormite: 2 ani jumate cu Lili... e drept, nu de colici, dar totusi era obositor... Am dormit o singura noapte cand avea vreo 14-15 luni, a doua zi am facut mastita ca n-a supt o noapte intreaga...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Am terminat salata,am terminat piftia,ca nu ne-am saturat la Craciun si am mai facut una acum,am bagat si niste varza la cuptor,maine mai am citeva de facut si gata.....

Si....stiti povestea cu ala care si-a luat camera de filmat si se filma singur de dragul camerei? Asa fac io cu digitalu' asta,am pozat toate mincaricile pe care le-am facut.....va arat io meniu' maine,sau poimaine,sa salivati din plin si sa vedeti ca-s buna de maritat.....poate imi faceti o lipeala,ceva.....

Noapte buna,copii!

BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput