Clipe din trairile sufletelor noastre...(14)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Yagmur, sa ai o noapte usoara!
Bucuresteni, daca organizati vreun miting ca Brenda sa vina inapoi, puteti conta pe noi, chiar daca numai virtul, dar noi va sustinem!
BRENDA, TE ASTEPTAM!!!!
Marce, cum esti?

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Yagmur ti-am zis ca ceva trebuie sa functioneze. Sper din tot sufletul si ma rog sa mearga de fiecare data.
Marce, DA, chiar ma intereseaza ce faci si ce ti se intampla, si mi se pare normal sa fie asa, ce daca sunt barbat si nu stiu cum e treaba cu "ruptul apei". Si nu trebuie sa te autoicenzurezi si sa te controlez, credeam ca asta e destul de clar, si cum si ai de dus ca m-ai plictisi? Ia sa vezi
Am intrat pe aci pe forum ca maine am sa trag chiulul si probabil si in week-end, dar am motiv intemeiat.

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Gabi, sint ok. Noroc k nu ma panichez kiar asa tare de fiecare data cind ma pune pe ginduri ceva. Adik...ma sperii pe moment, pe urma mai stau un pic, ma gindesc, analizez, vad cum ma simt si ...in final, imi zic "hai k nu e nimic ...nu te panica". Merge...

Eu acum am o mie de nervi ...imi vine sa string pe cineva de git! Si cred k pe dr meu o sa cada asta. M-a trimis dr ginecolog la Medsana sa imi fac analize de secretie, acum o sapt. (nu din cauza a ce s-a intimplat ieri...era o kestie de mai demult...). Ma rog... ma duc acolo... las 1,3 mil lei pt un examen de secretie+analiza microscopica a secretiei. Asta seara am fost sa iau rezultatul...
M-am dus bou...m-am intors vaca! Mi-au dat un buletinash mic ...pe care scrie k am candida (ceea ce banuiam, pt k inainte imi daduse dr sa iau antibiotice ...era si logic k o sa apara si candida, nu?) si pe analiza microscopica... o insiruire de elemente de exprimare evaziva... k dehhhh...la banii aia, nu au putut identifica exact "ce" este acolo...doar k "este ceva". Adik scrie ceva de genul " bacili gram pozitivi rari"..."cocobacili variabili frecventi"...etc . Mahhhhh...la banii astia era greu sa faca niste culturi si sa ii identifice dupa nume?
Ce sa mai... ma duc luni la dr cu kef de si de ...k parca vad k iar imi da antibiotic pt ..."ceva". Si dak imi da antibiotic ...nu mai scap de candida in veci ..
Si nu de alta...dar mai am doar o luna pina se joaca "finala" si as vrea sa fiu ok k sa nu am probleme dupa aia cu vreo infectie.
Uffffffffffffffff.......
Gata! Ma duc la

Aaaaa... am uitat ...miine intru oficial in sapt 35!
Ia sa imi fac si putina galerie...sa ma mai incurajez singura:


Va si ne vdm la noapte ...

Marce 34+

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">POOOOOZEEEEE 2005-2006


Vine bebelina mea, "nu-stiu-cum,k m-am razgindit"-Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Buna seara!

Yagmur, ma bucur mult ca Luca s-a linistit si ca te simti si tu mai bine... stiu ce greu e sa faci fata caderilor astea nervoase.

Marce, imi pare bine ca esti ok. Si eu am patit-o cu astia de la Medsana, cand m-am dus cu rezultatele analizelor la dr. mi-a spus ca nu imi facusera toate analizele (sau nu trecusera toate rezultatele), desi erau platite toate. Urma sa ma duc sa le repet, sau recuperez si celelalte rezultate, dar n-am mai apucat, ca s-a hotarat Sara sa apara.

Eu astept inca instructiuni in legatura cu banii pentru Miha...

Sunt asa de obosita... Azi cred ca o sa las balta totul si o sa ma culc devreme... adica pe la 1 . Noapte buna!

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Na ca bantui si eu pe aici. Am avut o idee nastrusnica, ptr ca maine e ziua "ei" si cei care stiu, stiu si gata. De asta sunt pe aici, asa pe furis.
Marce pe YM nu pot intra decat ori Explorer ori YM. Clar paienjenii aia sunt de vina, ca anti-spywar-ul o fi sters el ceva acolo dar a facut curat de tot. Asa ca va trebui in final, cand nu ma mai tin nervii cu netul asa, sa salvez tot si sa instalez windows-ul din nou. Si jur ca nu pe site-uri rusinoase am umblat.
Asta fiind buba rog si eu pe Miha sau pe cine vorbeste cu ea pe mess, sa dea si la mine un rezultat sa pun si eu banii, cum am mai zis, ceva la dom-soara de la BCR Arad dadu eroare si numa valuta vroia.
Marce, nu vreau sa sperii burticu` da cand si de ce luasi antibiotice in sarcina? Si candida de cand o ai? Sper din tot sufletul ca de curand, nicidecum prin primul trimestru, cand nu-i a buna.
Si eu ma duc la nani, ca am locul cald rezervat in pat. Ii doresc la Yagmur si la Bebe Luca o noapte linistita.
burticutza si urez o noapte buna la toata gasca!

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Asa am patit-o si eu cu banii pentru Miha ieri... am transferat online si mi-au venit banii inapoi. Am repetat tranzactia si vad ca mi-au luat-o. Cand apare pe mess, o s-o intreb daca i-au intrat. O fi fost vreo defectiune de-a lor.

Ameera, vrei sa-i trimiti banii in cont, mandat postal sau sa te intalnesti cu ea? Ca-ti pot da eu datele.

Alex, La multi ani "ei", multe clipe fericite impreuna si ai grija cum o rasfeti weekendul asta!

Marce, cu analizele de laborator sunt si eu patita, tot niste termeni vagi prin buletinele de analiza, iar doctorul da tratamentul dupa ureche, de ne mai miram de ce se cronicizeaza unele boli sau nu mai scapam de ele in veci.

Yagmur, nu te lasa coplesita, mai e un pic si-o scoateti la liman, tu si Luca, probabil ii ia ceva mai mult timp sa se adapteze "exteriorului".

Nu e un secret destinatia mea, e prima data cand calatoresc cu avionul si am emotii, sper sa ma intorc cu bine si sa va povestesc ce-am vazut si ce-am facut prin Franta.

Daca nu mai reusesc sa intru, va pup pentru o saptamana si sper ca gasca sa se reintregeasca in curand!

_
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Multam, multam, multam de urari si incurajari. AM DORMIT!!!!!
Ma simt atat de bine... afara este primavara, si acuma, desi toata lumea ma cearta ca nu am voie sa car nimica, o sa ies afara cu Luca (in bratze) ptr ca trebuie sa ajung la notar sa fac procura tatei ptr livret de familie. El alearga in Buc sa-mi obtina banii ptr bonus nastere primarie. Cred ca voi putea urca pe scari cu Luchitza in brate... daca vad ca nu pot, opresc pe cineva pe strada sa ma ajute..
Alma, vacantza placuta in Frantza.
Marce, ai grija de tine si uite galeria... . Sa-mi spui si mie ce ti-a recomandat ptr candida. Cred ca si eu m-am pricopsit dupa cate antibiotice mi-au dat in spital.
Alex, un weekend cat mai frumos si plin de iubire.
Gabi, maine sa inoti si pentru mine...
Ameera, merci de incurajari. Starile astea mai vin ele, dar noroc ca nu tin mult la mine.
Eu inca nu am ajuns la BCR, dar sa-mi spuneti si mie daca contul este bun sau nu. Nu stiu daca ajung azi dar saptamana viitoare cu sigurantza.
Si ma alatur voua daca va adunati sa la meeting pentru Brenda.
, Brenda, imi lipsesti. Ai mare grija de tine!

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Alma, iti doresc drum bun, sper sa te simti foarte bine!


Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Neatza!

Alma, drum bun si vacanta frumoasa!
Cu banii pentru Miha, orice varianta e ok - cont, mandat, intalnire, numai sa-mi spuna si mie cineva ceva.

Yagmur, ma bucur ca te simti bine. Tine-o tot asa.

Si mie mi s-a facut dor de Brenda...

Va pup, o zi buna.

Ameera si Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ameera, ti-am trimis PM cu datele! Multumesc pentru urari, sper sa ma simt bine...

_
Poze noi

Mergi la inceput