Mamici de ianuarie-februarie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadiutapm spune:

Lilisor, saru'mainile pt colind, ai talent draguta nu mai putem comenta, ,
Aelita vad ca nu ai nici un stres, incerc sa invat si eu cate ceva din echilibrul si calmul tau

noi am fost cuminti si a venit mosu' a pus cadoul sub brad dar nu ne-a dat voie sa-l deschidem pana maine dimineata, mai asteptam,

fetelor de Adinush mai stiti ceva era si ea pe ultima suta de metri si nu am mai vazut-o postand pe aici.

sa aveti un ajun fericit si un Craciun de vis

va pupam, dar mai scriem si maine

nadiutapm 32+

burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacarm2002 spune:

CRACIUN FERICIT!
Romaria, sa iti traiasca papusica! Ce mai personalitate are!
Felicitari si curaj proaspetelor mamici! (ca mie mi-a cam pierit)
Nu imi explic de ce, dar parca mi-ar placea sa ne petrecem sarbatorile acasa, alaturi de cei dragi, si sa nastem in 2007!
Din cate stiu insa, pt voi, sraluca, Catalina e putin probabil!
pt cele care sunteti programate sapt aceasta.
Astept cu nerabdare vesti de la cele care sunt internate: Marybell, katerina (totusi sper sa nasti in 2007).

lilisor, sa ne traiesti, draga noastra poeta!

aelita, liuda, va rog sa nu nasteti anul acesta! (sa mai prind si eu un pic curaj)


Mihaela 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Amaya, LA MULTI ANI!!!!! Ce frumos...ca te-ai nascut de Craciun!!

Adinush, chiar mama pe unde esti...oricum nu cred ca a nascut ca a promis ca da un semn imediat...

Romaria, Rihanna este o fetita superba!!

Aelita, si eu cred ca daca e sa inceapa contractiile de nastere sunt ritmice si puternice..deci nu ai cum sa nu iti dai seama!

Alinatxa, ce burta fato?? Cum sa-ti coboare burta acu? Stai pe loc ca nastem in februarie nu acum!!!!

Liuda, sa vezi tu daca nu nasti tu la termen..asa am io o presimtire

Lilisor, ce mai....m-ai dat gata!! Fara cuvinte!! Uite o de la mine si un

Marina, mergi la epilat cu ceara ca nu se intampla nimic!

Noi azi (adik luni ca e trecut de miezul noptii) am implinit 33 de saptamani!!



Aventura 33+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TERBITZA spune:

Spiritul Craciunului sa va aduca sub brad sanatate, impliniri si...bebelushi sanatoshi si mancaciosi!

Noi suntem bine, bebelusha avea la 34 saptamani 2.300 kg si avem contractii din ce in ce mai des.

Astazi am incheiat 35 saptamani .

Chiar daca nu scriu prea des, sunt tot timpul cu ochii pe voi!

Felicitari proaspetelor mamici, refacere rapida si multa multa sanatate!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Ylilimic, te tii de plugushoare, ai? Nu-mi mai aminti fato de utza-utza, ca dupa ce ca ma doare pielea de pe burta de intinsa ce e (asta cand nu ma mananca) asta imi mai lipseste sa-mi amintesc!

Helenutza, numa' sa scap eu de burdihan, sa vezi ce supermamica ma fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaN spune:

Hai ma Alinuta, am citit in capitului trecut... acum incepi tu cu griji fara temei? :)) normal ca burta isi schimba forma in ultimul semestru...si mai ales daca mama ta a facut o observatie corecta si burtica ta chiar a "procesat" un lightening and engagement cum zic americanii :))) e okay...sarcina ta isi urmeaza cursul. Daca cauti un pic pe net in materialele de specialitate o sa vezi ca ceea ce-ti spun eu acum e adevarat...nu-i regula ca la 2 saptamani de la angajarea fatului in pelvis sa nasti! la mamici care au mai nascut anterior asta se poate intampla chiar in momentul inceperii travalului, la primigravide angajarea pelviana poate precede nasterii in 2-4 saptamani...tu ai aproape 33 de saptamni de sarcina ceea ce te tine in program! stai linista corpul tau stie ce face...esti pe calea cea buna.

te pup...pupa baiatul cu ochii albastrii si cu codita stufoasa pentru mine daca-l vede Pepsi a mea se indragosteste lulea...asa castrata cum este!

ioana
34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

CRACIUN FERICIT!!! Sa va aduca Mosul multa sanatate, fericire si sa aveti parte de nasteri usoare si bebei sanatosi!

Aelita, Aventura, va multumesc din suflet pentru urari! Va doresc un Craciun binecuvantat!

Oana 33+ si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Comorile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Neata fetelor, sa va dea Dumnezeu tot ceea ce este mai bun de Craciun si nu numai, liniste in case si in suflet si pe cine vreti voi langa voi.

Noi ne-am trezit de nu stiu cate ori, bineineteles, de durere de toate alea, de pipi, de Mos. Acuma m-am asezat din nou in pat si aici voi petrece Craciunul cu exceptia mesei si a plimbarii pe care o planuiesc diseara si sper sa o si realizez.
Ma laudam zilele trecute ca nu am facut vergeturi. Ar fi trebuit sa adaug "pe unde pot vedea". Exact in partea de jos a burtii, acolo unde deunazi ma manca pielea de nu mai puteam, sunt plina. E, asta e, ce sa ii facem ... sa fie sanatoase. Trebuia sa am si eu ceva rani din razboiul asta ... Bine, nu am mai pus si vergeturile de pe creier ca alea sunt adanci ....

Hai va pup, inca o data mii de pupicei Alina, Lili si toate fetele care v-ati gandit la noi.
Pupici,

Cata 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

CRACIUN FERICIT!!!!!

Marina 36+ sau mai mult Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

La multi ani Amaya! Deci pe tine te-a adus Mosu'....foarte frumos!



Mihaela (34+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput