Mamici de ianuarie-februarie 2007 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

Ylilimic - tot respectu' esti tare....
aelito bine ca stai linistita.... te doare pe tine ... in cot!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 36 sapt fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Lili poezia este absolut superba.
Multumim frumos.

Craciun Fericit si sa fiti cuminti!

mami de Alexia Ioana
si Iulia Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-popy spune:

Lili, superba urarea....
Multumim!

PS ti-am scris un PM. (cand ai timp)

laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Buna suratelor, v-au lipsit paranoicii de serviciu? Aici sunt, cu burta in sus si respectiv acuma plina de piftie si cozonac, nu am mai avut rabdare. Au fost in vizita toti parintii, nepoata de 6 ani si doi amici si am zis ca dau pe spate. Dar acuma am frigiderul plin si de ce nu si sufletul ca am atatia oameni care ma iubesc si se intereseaza de soarta noastra. Acum mai astept doar sa intre stimatul sotz prin toaleta ca sa vina mosul si la el. A fost si bebelul vioi ca de dimineata nu prea a fost, cred ca a dormit bine dupa sf impartasanie. Si io pacatoasa, dai cu carnuri si piftie, ce sa fac ...

Va multumesc din suflet ca v-ati gandit la mine, Lili esti absolut extraordinara si mi-a facut o MARE placere sa te si aud cu ocazia asta. Am amici de o viata care nu ma suna sa ma intrebe de sanatate.

Va pup si va doresc liniste in suflete si bucurie multa, nadejde mare in Dumnezeu pentru ce va urma si sa fiti curajoase. Ceea ce imi doresc si mie.

Cata 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

Lili, m-ai dat gata! e f tare colindul tau! merci. acum ar trebui sa te rasplatim ca sa se face cu colindatorii. uite, de la mine 100x.
Cata, ai aparut!
aelita te asteptam sa deschizi si capitolul 47 ? oricum, merci pt 46.
pako a zis ce era mai important si anume ca sunteti bine!
romaria printesa ta e superba! sa fiti sanatoase!
Messa si eu am zis: buni parintii astia... sper ca al meu copil sa poata spune la fel.

CRACIUN FERICIT va doresc multa sanatate si voua si la bebeii pe care ii asteptati (la termen, daca se poate!).

32+

Craciun Fericit! Un An Nou cu sanatate si impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ivona1977 spune:

Bravo Lili! Multumim pentru urari! :)

Si noi am mancat deja, nu am mai rezistat, muream de foame...Si acum regret ca se bate mancarea cu bebe in burta...

Va pup, sarbatori fericite in continuare,

Ivona AMR 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fetelor! asta e , am mai mancat odata si ma duc sa-mi intind osul si burta. Nu am facut azi nimic semnificativ inafara faptului ca am luptat cu niste sacose si plase cam multe la numar, dar pana la urma am castigat batalia, cumintica cred ca nu am fost pentru ca nu prea am stat in pat, m-am tot foit toata ziua si nici treaba nu am facut si nici linistita nu am stat.
Maine e Craciunul si va urez inca odata tot ce va doriti, sa aveti parte sa o sarbatoare cat mai linistita alaturi de cei dragi.
Nu stiu cu ce o sa-mi ocup timpul si maine dar vreau cu toata inima sa stau in casa (cred ca ar fi primele 2 zile consecutive state acasa in toata sarcina asta). Sa vedem daca ajuta la ceva statul asta in casa, ca eu oricum ma foiesc toata ziua si nu am stare.
Mai o intrebare... am senzatia ca copilul e mai mare decat burta mea, ca uneori cand se foieste - ma doare, pielea e intinsa la maxim, chiar cand nu misca - tot simt ca burta e la limita... e normal asa?
gata nu mai vorbesc ca cred ca intru in paranoia (vedeti daca stau acasa... incep sa aiuresc) ma duc la nani, poate prind somnul mai devreme si nu nma mai trezesc noaptea.
pup fetele
si maine va rog toate la apel, sa nu stau sa mi frec creerul meu de gravida care si asa e prea solicitat ca sa-mi dau seama care peste noapte a plecat la spital...
Aelito o noapte buna tie, ca eu te vad cam la limita, sper sa nu o pui de Craciun, mananca, bea intai, fa-ti de cap si dupa ai timp sa nasti, oricum eu stiu ca tie ti-e lene sa nasti... asa ca las-o si tu dupa sarbatori...
Raluca lasa treaba- relaxeaza-te!!! maine e o zi mare!!!
Ylilimic, ... cu barbat, cu copil, cu casa, cu soacra, cu burta la gura, cu ce mai ai tu acolo - si tot ai timp de poezii... mama, jos palaria!!!
Daconst nu ne-a povestit cum a fost petrecerea de ziua ei, e secret!!! Asta e, lasa fata ca mai sant 5 zile si e ziua mea si la fel nu o sa-ti povestesc nimic....
pupici


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 36 sapt fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Lili, superba colinda...am salvat-o caci nu merita sa se piarda!

Alinatxa, dr mi-a zis ca burtica se lasa cam de la 36 sapt. Probabil s-a lasat putin si la tine dar nu e vorba de "lasatul" ala dinainte de nastere cand poti pune o palma sub sani pana sa ajungi la umflatura burtii.

Aelita, tu ne dai emotii...Burtica tare nu e semn ca nasti. Contractiile de nastere o sa le simti cu siguranta si o sa le recunosti...poate nu de la inceput dar cum trece timpul devin din ce in ce mai dureroase ca n-ai cum sa treci cu vederea.

Cine a deschis capitolul sau cine are chef (mie mi-e lene tre sa recunosc) sa o scoata pe crisotexa de la gravidute si s-o lase doar la listuta cu mamici si bebici.

Maine vom merge la soacra la masa si ma voi indopa cu bunatati si apoi ma voi plange de arsuri si alte alea (dar mai conteaza?...o data e Craciunul pe an...hihihi).

"Daca as fi Mos Craciun v-as aseza sub bradut: mii de zambete, milioane de dorinte indeplinite, iubire si fericire nemasurate, caldura sufleteasca, sanatate si noroc, dar cum nu sunt Mos Craciun, nu pot decat sa va doresc toate cele de mai sus voua si celor dragi voua.
Craciun fericit si La Multi Ani! "



Mihaela (33+) si Alexia- Maria26 august 2004

Utile pt burtici, viitoare mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady23 spune:

Sarbatori fericite la burticutze,nasteri usoare si bebei sanatosi!

mady23 38 cu Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Aoleuuu...io acum am vazut(am intrat cam rar ce-i drept in ultimul timp pe aici)cate mamicute avem in luna asta...Felicitari frumoaselor!Sa va traiasca bebicii, sa va inveseleasca intreaga viata!

Aelita,Helenutza, multumesc pentru incurajari...dar eu tot vreau sa stiu cat cantareste ca daca are peste 4kg parca as naste prin cezariana.Cum zice Liuda, mi se pare ca bb e mai are decat burta...am aceiasi senzatie pe care o descrie ea...mi-e sa nu-mi plesneasca burta la cat de intinsa e...

Mergi la inceput