Piticlonti de iulie - august 2004 (208)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

DARIA, saru' mana!Si spor la ordine!
Sa va zic cea mai misto faza- Matei nu ma lasa sa impodobesc bradul, accepta doar instalatia, cum pun un glob, cum se crizeaza sa-l dau jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta - suuuper tare faza, hihihi, ce ti e si cu nervile la cupiii astia.
Uite amandina mea de ieri:
www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=11336&st=340&gopid=285410&" target="_blank">amadina

sa va arat si cozonacii mei
www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=9650&st=20&gopid=285411&" target="_blank">baigli

Eu maine fac bradul, pe la vreo 6 pm, cand trimit poporu` la plimbare. Abia astept

Pupici la trupa si spor la treburi.


Daria & Giulia (2004 08 16) www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Craciun fericit si toate cele dragi sufletului sa va fie aproape,dragele mele!Sa aveti mese imbelsugata,cadouri multe,bucurii si mai multe si tot ce va doriti sa se indeplineasca!
La multi ani,Olivia,tot binele din lume!
Noi in prima zi de Craciun mergem la socri iar a doua zi vin ei la noi.As fi vrut sa fac mancare traditionala,insa poate nu le place si ca sa nu dau gres mi-am propus piept de rata cu portocale si somon cu spanac si smintina.dar pantru aperitive tot o sa incerc niste romanisme,asa ca sa m-a simt eu implinita ca e si craciunul meu doar.
ciuperci cu maioneza,rosii umplute cu vinete,o salata de carne de vita si una de boeuf.
noi bradul l-am impodobit de ieri,e tare frumusel,Ricardo al contempla neincetat.
Sub bradut sade Piki,cadoul partial de Craciun pentru mezin,un canar dulce foc si cintacios.Restul de cadouri bine pitite,pe Piki nu-l puteam tine trei zile in dulap,asa ca l-am pus sub brad deja,Ricardo l-a adoptat pe loc.Si Piki cinta si topaie neincetat,spre deliciul copilului.
Am terminat abia joi examenele,toate luate cu brio,insa pretul e cam baban.8 kile lipsa.Deh,la batrineti transpiri mai mult cind studiezi.
Am facut ieri si azi curatenie ca nu de alta dar asa mizerie in casa mea no fost niciodata.Si acu m-a duc sa calc mormanul de haine la fel de inalt ca Ricardo de altfel,care de saptamina trecuta are 1 m.Io totusi stau si m-a intreb,de unde o fi crescut baiatul meu asa de inalt,m-am uitat pe lista si la nastere era cel mai scund din tot clubul nostru.Sanatos sa fie si am meu si ai vostri,tre sa m-a obisnuiesc cu ideea ca n-o sa m-a doara gitul numai de la unul uitindu-ma in sus,mi-a dat Dumnezeu doi,ca sa-mi intepeneasca gitul de tot.
Va pup pe toate si macar in vacanta sa mai dau pe la voi ca in rest e de jale cu timpul meu liber.
numai de bine sa auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

liliana, noi facem craciunul linistiti acasa. tocmai ce-am scos cozoznacii de la cuptor si-am pus in loc sarmalele, maine fac o spuma de somon afumat si luni un ham la cuptor. in rest, am impachetat cadourile, ieri am facut luna in casa, asteptam cu drag mosul. Sarbatori fericite!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si de la mine pentru voi toate LA MULTI ANI, sa aveti sarbatori frumoase si linistite, cu masa imbelsugata si cadouri de la mosh si sanatate muuulta, ca-i mai buna decit toate !!
Am terminat si eu trebile culinare - ciorba, sarmalele, friptura, piftia (doo ture, ca nah, sintem multi in familion si vaz ca doar eu fusei trecuta pe lista la capitolul racituri ), cozonac am cumparat, ca sint total pe dinafara dupa cum stiti la prajituri si dulciuri, miine abia astept sa facem bradul si oleaca de curatenie si gata, poa sa vina Moshul linistit !!
Am citit din urma, am vazut si poze de copii cuminti si frumosi, pupici tuturor si in special Liei pui, sa treaca cucuiul !!
Andrea, sanatate multa si la fel si lui Matei de Roberta !
Olivia, !! Cred ca te-a bucurat cel mai mult din toate cadourile felicitarea baietilor tai !!
Liliana, petrecere frumoasa in Arizona !!
Dana-speel, felicitari pentru examene si multe pentru cuvintele frumoase si gindurile bune !!
Cristalina, , spor la pregatiri si pofta buna la rezultate !!
Daria, mmmm, ce fain arata amandinele acelea ! Pina sa pleci pe meleagurile Oliviei cu ele, baga un drum scurt si la Bucuresti si arunca si paici citeva !! Ca pina fac io, o sa treaca apa multa pe Dimbovita, hehehe !!
Mitzule, zile linistite pentru voi acolo, cu multa sanatate si odihna pentru tine !!
Andreea, petrecere frumoasa de Sarbatori si voua !!
Carmen, te trecushi si tu pe lista de musafiri ... bravos ! Vazut pozici de Ionu morcovit si apoi super fericit !! Si pupici si Ilincutzei !!
Si special thanks unei Doamne minunate pe care ma bucur din suflet ca am cunoscut-o - Floarea noastra galbena, Papa !!! Sa ramineti la fel de spirituala si plina de buna dispozitie ca si pina acum, sa fiti sanatoasa si sa va bucurati de amindoua minunile mici !!
LA MULTI ANI inca o data tuturor si sa ne auzim cu bine !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

am avut o seara tare frumoasa, am iesit intr-un parc intr-un orasel apropiat decorat cu zeci de luminite si casute mici cu tot soiul de scene inauntru. apoi au avut un concert cu muzica de craciun cantata de copii f talentati. am cam inghetat de frig dar a fost superb, baut ciocolata calda si-acum ne dezmortim. am vrut sa impartasesc cu voi momentul asa ca va invit la ceva poze (scuzati calitatea unora, dar blitzul prin sticla nu prea a facut mare lucru):
http://new.photos.yahoo.com/antandreea/album/576460762361294356/photo/294928804110717294/36

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

Craciun fericit!

In seara de Ajun sa va aduca Mos Craciun tot ce va doreste inima, multa sanatate si noroc puilor mici, fericire si armonie in casa, belsug si impliniri!

Craciun fericit!

cele mai frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna seara si de la noi....suntem la Pitesti...am niste emotii sa nu cumva sa nasc pe aici.

am vazut pozici cu Lia pui...e o scumpa in rochita alba...pupam sa treaca vanataile...of, of.

leeloo, spor la bucatareala....si la toate fetele care mai stau in bucatarie!

olivia, iti doresc si eu tot binele din lume si un calduros la multi ani!...ma ierti ca e cam intarziat

am vazut si poze cu un tzucurel tare harnic

vazut si burtica de cristalina...multi pupici...eu tot n-am reusit sa-mi pozez burtonul

daria, ti-am vazut baigli...de cand vroiam sa vad cum arata ca m-a zapacit bona cu cozonacul asta...tot incerca sa-mi explice ce vrea sa faca ea de sarbatori

am vrut sa mai vad si restul de pozici...iertare, nu ma lasa zgambiliciul...ma cheama sa coloram|colorez...recuperez eu

va urez si eu Sarbatori Fericite si un An Nou plin de realizari

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:


Craciun fericit. Fie ca ziua nasterii Mantuitorului sa va aduca fericire in case, pace in suflet, sanatate in trup si bani in banca.

La mine a venit mosul...am fost asa de rasfatata anul acesta...sotul mi-a cumparat azi doua tinute de ocazie, superbe si costisitoare.

Si bineinteles ca am primit o multime de cadouri de la prietenii de aici. Nici Adeluta nu a fost uitata. Un singur lucru mi-a lipsit....dar stiti deja ce, asa ca nu mai spus.

Liliana

Cele mai noi poze

Poze cu maimutica mea

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Craciun fericit! Sa va dea Dumnezeu tuturor un an mai bun! Va pupic cu drag pe toate!



Ianca Printesica si Super Mamica

Ianca Nasturica
Poze mai vechi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii

Dialoguri strumfesti



Mergi la inceput