Piticodromul de sept - oct 2005 (159)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

salutare

chiar daca nu sunt pe lista lui kid[ala cu dinti] -ca sa vezi ce riscuri ti-ai asumat kid cand ai facut-o [tot ala cu dinti], am sa va mai povestesc de noi, asa, inainte de Craciun, pentru ca azi plecam la Miercurea Ciuc

ca sa o iau in ordine cronologica, am fost la teatru cu MAria; au schimbat spectacolul, nu s-a mai jucat Baloane colorate ci Greierele si Furnica da asta e mai putin important; spectacolul a fost ca o serbare la gradinita (mai profesional, da vreau sa zic de atmosfera si cum s-a intamplat) iar prestatia copiilor a fost parte integranta; MAria a stat nedezlipita de pe scena si s-a uitat cu uimire la tot ce s-a intamplat 40 de minute fara sa-i trebuie mama tata sau altceva; asa ca am hotarat ca o sa o duc in fiecare luna ca sigur nu o deranjeaza daca e acelasi spectacol-la inceput cel putin; si mie mi-a placut la nebunie atmosfera; si erau si copilasi mult mai mici ca MAria, beblusi in toata regula

am avut si serbarea de Craciun pentru copii la serviciu si MAria a fost vedeta cu inca un baietel de varsta ei s-au jucat si s-au amuzat fara sa fie intimidati de cele 30 de persoane prezente; s-au tavalit pe jos, au chiuit si s-au batut pe jucarii evident;la mosu nu i-a placut deloc, nici chiar cand a stat cu mami

noi am facut bradul de 2 saptamani deja ca sa ne bucuram de el; MAria a inceput prin a inghiti beculetele de la instalatie, drept pt care am dat-o jos; asa ca nu a mai fost asa interesat; mai trage din el un glob doua (de staniol puse strategic jos) da in rest nu e impresionata de el; l-am ales micut (cat mine) ca sa nu intimideze pe nimeni; astept sa vad cum va face la cel de la socri care va fi intr-adevar imens si acoperit de globuri

pentru pregatirile de Craciun, va anunt oficial ca am reusit sa spal perdelele dupa 2 ani :); si am mai pus ordine prin lucruri in casa; vreau sa termin operatiunea asta dupa Craciun insa (la mine e o intreaga decizie strategica chestia cu re-aranjatul lucrurilor; acum m-am hotarat la un sistem de sortare pe cutii); i-am invitat pe ai mei la noi pt schimbul de cadouri si am prestat placinta cu branza si friptura cu piure -daca se pune; si m-am ales cu 2 degete arse la cuptor ca sa vedeti ce mare gospodina sunt

si tin neparat sa va zic ca eu nu am un sistem de sortare a rufelor pt spalare; 7 categorii? sunt de-a dreptul complexata; eu le pun de-a valma pe considerentul dc e colorat si a fost spalat de 10 ori, sigur nu se va decide sa lase culoare acum; si de obicei nu se decid

cred ca ma opresc aici ca deja cred ca nu mai urmareste nimeni postul asta

vreau sa spun doar CRACIUN FERICIT SI NUMAI BUCURII IN NOUL AN si ne revedem online dupa Craciun



Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Buna dimineata!
Noi de doua zile luam cate o cazatura in fata pe zi. Miercuri a cazut in marginea de la dulap (era deschis) si a picat exact cu nasul. Si-a facut o crestatura destul de urata, am fost cu ea sa vedem daca e nevoie sa o coasem si au zis ca nu. Sper doar sa nu-i ramana semn. Iar ieri a cazut in fata si are tot obrazul julit.
Sper sa nu cada si cu mine ca tot nu stie sa puna mana jos cand cade.


Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

vreau doar sa remarc lipsa mea totala de talent in formatarea urarilor; dar ma straduiesc sa invat de la cei mai buni; si asa am ajuns eu sa vorbesc pe forum de una singura

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

Cristina, Ioana, cum a fost la serbare la gradi?

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

nicole, nu cred sa ii ramana semn; si MAria a cazut intr-o margine de dulap si s-a lovit destul de rau; inca nu s-a dus complet semnul dupa 2 luni cred, insa mai e putin de tot si cred ca trece

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

sarmisa, oau Mayanna chiar ti-a rupt dintele? si eu mai primesc cate un cap in gat sau in plex de la fi-mea da nu a reusit inca sa-mi rupa nimic din fericire :)
vreau sa spun ca descrii foarte exact sentimentele pe care le am si eu pt Maria; m-ai emotionat

si mi-am adus aminte: multumim ioanei ca a postat pozele de la intalnirea Mirunei cu MAria si multumim tuturor pentru aprecierile voastre

si o sugestie de emoticon pt jadi, in locul celui vechi, acum ca a devenit asa sensibila in sarcina:

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Ramona, a fost frumos.
Mai mult o intalnire intre parinti si copii.

Anca si Miruna au dansat, au mancat, s-au jucat cu jucariile pe care le stiau.(serbarea a fost la cresa).
Anca dansa cu un snitel in mana, si Mirunica cu mainile pe sus.
Au primit si cadouri de la MC. Ancutei dintre toate cadourile primite i-au placut bomboanele de ciocolata.

O sa revenim si cu poze, cand le-om descarca.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Fetele, am intrat sa va urez Craciun fericit !
Maine plecam in Belgia, asa ca la intoarcere o sa pun din nou poze cu ´verisorii´.
Pupici la mame si pitici.

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaN spune:

Si eu va doresc un Craciun fericit alaturi de cei dragi si un an nou cat mai bun! Pentru piticii nostrii sa vina Mosul incarcat cu multa sanatate si bucurie!

Raluca si bursicutza Catalina (3 oct 2005)
Craciun fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Ma intorc si eu la forum sa va spun ca inca nu am murit dar nici mult nu mai aveam.Va spusesem ca i-am facut analizele lui Iaris, au iesit foarte prost, nr de leucocite si VSH foarte mare ,in fine,dupa o noapte de cosmar in care dr Alina m-a lamurit cum sta treaba si dupa ce dr mea m-a lamurit si ea o tura,m-am mai linistit.Am luat un antibiotic mai tare ca, se pare ,un microb s-a cantonat undeva in organism si nu vrea sa plece.Dr mea zice ca gatul e de vina, eu nu mai stiu ce sa zic,Aseara am terminat o saptamana de antibiotic si acum ma rog sa nu mai raceasca, sa pot sa-i fac analizele din nou si sa ma linistesc...sau....Doamne fereste ...sa o iau de la capat.iaris acum mananca, dar e drept ca ia Pikovit si fier,mi-e frica sa ma gandesc ce va fi dsupa ce termina si aceste vitamine.El e vesel nevoie mare, dar eu,ca orice mama paranoica il vad palid si mi-e frica pt rezultatele din ianuarie.Eu m-am pricopsit cu un rosu in gat de la Iaris si nu mai scap.Acum ne pregatim de sarbatori, am facut bradul de ceva vreme, pe la inceputul lunii dar l-am urcat sus ca Iaris e in stare sa manance toate bomboanele de pe el.A durat 6 ore pana sa-l terminam de impodobit, ca a tras de el si l-a scuturat pana s-a plictisit.Si acum se urca pe coltar si mai trage un pic,dar se uita sa vada daca il vad.
Pt anul care vine nu-mi doresc decat sa fim sanatosi,am realizat ca daca suntem sanatosi,restul e floare la ureche.
Si va mai spun, daca aveti indoieli atunci cand copilul nu mananca, faceti niste analize, eu nu mai cred in mofturi la masa,nu acum cand am trecut prin atatea.
Va pup si promit sa intru sa va urez si eu cate ceva de Craciun, ca tot stam acasa si PC-ul e deschis doar pe DC


Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

Mergi la inceput