Montignac : ce am mancat azi (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

Craciun fericit tuturor fetelor din zona Montignac!
Sa fiti sanatoase si fericite!
Sa de Domnul ca sarbatorile astea sa treaca fara prea multe abateri de la reguli....eu mi-am facut de Craciun Papa Montignac: Ciorba de burta, sarmale, salata de cruditati cu maioneza si fripturica de porc+ platourile de rigoare. Dulce...nik( sotul meu si-a cumprat prajituri si cozonac )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Teo, de ce nu ai incercat un dulce adaptat la Monty? Eu, ca sa fie raul mai mic, le-am facut pe toate trei pajiturile/torturile cu fructoza in loc de zahar, iar doar una are putina faina (care se putea pune din cea de soia).

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

http://new.photos.yahoo.com/teodraghici/photo/294928804113423758/1

http://new.photos.yahoo.com/teodraghici/photo/294928804113419056/0

Si inca 2 poze facute chiar astazi...la 75kg....pt ca m-au intrebat fetele mai demult de poze.
Pai laura nush ce sa-ti raspund...eu cand ma uit la poze cum eram si cum sunt acum cu 35 de kg mai putin nu-mi prea vine a ma uita la ceva dulce...d-apoi sa mai si mananc!
Am ceva cioco 75% cacao...e suficient!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Teo, imi pare rau ca nu pot vedea pozele...Ai mare dreptate, ai avut si ai mare vointa. Parca te vad la vara cu vreo 55 kg...

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

sALUTARE TUTUROR!
Sper ca ati petrectu bine de Craciun

va pup pe toate si sa ne auzim cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Sarbatori Fericite tuturor, cu multa rabdare si putere, cat mai putin kg in plus de sarbatori, si cat mai multe in minus dupa!!!

Teo felicitarile mele, doua ipostaza clar diferite Bravo!!! Mentinere usoara!!!

Eu nu am tinut Monti acum, insa ... inca stagnez, doamne ajuta sa nu ies cat un porc dupa aceste sarbatori...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Te asteptam cu rezultate bune corbioana.
Sarbatori frumoase tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Va doresc si eu un an nou mai bun si plin de bucurii!
Bineinteles, un revelion fara abateri .
Eu vorbesc, care am mancat de sarbatorile astea tot felul de interzise. Am fost de Craciun la socrii si n-am avut mancare Monti si nici timp sa-mi fac eu ceva. In plus, imi era groaza sa intru in bucatarie din cauza ca ei n-au apa calda. Imi inghetau mainile. Si nici n-avea cine sa stea cu Teodor ca toata lumea facea ceva si el se tot ducea la sobe. Trebuia sa stai cu ochii pe el.
Asa mi se intampla de fiecare data cand merg acolo. Mi-e tare greu sa tin Monti, mai ales iarna. Vara mananc repede niste branza cu rosii si imi trece foamea. Asta e.
Probabil ca o sa mai mananc si de revelion. Din pacate , n-am vointa lui Teo. Deja greutatea din tabel, nu mai e de actualitate. Nici nu ma mai urc pe cantar vreo 2 saptamani. Dar macar mi-am facut poftele. Recunosc ca sunt o pofticioasa. Ce e bine, e ca pot reveni la Monti fara nici o problema. Deja a devenit un mod de viata.

Va pup si va doresc un revelion frumos!

Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Buna dimineata!

Ma primiti si pe mine? Tin Monty de vreo 3 zile, deja am slabit vreo 6-700g, sper sa mai dau jos zilele astea desi de-abia ma abtin sa nu gust din bunatatile de prin casa. Poate ma trece si pe mine cineva in tabel: inaltime=1.63 cm, data inceperii=27.12.2006, GI=64.3kg si GT=50 kg. Sper sa am ambitie ca pana in primavara-vara sa ajung la greutatea pe care am avut-o inainte de cele 2 sarcini.
In timpul sarcinii am luat vreo 35 kg, ce-i drept dupa ce am sarit de 80 kg, nu m-am mai cantarit.

Va

Oana , Alexia si Daria

Poze frumoase cu noi

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;104/st/20050305/n/My+baby+Alexia/dt/7/k/7c29/age.png

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;53;30/st/20060517/n/Daria/dt/7/k/230f/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna fetele!!!

La multi ani va doresc multa sanatate si noul an care vine sper sa aduca pentru toata lumea liniste sufleteasca!!!


P.S. Din ianuarie ma voi intoarce la voi! Teo sper sa mai stai pe aici pe langa noi ca eu vreau sa invat sa fac mancare doar Monti. Laura sunt bune prajiturile cu fructoza? Nu am incercat niciodata!!

Sa petreceti cat mai bine si sa ne reauzim in 2007 sanatoase!!

Va pup

Mergi la inceput