Montignac : ce am mancat azi (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

quote:
Originally posted by acusor

Crisstinuta, eu cred ca ai luat in greutatea pentru ca ai tinut regimuri hipocalorice. Ai privat corpul de calorii si acum recupereaza. Nu renunta ca o sa fie bine!
, tu ai dreptate. Eu zic totusi ca Monti este un "regim" echilibrat si nu ar deregla prea mult organismul asa de tare incat sa duca la cicluri anovulatorii.
Mai exista o varianta, Olim. Tii pana cand ajungi la niste kg "onorabile", si dupa aia faci o pauza de vreo 2 luni pana ramai insarcinata. Adevarul e ca, dr. ginecolog mi-a spus sa nu mai tin regim cand i-am spus ca vreau sa raman insarcinata. Acum sunt convinsa ca as fi putut sa tin. M-am infipt ca purcica la interzise. In 4 luni am pus 5 kg, deci am plecat in sarcina cu 75. Vezi si tu cum iti dicteaza constiinta .


Pupici
Andreea si (26.08.2005)
Cat de mari suntem



De acord, am spus ca nu e general valabil....iar eu sunt exemplul concret..nu mi-i s-a intamplat nik. E corect sa faci putina pauza de regim inainte de sarcina....dar asta nu inseamna sendwiciuri la microunde...si...muuuulte. Eu cam asa inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodraghici spune:

quote:
Originally posted by olim

pai sa mai vad
oricum am sa ma apuc un pic de el si mai vad ce fac
o seara frumoasa tuturor



Olim, am discutat aprins situatia ta....acum esti datoare sa te apuci...si sa vezi tu de nu te tii de treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

multumesc pentru incurajari
uneori chiar am nevoie de
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Teo, FELICITARI !!!!

Eu stagnez, desi n-am renuntat la Monti, dar n-am avut ambitia lui Teo de a nu avea de loc abateri.
Nu stiu daca mai intru curand, asa ca va urez Sarbatori Fericite, sa fiti iubite, sanatoase, voioase, si sa va bucurati de Craciun alaturi de cei dragi.





Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Sarbatori fericite , Craciun cat mai frumos alaturi de familie si de cei dragi, si La multi ani !!!!!!


ANDANII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstinuta spune:

Sarbatori fericite ,dragele mele!
La cat mai putine abateri si sa reveniti fara nici un kg in plus !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

fetelor, eu va pup pe toate si va urez sarbatori fericite si multe impliniri, sanatate si tot ce va doriti voi! eu de azi intru in concediu pana pe 8 ianuarie....sper ca pana atunci sa nu iau prea multe kg, sper ca voi mai da jos macar 1 gr...
nu va promit nimic, dar voi incerca sa nu sar calul chiar rau de tot:)

alina si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Fie ca sfintele sarbatori de Craciun sa aduca in viata bucurie, iubire si pace. Dumnezeu sa va binecuvanteze si va insoteasca intotdeauna. Dorintele sa vi se implineasca. CRACIUN FERICIT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Sarbatori fericite si pace in suflet va doresc!

Laura si bebitele: Bianca (7 ani jumate) si Ramona (4 ani jumate)
poze_cu_fetele_mele
poze_noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acusor spune:

Va doresc un Craciun fericit alaturi de familie!
Noi plecam la socrii, deci iar las pe lunea viitoare modificarea tabelului. Promit ca il modific.
Va mai doresc cat mai putine abateri !


Pupici
Andreea si Teo (26.08.2005)
Cat de mari suntem

Mergi la inceput