Bucurii de sept - oct 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Se pare ca am ramas singura pe aici.....

Las ca vine acusi Ana de la gradi si gata cu distractia

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cpetrut spune:

Multumim fetelor pentru urari!La multi ani sarbatoritilor/telor de azi. Sa ne traisca bebeii si sa fie cuminti si sanatosi. Noi nu am mai scris de atata timp pentru ca nu avem internet la Sibiu acasa, asa ca nu v-am mai citit de mult desi mi-era tare dor. Abia v-am gasit!

Noi suntem relativ sanatoase. Iulia a luat din maternitate un stafilococ auriu foarte rezistent, la ochi, nas si gatut si mi l-a dat si mie. Acum incercam amindoua un al doilea antibiotic si sa vedem ce se mai intampla. Nu stiu cat de bune sunt laboratoarele noastre, dar antibiogramele facute la distanta de o saptamana la 2 laboratoare diferite arata foarte diferit. Ma dispera si ma dispera ca se cam chinuie asta mica cu nasucul si gatutzul.

Colac peste pupaza acum vreo 3 saptamani a inceput sa-mi scada lapticul vertiginos - probabil m-a ajuns si pe mine oboseala si stresul -si pitica nu mai reusea sa se sature. Norocul meu a fost ca am pompa electrica din state si m-am muls si i-am dat cu biberonul si n-am introdus supliment. Acum insa am 2-3 zile lapte mult, apoi inca 3-4 putin. Schimbarea asta din biberon la tzatzuca si invers a innebunit-o cred.Rezultatul...nu mai prea vrea tzatzuca. Trage ce trage si nu maivrea. Urla si racneste de se invineteste adoarme apoi. Peste 2 ceasuri cel mult, iar vrea papa. Incerc sa nu ii mai dau biberon acum cat tzitzi e plin, dar ma nevrozeaza pur si simplu. Amai patit cineva asa? Ce ati facut? Help!! Isi mai revine la papatul normal de la san?

Cricri si Iulia Teodora (22.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

MARINA, nu vrei tu sa incerci si alti pampersi, adik alte firme? eu folosesc libero, si pe bune de ma pot plange de ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Da, o sa iau libero, i-am folosit si la Ana pe la un an jumate (ca pampers nu o mai cuprindeau la mijlocel ) si am fost f multumita. SUnt insa mai scumpi....
Dar bebeul tau face asa de moale??? Adica semilichid? Ca si asta e o problema. De fapt, asta e problema ca iese cu presiune si fiind semilichid tasneste pe la spate mai ales. Of, o sa incerc oricum.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

quote:
Originally posted by Cecilia C


Floricel e superba printesa ta, sa-ti traiasca si sa va aduca numai bucurii. Avem si noi pe perete pe Alba ca Zapada, piticii, Donald, Miki, pinochio ...imi plac la nebunie....apropo, am vazut ca esti din Cluj ( si eu la fel)..mi-a spus o prietenca e foarte frumos impodobit orasul cu ocazia Craciunului...Sarbatori Fericite si sa fiti cuminti.

Cici,Alexia ( 22.12.2004) si Ada ( 17.09.2006)
Poze
Poze Ada



Sarumana, sarumana si printesele tale sunt superbe!!! Si eu imi doresc inca un copil si nu m-as supara sa fie tot fetita :))) Cat despre Cluj, n-am ce sa zic ca noi stam in Grigorescu si nu mergem prin oras decat rar de tot cand ne duce tati cu masina si cum el lucreaza pana seara tarziu.... nu prea vedem noi Clujul prea des. Ar fi mai frumos daca ar fi zapada, asa cum eram noi obisnuiti cand eram copii (nu-mi vine sa cred ca nu mai suntem...). Pe la voi cum este, aveti zapada? Pupici de la noi

poze cu noi

Florina, mamica de Roxana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Cpetrut, nu stiu ce sa spun, n-am fost in situatia ta. Dar eu in locul tau as insista cu sanul si as renunta la bibe daca vad ca nu mai vrea de la tzitzi. Si eu am 3,4 zile mai mult laptic, apoi 3, 4 zile mai putin, dar Maruca nu plange de foame, se pare ca ii ajunge. Ea papa la o masa in jur de 80, 90 ml cel putin. Adica la o masa, 80, la alta 100, apoi iar 80, cateodata 70, alteori 140....cat are chef! Cam la o masa din 6 ii dau din ambii sani.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simoky spune:

Buna fetelor!
Sunt si eu, ca si voi, o mamica de septembrie-octombrie 2006.V-am urmarit cu interes de-a lungul sarcinii mele si as putea spune ca va cunosc pe toate fff bine. De ce n-am scris pana acum? Ce sa spun, parca nu am avut curaj, mi-era un pic teama sa nu se intample ceva rau, ee…superstitiile astea!

Din fericire totul a fost OK cu sarcina mea si astfel pe 18 octombrie am dat nastere unui baietel scump de 4,300 kg si 53 cm. Am nascut natural cu epidurala (dar credeti-ma ca a fost mai mult natural!!!) la Spitalul Municipal cu dna dr. Corina Grigoriu.

Te rog frumos inni daca se poate sa ne treci si pe noi in listuta.

Baietelul meu se numeste David-Mihai si este o scumpete de baiat! Mi-ar place ca in continuare sa fac si eu parte din clubul Bucuriilor de septembrie-octombrie 2006!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

MARINA, da, mai face si asa moale, si cu presiune, chiar ieri s-a intamplat, m-am si speriat, ca nu stiam ce s-a intamplat cu el, a fost un sunet asa puternic, si cand m-am apropiat, a venit si mirsoul edificator, si nu mi s-a intamplat pana acum sa iasa, ia si tu un pachetel din ala mai mic, si vezi cum se comporta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Fetelor, am fost super prinsa in ultima saptamana,
nici netul parca nu mai tine cu mine
in fine...
am intrat sa va urez

Sarbatori Fericite ! Craciun Fericit !

sa va traiasca "bucuriile", sa fie sanatoase si voioase
la fel si voi

va pupam dulce

Lilina si Vladis


Lilina si Vlad - Alexandru (23.09.2006)
www.totsites.com/tot/lilina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

quote:
Originally posted by cucuoancea

Am vaut ieri o bucatica dintr-o emisiune pe Prima, SuperNany...Doamne, pai Ana e cumintenia intruchipata pe langa baietelul din emisiune. Tare nasol, avea cam 3 ani si injura ca la usa cortului, o batea efectiv pe ma-sa, cu tot ce ii venea la mana, inclusiv cu pumnii, palmele si picioarele. Iii tragea la palme peste fata de imi venea sa inchid televizorul. Si maica-sa nu zicea nimic. Acum, probabil ca pt ca erau camerele pe ea, ca altfel probabil ca se cafteau cot la cot

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)


Cuuum, 3 ani avea ala micu'? Era precoce tare, ca numai asa vorbea cu parintii lui: "Prostilor! Bip! Biiiiiiip!" Ma-sa nu cred ca il batea insa, se vedea ca nu are pic de autoritate in fata lui. Daca nu vroia sa manance la pranz mancarea normala, ea ii aducea ciocolata! Doamne, ce parinti! Oricat de enervant era ala micu, ca orice plod razgaiat, el era totusi rezultatul prostiei parintilor, asa ca intr-un fel avea dreptate sa-i faca prosti. Are dreptate sotul meu, oamenii chiar ar trebui sa dea examen inainte de-a li se permite sa faca copii.

Andra si Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

pozele noastre

Mergi la inceput