Bucurii de sept - oct 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

Marina multumesc!

Alina&Bianca(25 August 2006)


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

LEXI, imi pare rau, dar trebuie sa sara iepurele si pentru tine de undeva, sunt sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

of, of, Maruca face kk si i-a iesit deja pe body pe burtica Gangureste nevoie mare si din cand in cand se opreste, se concentreaza, se inroseste si se aude o mitraliera..... Daca o iau din scoicuta in care tocmai pusesm un cersefel cu ursulet brodat, spalat, calcat, apretat (nici chiar, dar suna bine...) se inhiba si nu mai face. Asa ca tre sa o las sa termine atat kk,, cat si cersefelul, scaunelul, hainutele
Dar partea grea abia acum incepe....ca tre sa o spal si sa nu murdaresc chiar tot, adica hainele mele, baia, prosopul. Si e asa de grea. Cu servetele nu ma descurc fiindca face asa o chestie cremoasa, zemoasa si MULTA ca e imposibil, poate doar daca stric vreo 10 servetele. Si nu stiu nene ce are in compozitie dar pateaza atat de rau....bate-n portocaliu

MAAAAAAAAAAAAAAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA, e plin tot spatele! O iau nene, sa mai faca si altadata ca o sa ajunga si la fotoliu!

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

MARINA, inca speli la fata? o sa ma uit si eu la film diseara, neaparat, ca mi-a placut si reclama, e tare de tot, cica:"mama, spune-le ca nu sunt terorist, spune-le ca sunt eu, Gigel(sau cum l-o chema ca am uitat)", a fost mortala faza.

Zicea cineva de piept de pui cu maioneza. sa-mi dea si mie reteta ca suna a chestie care sigur o sa-i placa sotului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Vauva, sterilizez pana m-oi plictisi. Fiindca sterilizez la rece, cu solutie, nu mi se pare o corvoada. Teoretic pana o incepe sa misune prin casa si o sa bage in gura toate prostiile. NU sterilizez neaparat de teama microbilor, ci pentru ca daca nu e bine spalat si sterilizat un bibe si mai raman resturi de lapte se dezvolta nu-stiu-ce bacterii-din-lapte care is mai periculoase decat un bagat de mana nu tocmai curata in gura.
Io nu mai stiu cat avea Luk in inaltime la un an jumate.. Scuze. Vezi si tu pe net niste tabele, ceva orientativ. Daca un copil e mai dezvoltat e bine sa ii iei haine de 2 ani. daca pentru asta intrebai...


Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Marina, deci cum e cu spalatul? De cate zile n-a mai facut kk? Oricum, si daca au trecut 3-4 zile imi imaginez ca productia e imensa. A mea face in fiecare zi, destul de putin. N-a iesit niciodata pe afara. Si cum ii mai dau si fier, productia e sub forma solida, spre gloantze.

Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina constantin spune:

Buna fetele. Pupacim toti bebicii! Sa va traiasca, sa fie sanatosi, voiosi, cuminti si sa aiba parte numai de bine si bucurii.

La noi a trecut mult timp de cand n-am mai postat pe forum, dar am intrat sa va urez un Craciun fericit, cu sanatate, dragoste si liniste.
Si eu sunt mamica de septembrie 2006, bb se numeste Ana Luiza, s-a nascut pe 14 sept. mai exact, la Giulesti, cu dnul dr. Ion Ionut (o minune de om si de dr!)
Nu am cuvinte sa va spun ce bucurie ne-a adus bebelina de cand a aparut in viata noastra, mai ales ca ne-am dorit-o din tot sufletul...

Nu mai pot sta acum pt. ca bebe imi pregateste ceva (un kk maaaareee...).

Va imbratisez cu drag si sper ca in masura timpului liber pe care il am sa va mai scriu din cand in cand.
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Gata, am terminat! M-a terminat!
Nu va povestesc....ca va inchipuiti.
Maruca face la 3,4, 5 zile....Ieri a facut dupa vreo 4 zile, dar a facut mai putin si nu a murdarit nimic. Probabil m-am grabit eu sa o iau de jos cand am auzit-o si s-a stresat domnsoara.
Acum, am zis sa fiu salon si sa o las sa continue ce incepuse ieri...Doamne, prosti sunt pampersii astia. Pampersul era apropae gol iar pe langa....greul.
Voi ce nr cumparati la 6,5 kg?

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by eloise

Lili daca n-ai treaba...poftim rezultatele stradaniei lui Odin.


Pai asa, pune toate pozele, nu degeaba a vanat omu' veveritele si ciorile. E super poza aia cu "veverita cea mai faina".

Sanatate la mamici si bebici!
Lili, mami fericita a lui Mathias(17.10.2006)
Sarbatori fericite tuturor ! Sa va aduca tot ce i-ati cerut!

Varsta lui Mathias
Poze Mathias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Am vaut ieri o bucatica dintr-o emisiune pe Prima, SuperNany...Doamne, pai Ana e cumintenia intruchipata pe langa baietelul din emisiune. Tare nasol, avea cam 3 ani si injura ca la usa cortului, o batea efectiv pe ma-sa, cu tot ce ii venea la mana, inclusiv cu pumnii, palmele si picioarele. Iii tragea la palme peste fata de imi venea sa inchid televizorul. Si maica-sa nu zicea nimic. Acum, probabil ca pt ca erau camerele pe ea, ca altfel probabil ca se cafteau cot la cot

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput