Bucurii de sept - oct 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Marina, pai asa incurajam noi mamicile sa creasca populatia tarii? Nu-i bine, tre sa schimbam repertoriul. Daca apuc, ma uit la filmul ala deseara.
Bine ca iar vorbiti de mancare, m-ati pierdut la discutia asta. Noi mancam, ca de obicei, ce gateste mama si apoi soacra-mea. De fapt ne umflam cu mancare la mama si cu dulciuri la mama soacra. Dar, oricum, chestii de porc...
Ilinca a intrat in greva foamei de vreo 2 zile, oare sa fie de la vaccin? Ca nu mai tin minte de acu 3 ani cum era Luk la capitolul mancare...



Ileana
poze,poze si iar poze...
Luca (2 octombrie 2003) si Ilinca (29 august 2006)
O poveste fara titlu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

mexxa, da, si sarmalute in foi de varza obligatoriu, piftie de asemenea.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Ileana, cred ca ar trebui sa nu mai povestim cat de bine e sa ai doi copii . Sa mai asteptam putin.... Eu sunt sigura ca peste un an vom fi mult mai relaxate. Cand o aveam numai pe Ana mi se parea tare greu, acum imi dau seama ca se poate si mai rau . Of, stai, nu asta vroiam sa spun. Sa ma concentrez.....Ideea e ca cu cat bebe creste si poti comunica cu el/ei cu atat e mai usor pentru tine. Ana care e un copil f f dificil e din ce in ce mai rezonabila, cultura asta pe care tot o asimileaza ii face bine . E greu cand bebicii nu stiu sa iti spuna ce ii doare, cand sunt atat de imprevizibili in comportament. Deci, fetelor, faceti cu incredere al doilea copl, la un moment dat o sa fie usor

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vauva spune:

'Neata!

Marina nu esti prea convinsa nici tu asa-i(ca va fii mai usor)! Nu-mi spui te rog cam cat avea Ana in inaltime pe la 1 an 1/2.

Ileana tu pana cand sterilizezi?


Revin mai tarziu ca trebuie sa papam!

Pupici

Alina&Bianca(25 August 2006)


POZE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

hello hello,

am lipsit ieri asa ca urez azi:

LA MULTI ANI PUIUTILOR care s-au nascut intr-o zi de 21 si 22! Sa cresteti mari, sanatosi, voiosi, voinici!

La Multi Ani si pentru Alexia lui CeciliaC pentru cei 2 anisori! Mult noroc, sanatate si multe bucurii alturi de surioara si parintii tai!

Felicitari Ioana pentru "casuta noua"! Ce frumos cadou ati primit de Craciun! Sa o stapanti sanatosi.





`````````````````````
mami fericita de PATRICIA MARIA (06.09.2006)
strumf mic si drag...
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b79c6db5823c80b0c0da8&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank"> filmulet cu omulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Vauva, stai sa ma uit pe tocul usii

80 cm la 1 an si 5 luni si 82 cm la 1 an si 7 luni....facand o medie, ca la un an jumate vad ca nu am masurat-o, 81 cm

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata' si La multi ani sarbatoritilor de azi!

Noi am dormit mai bine azi-noapte, dar ieri l-am tinut de-i picau ochii in gura de somn, dar nici nu l-am lasat sa doarma. A dormit de la 9 aseara la 11 azi dimineata cu 4 pauze de papa.

Eu gatesc sarmalute, ciorba de gaina, piftie de porc, salata boef, salata din piept de pui cu ciuperci si ceapa verde cu maioneza, friptura si desert bilute tip rafaelo, cioco de casa si tort ca e ziua lui fi-miu de Sf. Stefan. Dar nu fac singura toate astea, cu soacra.

Acu ne pregatim sa mergem la petrecerea piticotilor la serviciu.


Mirabela mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gripo, am iesit cam dezamagita de la interviu: e departe rau de mine, as face vreo 2 ore pe drum, salariul pe care-l cer au zis ca depaseste bugetul lor (si nu cer mult, un pic mai mult decat salariul pe care-l ama cum), in schimb munca pe rupte (nu ar fi asta problema daca si salariul ar fi pe masura) plus ca "biroul" e o hala imensa cu 44 de oameni, unde, evident, nu se intelege om cu persoana. Si mai au pretentia sa te poti concentra la munca ta.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Varsta Mariei, www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Am si paginuta, Asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Lexi, sa inteleg ca Bucuriile consumate dupa interviu te-au mai inveselit

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:



Eu care stau aici in inima bucuriilor nu m-au tentat pana acum sa manac...dar zilele astea promit ca merg si eu sa vad ce au frate in ele de sunt tot asa de laudate...


mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput