Bucurii de sept - oct 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neatza si de la Iasi!

Si eu sunt rupta de somn, a facut mofturi Teo si a urlat pana pe la doua. E primul episod si sper sa nu se intinda pe mai multe.

Marina, zilele trecute am vazut un film artistic in care sunt surprinse momente de la revolutie si m-am intristat cumplit. Filmul se numeste "15". Merita vazut!

Revin



IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

LA MULTI ANI! SOPHIE MARIE THEODORA SI IULIA TEODORA PENTRU CELE 4 LUNISOARE, RESPECTIV TREI LUNISOARE IMPLINITE ASTAZI!

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ar mai fi loc si anul asta de intalneli. Or sa fie temperaturi rezonabile.
Mephala, eu mai am 3 kg. de dat jos, si nu prevad ca o sa scap asa repede de ele. Mai ales c-am descoperit ciocolatele aerate. Mie-mi placeau cele cu crema.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Cucuoancea, si eu ma gandeam intr-un timp la al doilea copil, dar acum mi-a cam pierit cheful. Poate daca eram pe la vreo 25 de ani.....

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna dimineata...
Am aparut si eu cu canita de cafea...dupa o noapteee lunnggaa
SARBATORITILOR DE AZI....sa fie fericiti si sa cresca mari si frumosi.

Fetelor voi ce faceti bun de mancare de Craciun???Veniti cu idei ca nush ce sa fac de papa...


mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Andreea,
Eu o sa fac, clasic, fripturica de purcel si cozonaci!!! Pentru variatie, o sa am si niste fripturica de vacuta, tot la cuptor ca se face mai repede si se poate consuma si rece, taiata felii subtiri, ca o sunculita. N-are rost acu cu bebe mic sa te complici....Eu vorbeasc, care am de gand sa confectionez cozonaci Dar am facut in fiecare an de cand ne-am mutat in casuta noastra si parca daca nu miroase a cozo, nu e Craciun. Etnoloaga Irina Nicolau, Dumnezeu sa o ierte, scria intr-una din carticelel ei minunate ca una dintre conditiile necesare trairii unei sarbatori este si cea de a face tot cu mana ta!!! A face cozonaci, spunea ea, e un drept, nu o obligatie....Foarte, foarte frumos si la fel de adevarat.... Chiar daca nu ies nemaipomenit, faptul in sine te ajuta sa intri in sarbatoare. Daca ti-i face altcineva, tu ramai in afara sarbatorii si nici cel care i-a facut pentru tine nu intra. V-am zapacit, nu?

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

MEXXA, eu fac mancarea traditionala, adik ciorba de oase si perisoare de porc, sarmalute si friptura la cuptor, iar desert o sa cumpar, ca sotul meu nu mananca, si atunci, sa fac numai pentru mine.., si-asa ar trebui sa ma mai potolesc cu dulciurile. Oricum, maine se duce vio sa taie porcul si mananc sorici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Eu acum la Craciun ma gandeam sa fac friptura la cuptor de pui+porc, racituri, salata boeuf,sarmale si ciorba radauteana,tort...

Iar la Revelion tot ce am scis mai sus + ciuperci cu maioneza,piept de pui cu maioneza...



mamica de ingeras luptator
Sebastian-Mihai 10.09.2006
www.totsites.com/tot/sebastian-mihai" target="_blank">Pagina noastra...
Noi avem ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gripo spune:

MEXXA, da' cati sunteti la masa??????pey daca as face atata mancare ar ramane multa nemancata, ca noua ne place sa gatim cel mult la 3 zile, de fapt se intampla fff rar la 3 zile, si o manca Vio, oi manca si eu, (pe Raducu il pun la regim, n-are voie porc anu' asta), dar totusi, prea multa mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Gety, esti norocoasa si fericita sa mai ai 3 kile de slabit.
Referitor la al doilea copil, stai nitel sa mai creasca asta mica, vezi ce dor ti se va face peste vreo 2-3 ani de un bebe....

Mexxa, am si eu acelasi meniu in plan, mai putin sarmale.

La multi ani sarbatoritilor de azi: SOPHIE MARIE THEODORA SI IULIA TEODORA
Credo si Cpetrut, sa va traiasca comorile!

IUSTIN(5.06.2004) si TEODOR(6.09.2006)
www.totsites.com/tot/iustin_si_teo" target="_blank">
Albumul nostru

Mergi la inceput