Nunta in Iasi (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Suntem curioase ... care e rest si data finala???

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am fost aseara pe la 7 si de-abia acuma am acces la net, de asta nu am spus mai devreme.

este vorba de restaurantul PANORAMIC de la etajul 13 al Hotelului Unirea. meniul e de 130 ron si inlcude: 4 feluri de mancare, tort, prajituri, fructe, apa minerala si suc (1 litru de persoana), cafea, flori pe mese, servetele din alea tip sul, huse la scaune (rosii sau aurii), lumanari pe masa + 24 ore inchiriat un apartament surpriza nu a vru sa zica care e surpriza...
este o vedere superba de la etajul 13, mai ales noaptea cand toate luminile sunt aprinse in oras. puteti vedea cateva poze pe www.hotelunirea.ro de acolo alegeti restaurante, restaurant panoramic si mergeti la fotografii.

a ramas data de 21 aprilie. noi vrem sa facem si cununia civila in aceeasi zi. de maine tre sa ne interesam de biserica, DJ si fotograf.



Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Felicitari Ramo! Sa dea Dumnezeu sa fie intr-un ceas bun si sa se simta mama ta bine! Si restaurantul e superb! Si ce fotografii superbe pot iesi acolo cu privelistea Iasiului! Si eu is curioasa care e surpriza, dar stii ce m-as amuza? Sa fie surpriza un bb!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Ramonika: Dumnezeu sa va ajute sa faceti nunta fericiti si cu mama ta langa voi. Vazut din poze rest. e frumos, privelistea.....nu mai spun nimic. Totul pt. acest pret? E cat se poate de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by lgireada
Si eu is curioasa care e surpriza, dar stii ce m-as amuza? Sa fie surpriza un bb!



nu prea inteleg cum sa fie supriza un bebe.
deci tipa aia de la Unirea cu care am discutat si am incheiat contractul a zis ca in pretul acesta intra si faptul ca ei ne dau pentru 24 de ore un apartament din Hotelul Unirea in care se va afla o surpriza. si cica ar fi bine sa intram noi doi primii in apartament, nu altcineva, sa nu se strice surpriza. habar n-am ce ar putea fi.
poate o sa ma fure chiar mirele de la nunta si o sa avem si noi parte de noaptea nuntii acolo in apartament... chiar daca ar insemna sa lipsim vreo juma de ora - o ora de la petrecere...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Io ziceam asa figurativ ca surpriza care va ramane din noaptea nuntii sa fie un bb :)
Si eu is curioasa ce surpriza va pregatesc astia si daca zici ca trebuie sa intrati voi primii, ma gandesc ca se declanseaza ceva odata cu deschiderea usii, dar ce anume o fi n-am idee.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Liliana - bebe mai tarzior un pic, daca nu o fi sa apara neprogramat. mersi de urari si tie si Dariei.
nici eu nu situ ce surpriza ar putea pregati, poate au pus petale de trandafiri in pat, sau mai stiu eu ce decoratiuni, ca banuiesc ca nu sunt niste persoane acolo care sa faca parte din surpriza, ca nu o sa stea mereu acolo, pana sa ne gandim noi sa intram in camera, nu?

in legatura cu ce mi-ai scris pe PM, am citit pe aici, nu mai stiu cine a scris, dar o tipa se plangea de preotul de la biserica Barboi. ca ar fi vorbit vulgar la spovedanie. oricum, o sa incercam intai la biserica de la palat, daca nu sunt disponibili, vom vedea.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Eu la Nicolae Domnesc am avut nunta, a fost superb!

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nasii nostri au facut la biserica din spate de la cinema Victoria. era cel mai aproape de casa miresei. nu stiu exact cum se cheama biserica. oricum, sunt destule biserici prin centru.


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Dragele mele am intrat sa va spun ca am gasit restaurant pentru 18 august...
Este un local de 60 pers...oricum va fi o nunta micuta...am rezolvat si cu muzica...cele mai importante sunt rezolvate.

Deci nunta va avea loc la
Restaurantul Orange Club...18.08.2007

Mergi la inceput