INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

TORO Bun venit si sa ti se implineasca visul!
De ce nu ne scrii mai repede despre problemele voastre? Poate va putem da un sfat.

Trebuie doar sa crezi!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Aurel.cris..multumesc, cred ca ai dreptate, am impresia vaga ca se apropie tiptil rushii, era inevitabil, insa eu toate IA-urile le-am facu cu stimulari, si totusi nu aveam intarzieri asa mari, adica deloc, dar iata ca anii ce trec isi spun cuvantul
Toro...bine ai venit si te invit si eu, ca si Marrina, sa ne spui ceva din problemele tale, daca vrei, ptr ca te putem ajuta si noi cu un sfat sau macar o incurajare prieteneasca.Daca la sot este problema(la fel ca si la mine )pana la adoptie exista multe alte solutii :IA cu donator, IA combinata sau chiar FIV, deci nu dispera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Dragele mele,
Mi-am sunat acum 15 minute dr, ca de maine e in concediu si nu vroiam sa plece asa, fara sa il mai stresez si eu nitel. Si i-am spus cat se poate de clar ca eu vreau sa crestez doza la stimularea din ianuarie cand facem IA cu nr. 2 de la 1/2 pastiluta de Ova-mit din z2 timp de 10 zile, cum am facut pana acum, la 1 pastila pe zi, pt ca mie rezultatele dupa prima stimulare nu mi s-au parut satisfacatoare. Bietul de el a inceput sa rada si a spus ca se astepta la asa ceva din partea mea. Asa ca am ajuns la consensul ca o sa iau din z3 timp de 6 zile 1 pastila de Ova-mIt pe zi. Si la sfarsitul concersatiei mi-a spus ca daca nici in ianuarie nu raman o sa vada el ce tratament hibrid imi da, numai sa ma vada graviduta si sa scape de mine ca sunt tare stresanta pt ca citesc mult. Super haios dr asta al meu. Altul in locul lui ma trimitea la plimbare, dar el imi asculta toate nebunelile mele si face si ce vreau eu, nu numai cum vrea el.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Catty...nu mai stiu ce valori ai avut tu la IA, insa eu la 1/2 pastila de ova-mit aveam valori destul de bune, insa atunci cand am crescut doza la 1 pastila pe zi, a avut efect negativ asupra endometrului, cu tot estrofemul luat.Asa ca vezi ca e cu doua taisuri aceasta stimulare cu clomifen !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CARRY, la prima IA am avut un folicul de 20/20, unul de 12/9 si inca vreo 2-3 mai mici si endometru pe 9,5 mm. Sa vedem ce iese daca cresc doza. Eu una sper sa fie de bine si sa reusesc la IA cu nr. 2. Acum sa vedem ce planuri are DD pt noi.
CARRY, Vezi ca astept de la tine dimineata o veste buna de tot.
Pupici tuturor si seara buna. Vorbim maine.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Buna seara,
Vai fetelor cat ati mai scris, eu am ramas in urma cu serviciul asta al meu, dar eu ma bucur, ca asa numai ma gandesc la simptomele mele.
Catty felicitari pentru noul capitol. Normal ca imi place sa merg pe mana ta. Eu am avut ieri timp de 10 min, niste dureri foarte mari, dar nu asa incat sa mor, m-am asezat pe pat, m-am linistit si gata au trecut. Astazi toata ziua am avut numai niste crape jos la burtica. Nu stiu de la ce sunt, dar nici nu vreau sa caut prea mult.
Ali iti multumesc pentru aprecieri. Trebuie sa fiu tare si sa ma abtin sa ma gandesc la bebe, ca la prima IA, am stat o saptamana acasa si m-am tot gandit si tot nu a iesit nimic. Si sfatul meu este nici tu sa numai te gandesti ca rushii vor veni, eu sper din tot sufletul sa numai calce vre-o noua luni pe la tine, dar daca totusi se intampla, tu poti sa ii opresti? Nu. Asa ca bucura-te de aceste sarbatori minunate si cu Dumnezeu inainte. El stie cel mai bine, ce vrea sa faca cu noi.
RO ANA si eu imi doresc acelasi lucru. Sa te auda DD.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Catty...nu cred ca voi mai face nici un test maine, caci simt ca rushii se apropie ... Asta-i viata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

carry eu zic sa nu te mai stresezi atat, mai ales sa te gandesti la o extrauterina. Eu zic ca este bebe si este normal implantat si teste au fost expirate.
toro bine ai venit la noi si te primim cu drag. Iti doresc sa iti indeplinesti cat mai repede visul.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino unde esti? Nu ne spui si noua nimic? Eu iti mai fac galerie .
Eu te astept aici sa ne povestesti.
carry nu fi trista pana nu vezi. Capul sus.
catty, ali, aurel_cris, marrina

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Smaddy spune:

Bine ai venit printre noi aspirantele la bebei TORO.... aici gasesti intelegere si un grup mare de prietene, pe parcurs o sa iti dai singura seama, daca nu cumva te-ai edificat citind capitolele anterioare. Exista remedii pentru sotul tau si exista pe forum subiecte legate de infertilitatea la barbati ....sunt solutii de a fii daca chiar vrei si tu si sotul tau...poti face IA cu donator la Giulesti si sa treci si tu prin odiseea la care aspiram toate in definitiv daca si sotul tau te sustine, dar poti sa si infiezi in ultima instanta, sunt atatea sufletele singurele prin casele de copii ca vei avea de unde alege.Eu iti urez un "bun venit printre noi" si sa auzim vesti bune de la tine si de la celelalte aspirante .

Haideti fetelor sa facem ravase cu dorinta noastra de a fii mame si sa le bagam in haine la sot sa le gaseasca la servici si sa vina acasa cu chef de , poate ne aude Mosul si transmite mai departe la Noul An dorinta noastra.

Chiar daca sunt ziua 23 CM eu inca mai fac prostii la doua zile inca mai sper ca pun sub brad un test cu II liniute.....speranta moare ultima

Mergi la inceput