INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Catty....mersi mult de sprijin, dar eu nu sunt din bucuresti, si cred ca in orasul meu un test de sange ar dura o saptamana,deci cred ca voi face maine dimineata un test clear blue, insa eu nu ma vad deloc ptr ca nu am astfel de simptome
Insa iti tin tie pumnii, poate reusesti luna asta, fara IA
Si, scumpa Catty, cum sa sper, cand altora le apare a doua liniuta de la prima zi de intarziere, iar mie nici la a 3-a zi ? Stiu ce vrei sa spui,insa mi-e si frica sa sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CARRY, cunosc cat de mult dureaza testul de sange in provincie. Eu sunt la 110 km de Bucuresti si imi dadeau rezultatul in minim 10 zile. Te rog frumos sa stai linistita ca daca samburelul s-a prins trebuie sa aiba parte de cele mai bune conditii. Iti doresc sa iasa pozitiv testul de maine dimineata.
Nu stiu daca reusesc fara IA, dar sper pana pe 31 dimineata cand trebuie sa apara.
Pupici

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Catty, asa sa faci: sa speri,bravo ptr moralul tau , asta e o conditie a reusitei !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CARRY. nu stau f bine cu moralul, dar incerc sa ma mentin pe linia de plutire. Dupa cum spuneam si acum cateva zile, nu am chef nici de prostioare, nu stiu de ce. Acum om vedea ce ne rezerva viitorul.
Pupici

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Carry , ca sa te incurajez putin, sa stii ca nasa mea era insarcinata cu primul bebe si testul iesea tot negativ.Asa ca nu-ti pierde speranta.Mai ales ca ti-a intarziat ciclul.E primul semn de sarcina.....
Catty, multumesc de incurajari , esti o draguta.E clar, trebuie sa fim puternice si sa ne bucuram de cei dragi din jurul nostru, pe care,din pacate, ii mai uitam in momentele noastre de disperare.


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Ali....tu ma incurajezi pe mine , cand ai tu acum nevoie de toate incurajarile noastre,eu iti urez sa ai noroc si sa ai motive reale de bucurie de Craciun !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

buna fetelor. am rezultatele si duminica merg la doctor.
pana atunci, vreau sa va scriu ce valori mi-au iesit,poate ma ajutati putin.
TSH 3.79 mIU/L
FSH 6.6 mIU/mL
LH 6.9 mIU/mL
PROLACTINA 610.1 mIU/L <ANUL TRECUT AM AVUT 1118.1,DECI E BINE>
Dhea-SO4 11.4 umol/L
testosteron 6.54 nmol/L
sper sa fie careva care se pricepe si sa-mi zica cum i-i se pare.
tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

TORO, bine ai venit printre noi. Sa dea DD sa reusiti curand sa aveti ingerasul pe care vi-l doriti.
ALI, CARRY fruntea sus si luptati, ca alta cale nu aveti.
Eu nu mai inteleg nimic. Am ajuns sa ovulez in z16 adica azi (normal in z14 ovulam), cand vad frumusete de "albus" si am dureri cumplite de ovare. Mai am putin si cred ca nu voi mai sti daca e de bine sau nu si nici ce se intampla cu organismul meu.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DIDI, eu zic ca sunt ok analizele. Iar faptul ca prolactina a scazut asa de mult este minunat. Tine-o tot asa.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Carry fruntea sus poate cine stie,eu din experienta personala ca de am,daca faci IA pe ciclu natural deci fara stimulare testul poti sa-l faci din ziua cind ar trebui sa vina,daca este pe stimulare situatia se schimba putin.Eu am avut CM ceas pina in febroarie cind am facut 2 luni de stimulari,de atunci CM sa schimbat total.Anul asta nu au mai fost 2 luni la fel,am avut de la 27 de zile la 32.E cea mai aiurea chestie care se poate intimpla,niciodata nu stiu cind vine.Cind am facut IA,asteptam sa vad ce o face,mai faceam cit un test dar nu mi-au iesit deocamdata pozitive in tara.Pe de alta parte am facut unul odata aici ca ma simteam prost ma lua gripa si era negativ,am luat un nurofen si la 2 zile am mai stricat un test si era pozitivv.Ce fericita am mai fost era ziua mea de nastere,iti dai seama,dar nu a fost sa fie.Asa ca nu se stie pina nu vezi concret,dar eu sincer atunci facusem testul prea devreme cu vreo 2 zile.
Fetelor multa bafta
Eu acum ma tratez cu cite un pahar de vin,o berica cind si cind,o baie fierbinte,ca si cind fac IA,le duc dorul

Mergi la inceput