Cirese de Mai-Iunie 2006 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Hai ca o veste ca asta m-a dat gata. Eu eram pe la piersicute in iunie cand s-a aflat ca e bolnava dar va citeam si pe voi din cand in cand. Si chiar cu o zi inainte de a naste eu, am vazut ca v-a spus ce probleme are si am fost asa impresionata ( ma si vedeam in locul ei)Asa ca nu am dormit toata noaptea.
Dar, ingerasul ,acum, e intr-o lume mai buna, fara dureri. Ramane doar durerea unei mame care nu va putea fi alinata niciodata.

Mihaela


www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc
la fotograf


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Si continuand ma gandesc acum ca trebuie sa ma bucur ca are cine sa ma trezeasca noaptea de n-spe ori, ca am pe cine purta in brate prin casa. Eu nu stiu daca as putea sa supravietuisc la asa o proba a vietii.
Mihaela

La Multi Ani ! (pt ziua de ieri, dar nu m-a lasat Marc sa mai scriu) IRINA MARIA , HORA LUCIA
Si pt. azi. MIHNEA ALEXANDRU, DAVID, MARIA ANA

Si multa sanatate la toti!!!!
Mihaela

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc
la fotograf


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

de vreo..spe mesaje tot vreau sa ii multumesc lui MIKIION pentru linkurile minunate, cel putin pentru mine, pe care ni le ofera. i-am mai multumit io odata, da de atunci a tot trimis altele! sar'mana!!
am scapat de control; las cupilu cu mama si ma duc cu berbatu sa beu!!
va mai zic maine cum fu (beutu, ca de control abia am scapat, de ce-as mai vorbi de el?)

Luana si Hora - 14 Mai 2006

Hora Lucia
www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

citat la semnatura nu mai am, da' caut unu nou si dashtept!


Nici o problema. Avantajul emigrarii pt. mine , cel mai mare, a fost ca pot citi acum in 2 limbi straine( aproape trei cu spaniola). Ca eu acum trei ani cand am venit aici eram f. f. slaba la acest capitol. Ca orice produs al epocii comuniste care a terminat un liceu in 90 la real. Pe vremea aia limbile straine erau la nivelul Ed. fizice. ca importanta. Plus ca am facut anul trecut aici un microprogram care cuprindea si cursuri de metode de cautare pe internet. Sperand sa ma ajute la gasirea unui job. Dar a venit Marc si el a devenit mai important decat orice job.
Asa ca va ajut si eu vat pot.

www.dropshots.com/year.php?userid=183308&cdate=20060922&cimg=0" target="_blank">filme

http://mionita.photosite.com
Virsta Marc
la fotograf


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Uff ce veste teribila!!! Nu cred ca este durere mai mare pentru un parinte ..nici cuvinte nu am pentru asta.
Nu pot decat sa ma pentru ei.

Cami & Sofia
poze Sofia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Ce frumos vorbeati voi ieri de o cafea .. asa o nostalgie ma napadeste cand citesc.. mm o cafeluta la o sueta..!!! Vise!!

Monnica felicitari penrtu bebe marisor!! Multa sanatate lui bebe Alex!!

Oana felicitari si tie pt bebe Alexandra. Multa sanatate si sa treaca repede dermatita!!

Lya cerealele Greber sunt ok. Mie imi plac foarte tare ..deci le recomand cu caldura. Daca poate sa iti aduca de la Earth’s Best ar fi si mai bine ca sunt bune tare si organice. Diferenta de pret e minima.

Puiudana felicitari pentru inca un dintisor. Ce bebe nazdravan te tine dintr-o surpriza in alta!!.
Si sa nu vorbim de mame denaturate. Ieri am plecat sa iau un pachet de la biroul de receptie si acolo una dintre tipe a remarcat ca o incaltasem invers pe Sofia cu cizmulitele..

DianaR mda cam asa patim si noi daca nu e in farfuria ei este apetisant. Uite de pilda banana nu mananca nicicum de la borcan sau pasata dar daca am banana eu in mana si ii dau si ei asa cate putin sa vezi de gemete de fericire. Mananca multe dar saraca nu stie ca i le amestec in ce ii place.

Cocutica uite la noi de cate ori a baut Sofia ceai de musetel ( nu de multe recunosc) nu pare sa aiba efect laxativ.. si noi am fi avut nevoie cateodata de asa ceva.


Cami & Sofia
poze Sofia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Camelia.t uite cum papam noi:
9:00 trei masuri de cereale de ovaz ( amestecate cu apa) si un borcanel de fructe/ iaurtel
11:30 tzitzi
2:00 carnita de pui sau vita cu ceva legume ( fie un fel fie mai multe amestecate) si un borcan ceva fructe( uneori le amestecam pe toate yuch stiu dar numai asa papa)
4:30 tzitzi
7:00 cereale orez sau orz cu fructe sau legume si poate o jumatate de iaurtel pe care il adora!!
9:00 tzitzi
Uneori cere si intre mese ceva supliment de la mami.. si mami .. se executa!!
In rest se trezeste noaptea dupa cate o gustare .. in ultima vreme de muuulte ori de m-a capiat.
Azi am incercat din nou fara succes cartof normal piure si nici cu branzica nu ii place.

Diana79 pupa piciorus mic si intepat!! Off ce mila imi e de ei cand e vorba de vaccin!!

Miki un cup are cam 200 ml. si 32 oz = aproximativ 900ml.

Amiss incearca cu canita si nu dispera daca primele zile nu merge o sa vezi ce bine e dupa!!

Virgi …pai fete cu personalitate..trebuia sa ne asteptam!!! Nu stiu daca se mai intoarce vremea aia frumoasa. Si eu mai sper..inca!

Amonar felicitari lui Kailan.. plimbaret mare ai!!Oau ce de progrese!!Baiatul tau o vrea sa participe la maraton in primavara!!

Monica Heinz nu am vazut aici poate in alte state desi nici in New York nu erau. Sofiei ii plac majoritatea produselor de la Beech Nut. Si cele de la Earth‘s Best ii plac( astea imi plac si mie ca sunt organice) in afara de banane. Pai papa cam 2 borcanele de fructe , 2 de legume si doua portii de cereale plus un pic de carnita( cam ½ de borcanel dar facuta in casa si i-o amestec cu legume) , 1 iaurtel si evident tzitzi. E papacioasa mare fata mea( are la 7 luni 9.200kg!)

Lacra super, super meniul mamei de razacios!!! Placintele hm!!!
Mai da de ce ne lovesti cu intrebari serioase gen curatenia de craciun.. credeam ca se face singura!!

Ralucis da pup sa treaca durerea de vaccin Ilincutei!!


Cami & Sofia
poze Sofia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Ellax super faine bancurile de ieri. Cel cu insula mi-a placut in mod deosebit!!
Eu tai cartoful dulce in doua si il pun in tava cu partea taiata in jos si o cana de apa peste el si il las la cuptor pana se inmoaie de intra usor furculita. Apa care ramane o pun in piure sa nu iasa asa innecacios.

La multi ani pentru 6 lunite Maria Ana!!


Cami & Sofia
poze Sofia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Raspunsurile de mai sus le scrisesem aseara dar nu le-am pus ca trecusem deja de pagina 20 la capitolul anterior. Acum nici nu stiu daca trebuia sa le mai postez..ma bantuie groaza cand ma gandesc ce trebuie sa fie in sufletul lui Irinel si al lui George. Cum sa mergi mai departe fara zambetul copilului tau?



Cami & Sofia
poze Sofia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

quote:
Originally posted by Lya

Pt cine n-a vazut ultimele poze cu ingerasul mic .Era superba.Te vom pastra mereu in inimile noastre!


dewww.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank">Ruty&Erikutz




Superba!Nici nu ziceai ca era bolnavioara.Toata numai zambete!Si o sa rada tot timpul de acum incolo,pt ca ingerasii sunt veseli si frumosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiudana2004 spune:

Si aici era o adevarata cireshica,din toate punctele de vedere!

Mergi la inceput