Mamici de ianuarie-februarie 2007 (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

mai cum domne stau eu de pe 15 decembrie acasa? pai nici batuta...
asteptam pana luni marti la control ce zice poate scapam si atunci plecam de la birou direct la nascut...


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 34 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

Neatza balenute,

Adica seara buna dar au sunt
Am fost la doctor, totul e ok, avem 3500 gr, femur 40 cm, si doctorul a zis ooooooooooooooooooooo

Cica trecem de 4 kg asa ca cezariana frate.Dupa 01.01.07 ca sa fie european.

Bine asta daca nu ii vine vreo idee intre timp, dar slabe sperante, numai daca nu ma apuca pe mine vreo nebunie.

Mi-a pus si o intrebare rusinoasa: te duci la munte de sarbatori

Ca doar ce avuses pe una la primul control care voia sa se duca la patinoar si se gandea ca poate plec si eu la ski

Va pup. A si cica sa il caut dupa 3 ian si pana in 5 s ma hotarasc cand vreau. BRRRRR M-a luat deja cu fiori.

sraluca36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

oana_bicur ti-am trimis un PM


mai Flavia abia asteapta sa vina ziua de maine ca a auzit de o vizita ... boceste de emotii, saraca dupa atata timp !!!


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 34 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

fetelor o poza cu o balena...
http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762319191625/photo/294928803979756394/33


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 34 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Fetelor (Messa si Helenutza23) multumesc de raspunsuri!!
Maine mergem sa vedem ce si cum si poate ne hotaram la ceva!

Ylilimicsi eu tot 12 04 2006 am U.M. Si dupa medic dar si aici
http://pregnancy.about.com/cs/pregnancycalendar/l/blpregcalc.htm
imi ies aceleasi saptamani, adica 35+.
Cred ca pe DC calculeaza fara cele 2 saptamani de dinainte de conceptie.Asa ar iesi....zic eu...
35+


Marilena cu (un pui mic si iubit)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss68 spune:

Hai sa va spun si eu ce pitici am pe creier! Ca doar nu o sa credeti ca am scapat. De vreo saptamana ma tot gandesc la o chestie la care nu m-am gandit nicicand inainte. Are cineva idee daca epilepsia e ereditara si cum se transmite predilect ? adica pe linie materna, paterna? Din partea sotului sunt cam multi epileptici (mama lui, sora mamei, sora lui si fiul acesteia). Au fost ceva suspiciuni si la sot, dar se pare ca au fost doar ceva caderi de calciu, oricum in 14 ani nu i s-a intamplat nimic, nici macar o criza se hipocalcemie sau spasmofilie. Totusi... cam mare concentratia de epileptici si inca nu am sapat tot. Socul a fost cand am descoperit si la matusa cu care speram sa-mi las copilul la inceput (cca 2-4 ore pe zi, ca sa merg la scoala). Are o forma care nu-i da prea mult de lucru, doar ca uneori nu recunoaste mediul in care se afla - ca atare nu cred ca e bb in pericol, dar tot epilepsie se cheama si de atunci am inceput sa ma gandesc la factorul ereditar

criss 34+ cu Ligia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

mai criss cum sa-ti zic c sa nu te supar... pai tu alta treaba nu ai! b
da-o incolo de treaba si de boli ca am aflat la denumiri de boli in astea 8 luni cat nu am auzit in 27 de ani!

mai am mancat acum niste cartofei - si... incepe circul !!! e timpul de culcat ca oricum nu ma lasa!



Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 34 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

sraluca..femur de 40 CM la bebe?pai femurul meu cred ca are cam atata.. bebe cu totul are vreo 50 de cm ..cred ca e o greseala pe undeva..oricum, la 3500 de grame ai un super-bebe!

cat despre miscarile lui bebe, parca acum, de prin sapt 30 nu mai loveste asa tare..se misca, dar nu mai (tre)sar de pe scaun cand da bebe din fund/manute/picioruse



vine bebe!

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

ei la mine da din craci la fel si mai cu putere in cat ma doare rau cand intra pe la 11- 12 ziua in program de intors- sucit-lovit...

gata am plecat la culcare ca maine iar nu ma pot trezi ... si am treaba multa, plus coafor, epilat, pedichiura... mama ce nu-mi place dar daca alta varianta nu vad - asta e


Va pupic pe buric.

Liuda si o burta de 34 sapt si 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Am zis si eu ca dorm pana dimineata si na, ca am dormit 3 ore si am facut iar ochi... pai treaba e asta?

Mergi la inceput