** Mamici aspirante din nou ** (21)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim spune:

Mihaela amalia multumesc tare mult! Sper ca incurajarile tale sa-l induplece pe bebitzu meu sa vina si el, ca nu da niciun semn dragul de el.

Mariana drept sa-ti spun eu nu mai stiu cand urmez ca miercuri ar fi sa inchei saptamana 40, iar bebe mic se simte bine acolo si nu stiu cand o fi planificat sa iasa. Chiar o sa intreb dr. daca il mai lasam dupa, pentru ca miercuri merg la control. In clipa asta vad ca baiatul meu e foarte ocupat sa se joace cu manutele (il simt pe unde se misca), sau o fi stresat de tzacaneala pe care o fac eu dand din taste.

Ioana draga mea, sa dea Dumnezeu sa fie bine. Iti multumesc mult! Si eu sper sa se rezolve cumva problemele tale si sa te bucuri de puiul pe care il doresti atat de mult!

Gio uite ca nu stiu la ce sa ma mai astept, ca dupa ce am intrat in 38 eu tot speram ca e aproape, dar se pare ca mai am de asteptat. Nu-i bai ca ma simt bine si in afara de ditamai burta pe care nu mai stiu cu ce sa o cuprind (am trecut la garderoba sotului), e totul ok: dorm bine, nu ma doare nimic...doar ca nici nu stiu daca sa dau ascultare gandului care nu mai are rabdare sau celui care imi spune sa ma bucur de zilele astea, ca urmeaza tura de noapte . Oricum, mai mult de o saptamana nu cred sa mai fie, pentru ca daca nu vine si nu vine de bunavoie, catre sfarsitul saptamanii il invit eu afara, ca mi-e teama sa nu fie vreo problema daca sta prea mult.

Nu stiu daca ati trecut prin asta, insa eu de vreo 2 zile am inceput sa pierd (!) in greutate: nu mult, cate 2-3 sute de grame, dar poate o fi asta un semn ca sunt pe aproape...

Va pup si va doresc o zi linistita!

Simona 39+ si Ruxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Buna ziua, mamicilor!
Am intrat intamplator pe topicul vostru si am vazut ca pe lista este si Monu, la gravidute. Nu mai este gravidutza, este de doua ori mamica acum A nascut pe 16 ianuarie o fetita, Iulia Antonia, de 2.5 kg si 49cm, la 35 sapt si 3 zile. A trebuit sa nasca inainte de termen, cezariana, inca nu s-a intors cu fetita acasa. Asteapta sa-i scada ei transaminazele. Asta a fost si cauza pentru care au scos-o pe Iulia mai devreme, transaminazele foarte mari ale mamicii.

Si daca tot sunt aici, cred ca am sa mai trec, pentru ca ma bate din ce in ce mai tare gandul de bb2. Inca nu am trecut la fapte, incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si sa-mi fac curaj Am un baietel de 1 an si 8 lui, Andrei-Stefan.

Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Fetelor,va multumesc pentru ca ne-ati admirat fetitele!
CM ar fi trebuit sa-mi vina ieri insa, n-a mai aparut.
Simptome cum ca ar veni nu am iar, cele care ar putea prevesti posibila sarcina dorita, intarzie sa apara...Ce situatie!
Astazi imi fac programare la medic caci, am mai facut 2-a teste (ieri &astazi)e.p.t si ambele arata slab pozitiv.Cel de astazi este ceva mai accentuat zic eu.Am facut poze sa vi-l arat si pe acesta insa, nu stiu unde o fi pus sotul firul de transfer si nu le pot descarca.
Oricum, mai este inca speranta si va multumesc pentru ca, imi sunteti in continuare alaturi.Ce bine este cu voi!
Indiferent de situatie, am sa va tin la curent cu stirile.Sper ca pana la urma sa fie unele bune. Va


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Multumesc mult fetele pt primire.Teomaria nu pot spune ca incerc demult,mai am un baietel de 7 ani si jumatate iar in noiembrie anul trecut am pierdut o sarcina de 8 sapt.Mi-i s-a recomandat o pauza de 3 luni (3 cel putin) si iata-ma incercand din nou.Sper de data asta sa fie bine totul pt ca mi-e teama sa nu se mai intample o nenorocire.
S-auzim de bine.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Gabitzam & Ladymina77 Bine ati venit printre noi!
V-am trecut pe listutza.Doresc ca BB sa vina in viata voastra cat mai curand si astept ziua cand, ne vom putea bucura de biruinta voastra.Va
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_1976 spune:

Gabitzam bine ai venit in grupul nostru!

Gina iti tin pumnii sa fie ceea ce speram!

Simona tocmai am citit ca Gio se pregateste sa plece la spital Gio...Ce emotii am pentru voi doua!
A, sa nu uit: in Suedia daca sarcina nu depaseste 41 sapt + 3 zile nu se face inductie si nici atunci daca la monitorizare totul este okay.

Tu cum ai colul, este deschis, moale, orientat anterior sau...ferm, inchis,lung...?Lasa ca vine el bebe, tin pumnii sa fie totul okay.

Ioana imi pare bine ca ai mai vazut si un alt doctor competent.Sper ca in curind sa se rezolve cu toate problemele astea ...

Ce de bebelusi in ianuarie vor fi in "familia" noastra!
De-abia astept sa vad cui voi preda eu stafeta in februarie!!

Mariana 35+
mama de Monica, Matei si Markus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

In sfarsit reusesc si eu sa intru la voi si sa scriu.
Mihaela, felicitari mamica curajoasa!!! Sa va traiasca baietelul si sa creasca mare! Bine ai venit pe lume bebe Robert si sa ai o viata cat mai lunga si cat mai frumoasa!
Sim, sunt cu sufletul alaturi de tine si in fiecare zi astept sa vad daca ai adus pe lume minunea...mult nu mai e asa ca NASTERE USOARA draga mea!!!
Gina, eu la Eric am avut 2 teste slab pozitive, apoi unul scump dar negativ si apoi cam la 2-3 zile alte 2-3 teste tot slab pozitive. Si aveam 40 de zile de la UM. Asa ca eu inclin sa cred ca inca mai sunt sanse de bebe luna asta. Iti tin pumnii sa fie asa.
Urez Bun Venit fetelor noi si le doresc sedere cat mai scurta aici si fuga repede la Odisee!!!!!
Elyanne, Mariana, Paxela, sarcini usoare in continuare, nici la voi nu mai e asa mult pana sosesc puiutii!!!
Ioana, Si eu zic sa mergi pe mana celui in care ai incredere. Eu am nascut de 2 ori cu un medic fara faima dar in care eu am avut incredere 100% si care nu m-a dezamagit. Si Doamne ajuta poate chiar nu exista polipul. Si chiar daca ar exista, indepartarea lui nu va fi o piedica pt bebe.

Noi azi am facut vaccinul de 6 luni si cel de 2 ani si jumatate asa ca acum avem febra sincron dar fiecare in patutul lui...sper sa treaca repede ca mi se rupe sufletul cand ii vad asa amarati...


Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelia_laura spune:

Gio, NASTERE USOARA SI UN BEBE SANATOS SI MANCACIOS!!! Asteptam vesti cat de curand.

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Roandre felicitari si sa iti traiasca bb, sa fie sanatos, si voi la fel sa il cresteti mare.
Ioana, si eu am avut un polip da nu imi dadea asa sangerari. Atata ca aveam mai mult si cu cheaguri. Ai grija de tine si multa sanatate.
Mai Delia, credeam ca suntem mamici serioase aici:))) Vazut poze, un baiat asa frumos cu mama obraznica, tztztztz:)
Gina, tu ce faci, te joci cu nervii nostri?:) Hai sa fie cu noroc si fara musafiri.
Eu incerc sa va “cunosc” cate una cate una, da cum am timp sa ma uit la poze ca nu prea pot de la serv, iar acasa nu am loc de baieti.
Irinel nu stiu ce simptome sunt astea, poate ai racit un pic. Pupici la Danutul mic.
Eu sper sa ma ocup mai serios de problema luna asta, desi cu mana beteaga nu stiu cat o sa imi arda.
Nasteri usoare in continuare si spor la lucru.
Gio, d ace faci mama, ca tocmai citeam ca speri sa ajungi la intalneala cu fetele:) Ai alta mai importanta? Nastere usoara si tinem pumnii.
Hai bbeul lui Sim nu o mai fierbe pe mama, ca uite ce nerabdatoare e….
A, si bun venit noilor mamici.

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

quote:
Originally posted by Daiopri
Gina, tu ce faci, te joci cu nervii nostri?:) Hai sa fie cu noroc si fara musafiri.

Daiopri, de joaca crezi ca-mi arde mie acum?!V-am aratat testele, le-ati vazut si voi!Puteam fi sigura de ceva cu un test slab pozitiv si unul clar negativ, fara simptome fara nimic?!
Asta este, se mai intampla uneori sa mai avem parte si de asa situatii! Intre timp lucrurile se mai pot schimba.
Ce sa-i fac daca a cazut 'napasta tocmai pe mine!Asta este,sper sa fie spre bine si daca-o fi asa, doresc ca luna viitoare sa cada si peste voi ca tot la mamici de: sep'-oct 2007 ne-am incadra



POZE

Mergi la inceput